It is currently Thu Mar 28, 2024 7:43 pm

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 6 posts ] 
Author Message
 Post subject: Saturn versus Uranus
PostPosted: Mon Oct 06, 2008 3:36 pm 

Joined: Mon Aug 21, 2006 1:12 pm
Posts: 42
Location: oradea
De cateva zile ne aflam sub influenta opozitiei Saturn Uranus. Se pare ca acesti 2 titani se vor infrunta pe parcursul urmatorilor ani de cateva ori.
Analizand contextul general al perioadei constatam o Criza Financiara de proportii in domeniul Fianciar Bancar dar nu numai.
In aparent cam toate trendurile comerciale care anul trecut erau intr-o verva ascendenta de proportii anul acesta sau inversat. Cu cat trendul anul trecut era mai mare intr-un anumit sector ( credite sau imobiliare sau tranzactii pe bursa de valori) cu atat acum este mai acut afectat.
Din aceasta perspectiva propun o analiza mai detaliata a acestui aspect in corelatie si cu celelalte aspecte care se vor succeda e o perioada mai lunga de cativa ani.

In august-septembrie 2009 se vor confrunta pt a doua oara. De data asta intra in schema si Pluton cu care se formeaza un careun in T. In Mai -Iunie - August 2010 o noua confruntare de data asta si Jupiter i se a latura lui Uranus impotriva lui Saturn.
In iulie 2011 ultima confruntare seamana mai mult cu o intalnire pentru parafarea documentului final.

Opozitile au loc pe axa Fecioara Pesti si Balanta Berbec. Pluton se va gasi la inceputul zodiei Capricornului.
Avem de a face cu un aspect care ( cred eu) va modifica lumea din TEMELII.

Urmarind ce se intampla in aceste zile am senzatia ca traiesc intr-o ISTERIE GENERALA. (Avand in vedere si faptul ca Mercur e retrograd parca as asista la un chef la care toti au consumat alcool peste masura si acum vorbesc toti de o data fara sa mai asculte nimeni )
Aparent insasi structurile statale par a se clatina. Firme Trasnationale care gestioneaza miliarde e euro sau dolari si care se laudau cu un sistem de mamagement si de de eficienta foarte ridicat dau faliment din diferite cauze. Milioane de oameni posibil a fi afectati pt perioade lungi de timp de aceste (falimente) evenimente. Economiile si pensiile de o viata a milioane de oameni. Solicitari abrante din partea sindicatelor si a altor organizatii pentru a se interveni. Politicieni impotenti care discuta discutii fara a veni cu o solutie. Puterea politica parca este disipata. ( numai o mic eveniment - posibil declansat de Pluton - mai lipseste pentru a arunga lumea in ANARHIE su oricum intr-o noua forma de organizare). Despre decizii intelepte si solutii care sa rezove situatia si sa elimine cauzale nici nu poate vi vorba. Se actioneaza pompieristic incercand sa se izoleze efectele fara a identifica si elimina cauza. Orice stiere este COMPLET DENATURATA, indiferente ca e vorba de o banala prezentare METEO ( in care in mod subtil ni se induce ideea ce o ploaie bine venita pt pamantul uscat este o un lucru rau si iti creeaza o starea nasola prin faptul ca este vreme rea avertizand cu coduri de diferite culori posibile necazuri) sau de evenimente politice sau economice. Toti dau vina pe toti sperad ca sa moara si capra vecinului si sa poata el sa inhate HOITUL.
Peste toate daca stai si privesti detasat imaginea seama-na cu o tragedie pervertita intr-o parodie.

Se incumeta careva la comentarii sau la analize?


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: Saturn versus Uranus
PostPosted: Mon Oct 06, 2008 10:28 pm 
User avatar

Joined: Wed Dec 12, 2007 11:02 am
Posts: 235
Location: Bucuresti
este lupta dintre vechi si nou...aceste doua planete reprezinta exact aceste 2 principii...stabilitatea survenita in urma experientei dobandita in timp contra viitorului bazat pe vizionarism si intuitie...probabil de asta si aveam nevoie pentru a putea evolua... sa speram ca tot tam tam-ul asta va duce la o noua viziune asupra tuturor aspectelor



_________________
Lux Aeterna
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Saturn versus Uranus
PostPosted: Thu Oct 09, 2008 2:46 pm 

Joined: Thu Sep 04, 2008 8:57 pm
Posts: 65
Citind tot ce scrie aici si coreland cu ceea ce spune Lazarev,am ajuns sa cred ca a sosit vremea cand toate valorile si reperele pe care se sprijinea umanitatea vor fi zdrunciunate din temelii.In aceste conditii fiecare dintre noi va trebui sa pastram iubirea in suflet si sa ne indreptam spre Dumnezeu,chiar daca vom simti ca suntem complet neajutorati.
El spune ca viitorul este cel mai puternic contracandidat al iubirii,iar preocuparea noastra legata de tot ceea ce ar putea sa urmeze duce la blocarea iubirii si pierderea automata a energii divine.
Lucrul cel mai important pe care trebuie sa-l invatam,si se pare ca lectia deja a inceput,consta in pastrarea iubirii,in conditiile in care tot ceea pe ce noi ne bazam se va prabusi.
Un pericol care ii paste pe cei aflati pe un drum spiritual,subliniat in mod deosebit,consta in tentatia de a crede ca eu am dreptate ,iar ceilalti nu,tentatie care duce automat la pierderea iubirii si separarea de planul divin.
Din punct de vedere astrologic chiar nu ma pricep sa comentez,dar ceea ce spune Lazarev mi se pare perfect adevarat.Desigur,asa cum spunea si el,adevarul pe care putem sa il percepem acum,avand aceasta dezvoltare spirituala.


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: Saturn versus Uranus
PostPosted: Thu Oct 09, 2008 11:08 pm 

Joined: Mon Aug 21, 2006 1:12 pm
Posts: 42
Location: oradea
Scuze... cine e Lazarev asta? si ce zice? ( dane si noua un link ceva) ca m-ai bagat in ceata...


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: Saturn versus Uranus
PostPosted: Fri Oct 10, 2008 8:33 am 

Joined: Thu Sep 04, 2008 8:57 pm
Posts: 65
Pai are 12 carti traduse in romana,iar a 13-a a aparut deja in Rusia.Nu stiu daca te ajuta adresele unde eu il ascult pentru ca sunt site-uri rusesti: http://www.Lazarev.ru si http://www.mistiki.net
In orice caz in Rusia,si nu doar acolo,modul lui de a privi lumea si de a o aborda este foarte apreciat.Exista o evolutie foarte mare intre primele carti si ceea ce prezinta el acum.Eu spun ca ,chiar merita citit,iar daca mai si invatam ceva este fantastic. :)


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: Saturn versus Uranus
PostPosted: Sat Oct 11, 2008 12:44 pm 

Joined: Sat Feb 17, 2007 10:52 pm
Posts: 63
marius wrote:
Scuze... cine e Lazarev asta? si ce zice? ( dane si noua un link ceva) ca m-ai bagat in ceata...


http://mysticway.bravehost.com/Lazarev.htm :idea:


Offline
 Profile Send private message  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 6 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group