It is currently Fri Mar 29, 2024 9:51 am

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 3 posts ] 
Author Message
 Post subject: Antipatii
PostPosted: Wed Dec 03, 2008 11:25 pm 

Joined: Wed Jul 20, 2005 10:46 pm
Posts: 31
Cum se nasc antipatiile?
Pun aceasta intrebare inainte de a ma fi documentat din carti sau de aiurea. Incerc sa-mi explic cum si de ce se nasc uneori sentimente de antipatie intre oameni.
Vin ele dintr-o comunicare deficitara intre persoane? Vin ele din intoleranta? Se nasc ele datorita intuitiei (foarte dezvoltata uneori). Sau este antipatia ''scrisa'' in stele..?

V-ati confruntat vreodata cu sentimente acute de antipatie puernica fata de cineva, fara sa va puteti explica de unde vin acestea?

Voi ce credeti?


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Antipatii
PostPosted: Thu Dec 04, 2008 12:03 am 

Joined: Wed Aug 06, 2008 6:11 pm
Posts: 91
Location: Bucureşti
eu cred ca unele antipatii pot avea radacini in alte existente. exzista probabil o legatura karmica mai putin fericita intre persoanele respective. cercatarea sinastriei cred ca poate da raspunsuri in aces sens.



_________________
http://brizamarii.ablog.ro
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: Antipatii
PostPosted: Thu Dec 04, 2008 3:24 am 
User avatar

Joined: Wed Jul 20, 2005 10:49 pm
Posts: 821
indra,
as putea sa-ti spun un exemplu de antipatie greu de imaginat intre doua native Sorpion, respectiv Varsator. Emotional cele doua cred ca se aseamana destul de mult, numai ca Soarele nativei Scorpion este conjunct cu Luna nativei Varsator. Soarele acela, cu Venus tot in Scorpion planeta scuta, emite ceva (????) ce biata Luna receptioneaza, ceva ce ii da o stare de disconfort maxim ...Juno in cuadratura pe cele doua teme comparate si aspectul de care ziceam (Soare /Luna), cred ca ar fi cauza antipatiei dintre cele doua..."scrisa in stele", cum spui tu..
Analizata cu atentie, cu siguranta sinastria ar mai arata si alte aspecte care sa sustina "starea"...oricum, magnetismul scorpionului se simte puternic ( evident, nu in sensul bun..)



_________________
Mihaela A.G.(mag)
(http://argmihaela.blogspot.com)
"Există în noi ceva mai adânc decât noi înşine". (Sf. Augustin)
Offline
 Profile Send private message  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 3 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group