It is currently Fri Mar 29, 2024 1:58 am

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 21 posts ] 
Author Message
 Post subject: Reintoarcerea lui Lilith
PostPosted: Mon Dec 29, 2008 7:22 pm 
User avatar

Joined: Thu Oct 04, 2007 12:12 am
Posts: 302
Location: bucuresti
La ce trebuie sa ne asteptam cand Lilith revine in pozitia sa natala?
In cazul meu, pe ultimele grade in sagetator, conj cu neptun retrograd, interceptate, in casa 6.
Deocamdata, primele semne sunt o oboseala si o nervozitate nejustificate...Aparent, bineinteles!



_________________
"In lume necazuri veti avea;dar indrazniti,Eu am biruit lumea" ( Ioan, 16:33)
Image
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Reintoarcerea lui Lilith
PostPosted: Mon Dec 29, 2008 7:26 pm 
User avatar

Joined: Thu Oct 04, 2007 12:12 am
Posts: 302
Location: bucuresti
Aaa, si niste vise absolut oribile, cu crime, mult sange, in care moare f multa lume. :? :? :?



_________________
"In lume necazuri veti avea;dar indrazniti,Eu am biruit lumea" ( Ioan, 16:33)
Image
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Reintoarcerea lui Lilith
PostPosted: Thu Jan 01, 2009 9:45 pm 
User avatar

Joined: Thu Oct 04, 2007 12:12 am
Posts: 302
Location: bucuresti
O concluzie personala in legatura cu acest tranzit: cred ca suntem pusi fata in fata cu fricile noastre cele mai adanci, cu partea aceea intunecata a fiintei noastre care acum are posibilitatea de a fi constientizata si eliberata; si nu in ultimul rand, trecerea cu inca un mic pas, dincolo de iluzia specifica lui Lilith, si in final, daca trecem cu bine si Iubire prin tot acest proces, Eliberarea ( fiecaruia dupa cat poate duce, bineinteles).
Cel putin, mie asa mi se intampla.

Voi cum ati trecut acest tranzit?



_________________
"In lume necazuri veti avea;dar indrazniti,Eu am biruit lumea" ( Ioan, 16:33)
Image
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Reintoarcerea lui Lilith
PostPosted: Thu Jan 01, 2009 11:01 pm 
User avatar

Joined: Wed Jul 20, 2005 10:49 pm
Posts: 821
In mod sigur activeaza foarte puternic domeniul casei respective si pe cel al casei opuse...
Cred insa ca tranzitul Lunii Negre peste casa natala si mai exact peste pozitia ei natala se resimte diferit de la o revenire la alta ( aprox din 9 in noua ani) si asta pentru ca nu de fiecare data isi tranziteaza pozitia natala "acompaniata" de aceleasi planete aflate si ele in tranzit. Uite trei exemple, de pe aceeasi tema, la interval de aprox 9 ani:
1. tranzitul avea loc pe fondul unui aspect aplicant al conj Lilith/NN in tranzit
2. la urmatorul tranzit, Lilith tranzita singura casa respectiva
3. tranzit pe aspectul de separatie al conj Lilith/Soare in tranzit
Si daca tinem seama si de faptul ca in casa respectiva (si cea opusa) mai pot fi si alte planete natale, de fiecare data se combina energii diferite in timpul respectivului tranzit....Scena este aceeasi ( casa) , dar partenerul de joc este altul ( planetele sau un punct fictiv)....
Asta ma face sa cred ca starea indusa difera din noua, in noua ani....



_________________
Mihaela A.G.(mag)
(http://argmihaela.blogspot.com)
"Există în noi ceva mai adânc decât noi înşine". (Sf. Augustin)
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Reintoarcerea lui Lilith
PostPosted: Thu Jan 01, 2009 11:38 pm 
User avatar

Joined: Thu Oct 04, 2007 12:12 am
Posts: 302
Location: bucuresti
Da Mihaela, asa e!Tocmai am terminat de citit o carte despre Lilith (recomandata de Coser in postul despre Vertex) si incep sa inteleg mai multe.
Oricum, acum este si Pluto in combinatie, ceea ce face ca lucrurile sa se intample intr-un anumit fel.
Si daca mai pun la socoteala si planetele din casa 12... :shock:
Iti multumesc pentru raspuns.



_________________
"In lume necazuri veti avea;dar indrazniti,Eu am biruit lumea" ( Ioan, 16:33)
Image
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Reintoarcerea lui Lilith
PostPosted: Sat Jan 03, 2009 4:46 pm 
User avatar

Joined: Thu Oct 04, 2007 12:12 am
Posts: 302
Location: bucuresti
irina wrote:
Aaa, si niste vise absolut oribile, cu crime, mult sange, in care moare f multa lume. :? :? :?


Mi-am facut curaj si am verificat semnificatia unor astfel de vise.
Ei bine, contrar asteptarilor mele, E UN SEMN BUN!Toate aceste vise inseamna eliberarea de anumite complexe si inhibitii, transformare, maturizare, impacarea cu anumite elemente contradictorii din psihic, inceperea unei noi etape! :D

Cine-a zis ca Lilith e doar rea?
Eu, inainte sa o studiez si sa o traiesc! :lol:



_________________
"In lume necazuri veti avea;dar indrazniti,Eu am biruit lumea" ( Ioan, 16:33)
Image
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Reintoarcerea lui Lilith
PostPosted: Thu Jan 08, 2009 9:12 pm 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
Nu este bine sa iei in simplu influenta Lunii negre. Ea nu iarta si nu menajeaza pe nimeni. Daca la un moment dat pe un tranzit puternic al acestui element astrologic ai impresia ca nu ti s-a intamplat nimic, te inseli. Multe ti se intampla din umbra, multe sunt avertismente si poti, fara prea mult ajutor, sa le transformi in energie pozitiva.
"Din bube, mucegaiuri si noroi,/ Iscat-am frumuseti si preturi noi." (Tudor Arghezi) este pe frecventa unei asemenea sublimari.
Daca ne uitam pe tema ta, Lilith in tema natala era in casa VI, anaretica in Sagetator. Prost plasata pentru ca oscileaza intre pretentii si necesitati, intre conditionari, pe care le percepi cu luciditate, ce te duce la opozitie, si obedienta, pentru a te ascunde de efort.
Intrand in casa VI, Lilith iti cauta organul cel mai slabit si ti-l slabeste si mai tare, te trateaza ca pe un bolnav si daca nu este lucida te indopi cu pastile sau mergi cu disperare si-ti faci analize fara sa gasesti nimic. Fara sa stii ca aceasta este perioada in care Lilith cauta Calcaiul lui Achile, constatand ca nu ai nimic, renunti si o lasi sa lucreze pe ascuns. Apoi, brusc, te trezesti cu problema. La fel se intampla si in relatiile sociale, in cele profesioanle precum si in atitudinea pe care o ai fata de moralitate. Toate sunt usor atinse, iar tu vei gasi ca indulgenta este binevenita, ca e liniste si pace si ca, de fapt, Lilith la tine nu lucreaza, ca apoi sa te trezesti cu hemoragii, disfunctii, lovituri sau intrigi la serviciu, inscenari, acuze sau chiar atractia fata de o atitudine vulgara, in alti termeni sau chiar neglijenta fata de aspect sau vorbire.
Toate aceste incep sa fie vizibile de cand intra in casa. Devine mult mai vizibila atunci cand intra in casa in care se afla ea la nastere, este la fel de puternica si in celealte, dar cand o tranziteaza pe cea in care se afla in tema natala metodele si mijloacele sale sunt mult mai vizibile.
In cazul tau am observat ca te descurci foarte bine cu Lilith. Ai intuitii pe care nu ti le explici, vise cu un pronuntat continut abstract, deci in vis lucrezi, poate chiar pe un alt nivel, si cauti o informatie, un mesaj, o hrana spirituala, pentru ca, de fapt, acolo te loveste cel mai tare Lilith.
In VI ea actioneaza pe toate cele 3 planuri concomitent, dar un plan s-ar putea sa fie mai important decat celelalte si acolo ti se va localiza si durerea si teama.



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: Reintoarcerea lui Lilith
PostPosted: Thu Jan 08, 2009 9:31 pm 
User avatar

Joined: Thu Oct 04, 2007 12:12 am
Posts: 302
Location: bucuresti
Nu am luat in usor acest tranzit, CREDETI-MA!!! A fost unul din cele mai puternice tranzite pe care le-am trait, si cel mai studiat!!!
Am trecut prin toate starile omenesti posibile! M-a dus pana in Infern si m-a confruntat cu cele mai mari frici, umbre si temeri ale mele.Dar de acolo am iesit complet alt om si cu o mare, mareee liniste interioara! A fost pentru prima data cand am avut senzatia ca ma tine Dumnezeu in palme... :oops:
Apoi a urmat o perioada de irascibilitate maxima si de cand am inteles de ce sunt irascibila, iar s-a instaurat linistea...
Acum trec de cateva zile printr-o perioada tare ciudata.Memoria mea de elefant, atentia mea de invidiat si puterea de concentrare fantastica pe care le aveam pana acum, AU DISPARUT IN CEATA! Uit de la mana pan la gura, LA PROPRIU, nu la figurat! Inca nu intru in panica pentru ca am intuit ca e vorba tot de draga de Lilith. Incerc sa inteleg care e de data asta mesajul.Dar tocmai mi l-ati explicat dvs atat de frumos si bine: calcaiul lui Ahile!

Cand am spus ca Lilith nu e chiar atat de rea cum o vedeam eu pana acum, a fost din cauza faptului ca IN SFARSIT, m-a pus fata in fata cu cele mai mari frici si umbre ale mele, de care incet, incet, ma eliberez, le constientizez si incep sa le inteleg.
Multe probleme ale mele sunt din cauza lui Lilith.( bine, vina e a mea.Ea doar le indica) Si acum am reusit sa le constientizez.Ceea ce e foarte bine, dupa parerea mea!

Sunt nevoita din nou sa va multumesc de mii de ori!
Mi-ati lamurit cu acest raspuns o mare intrebare!Va multumesc! :D



_________________
"In lume necazuri veti avea;dar indrazniti,Eu am biruit lumea" ( Ioan, 16:33)
Image
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Reintoarcerea lui Lilith
PostPosted: Thu Jan 08, 2009 9:43 pm 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
Irina, memoria ofera si un suport afectiv pentru a ne putea orienta in societate, dar ea este si un indicator al legaturii dintre afectivitate si cognitiv. Pe undeva la tine comunciare dintre cele doua elemente s-a intrerut.
Din cate stiu, frustrarea este cea care blocheaza prima data memoria, asa cum descrii tu, si nu mai pemite realizarea unui proces fie el mental sau motric ce este legat de afectiv. Cu alte cuvinte fiinta isi refuza ceva, tu la randul tau iti refuzi ceva, iti respingi o traire din trecut si odata cu ea si procesul in sine. Oamenii nu pot inca sa faca separarea intre senzatile lasate in timp, trecut, perceptia acestuia si procesul in sine de memorare care nu este doar o colectie de date, ci o structura complexa care iti intretine identitatea.
O frustrarea se inlatura prin iertare. Te ierti intai pe tine ca treci prin asa ceva, pentru tot ce simti ca-ti amintesti ca nu-ti amintesti si apoi, dupa ce iti amintesti iti indrepti iertarea in acea directie.
Functioneaza, e verificata, dar nu inseamna ca e usor de facut, insa este teribil de eficienta.



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: Reintoarcerea lui Lilith
PostPosted: Thu Jan 08, 2009 9:59 pm 
User avatar

Joined: Thu Oct 04, 2007 12:12 am
Posts: 302
Location: bucuresti
Ufff!Speram sa fie vorba de alt gen de avertisment din partea lui Lilith: acela ca ma bazez prea mult pe logica, in loc sa primeze intuitivul...dar se pare ca era prea frumos sa fie doar asta! In fond si la urma urmei, vorbim de Lilith!Dumnezeule, cumplit tranzit!Nu am trecut niciodata prin atatea metamorfoze si stari!!!!!!! Paradoxul este ca, dupa ce totul se termina, imi pare bine ca am trecut ptin ele, pt ca ele sunt pline de invataminte si revelatii.dar procesul in sine.... :shock:

Ei, am eu o vaga banuiala despre ce trairi si sentimente din trecut le neg si le refuz! De fapt, nu le neg pe ele in sine, ci trairea lor. Poate nu m-am exprimat bine...Dar asta a fost singura exprimare pe care am gasit-o!
Ma voi uita adanc in mine...Voi cauta sa reperez exact despre ce e vorba, dar mai ales, va voi asculta sfatul! Voi incerca sa ma iert pe mine...pe cei implicati i-am iertat cred demult...Pe mine insa...AICI cred ca e rafuiala cea mare!!! :(

Sa va aduca Dumnezeu Lumina pe care o saditi in noi!!! :D



_________________
"In lume necazuri veti avea;dar indrazniti,Eu am biruit lumea" ( Ioan, 16:33)
Image
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Reintoarcerea lui Lilith
PostPosted: Fri Jan 09, 2009 1:34 am 
User avatar

Joined: Thu Oct 04, 2007 12:12 am
Posts: 302
Location: bucuresti
Tocmai am mai facut o constatare, apropo de lilith, memorie, mercur...
In harta mea Mercur retrograd din 12 e in opozitie cu Uranus,Planeta mediatoare e Marte in balanta, la 6 grade.In acest moment, Mercur tranziteaza punctul reflex al acestei opozitii, gradul 7 varsator...
Deocamdata e doar o constatare, inca nu inteleg ce inseamna, dar nu mi se pare deloc o coincidenta...De vreo 3-4 zile am probleme cu memoria si concentrarea.Adica exact de cand a intervenit si mercur in ecuatia cu Lilith...Doi malefici din harta mea si-au dat mana zilele astea? :roll:
Sau prin faptul ca mercur in tranzit (conjuct acum si cu NS in tranzit) peste punctul reflex al opozitiei in care e implicat in natala, vine sa ajute?

Stiti ce mi-e cel mai clar acum?Faptul ca nu mai inteleg nimic... :lol:
:( :(



_________________
"In lume necazuri veti avea;dar indrazniti,Eu am biruit lumea" ( Ioan, 16:33)
Image
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Reintoarcerea lui Lilith
PostPosted: Fri Jan 09, 2009 9:32 am 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
irina wrote:
Stiti ce mi-e cel mai clar acum?Faptul ca nu mai inteleg nimic... :lol:
:( :(


Da, orice efort de a combate aceasta contradictie nu iti va aduce decat o agaravare a starii de fapt. Lasa-te preocupata de altele...
Apropo de contradictie...



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: Reintoarcerea lui Lilith
PostPosted: Fri Jan 09, 2009 12:40 pm 
User avatar

Joined: Thu Oct 04, 2007 12:12 am
Posts: 302
Location: bucuresti
:lol: Excelent!

Va multumesc pentru sfat!
Sper sa stiu sa negociez cat mai bine aceasta perioada. :oops:
Nu de alta, dar in profesie nu ma iarta nimeni, si nu le pot da explicatiile de mai sus, din pacate.... :)

O zi frumoasa sa aveti!!! :D



_________________
"In lume necazuri veti avea;dar indrazniti,Eu am biruit lumea" ( Ioan, 16:33)
Image
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Reintoarcerea lui Lilith
PostPosted: Sat Jan 10, 2009 1:52 am 
User avatar

Joined: Thu Oct 04, 2007 12:12 am
Posts: 302
Location: bucuresti
irina wrote:
.Memoria mea de elefant, atentia mea de invidiat si puterea de concentrare fantastica pe care le aveam pana acum, AU DISPARUT IN CEATA! Uit de la mana pan la gura, LA PROPRIU, nu la figurat! :D


Acum mi-am dat seama ce se poate intelege din ce am scris mai sus.Ma simt nevoita sa fac o completare.De obicei sunt foarte aiurita si imprastiata, dupa cum se vede si din multe gafe pe care le fac si aici, pe forum...
Memoria, atentia si concentrarea intra in actiune DOAR in profesia mea.Cel putin pana acum.Cand e vb de profesie, parca devin alt om.Parca ma transform.Devin brusc foarte responsabila, etc.Poate e din cauza faptului ca iubesc fm ceea ce fac, nu stiu...
In fine, ideea era ca toate astea nu sunt valabile oricand, oricum, dar mi-am dat abia acum seama de exprimare. :oops:

Si se pare ca toate astea au revenit in seara asta la locul lor, la fel de brusc cum au plecat. :roll:

Dar nu voi uita incurajarea Mihaelei: "Trece el si tranzitul asta...Vine altul!" :lol:
Pe mine chiar m-a binedispus! :)

Oricum, ciudate tranzite si Timpuri mai traim...
Dumnezeu sa ne ajute pe toti!



_________________
"In lume necazuri veti avea;dar indrazniti,Eu am biruit lumea" ( Ioan, 16:33)
Image
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Reintoarcerea lui Lilith
PostPosted: Sat Jan 10, 2009 2:41 am 
User avatar

Joined: Wed Jul 20, 2005 10:49 pm
Posts: 821
irina wrote:
Dar nu voi uita incurajarea Mihaelei: "Trece el si tranzitul asta...Vine altul!" :lol:
Pe mine chiar m-a binedispus! :)
Oricum, ciudate tranzite si Timpuri mai traim...
Dumnezeu sa ne ajute pe toti!


Asta era si scopul, Irina, sa te binedispuna :) ....la cat de ciudat spuneai ca ti se pare ceea ce ti se intampla,aveai nevoie sa iesi din acea stare... :oops:
Acum pe bune, usoare sau grele, tranzitele sunt exact ceea ce trebuie sa se intample. Planetele isi vad de mersul lor, mai lent sau mai rapid, mai direct sau mai putin direct, fara sa tina seama cat de mult sau cat de putin ne panicam noi, oamenii..dupa mai bine de trei ani de zile de tranzit saturnian prin casa VIII ( unde, in paranteza fie spus, este uranus si pluton, ambele retro!!) acum, cand Saturn abia a parasit zona, spun cu toata convingerea ca acel tranzit imi era necesar...si la fel gandesc si despre un alt tranzit pe care il traiesc acum: Pluton abia desprins de ascendent....Inca de cand traversa ultimul segment al casei a XIIa, pentru mine multe lucruri sunt total schimbate...in primul rand eu....nu pot sa spun ca a fost usor, dar ce mai conteaza asta? Nu pot intelege cu adevarat ce inseamna acest tranzit decat cei care il traiesc, si din pacate, nu toti nativii traiesc tranzitul lui pluton pe ascendent....


Last edited by Mihaela on Sat Jan 10, 2009 5:57 pm, edited 1 time in total.


_________________
Mihaela A.G.(mag)
(http://argmihaela.blogspot.com)
"Există în noi ceva mai adânc decât noi înşine". (Sf. Augustin)
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Reintoarcerea lui Lilith
PostPosted: Sat Jan 10, 2009 2:54 am 
User avatar

Joined: Thu Oct 04, 2007 12:12 am
Posts: 302
Location: bucuresti
Da, Mihaela, sunt de acord cu tine.
Sper sa nu se fi inteles iar altceva... :oops:
Doar ca m-a dat peste cap ultima perioada(de 2 luni incoace).
Am avut numai calatorii din Infern in Rai, asa ca mi-e mai greut cand a trebuit sa mai revin si pe Pamant! :lol:



_________________
"In lume necazuri veti avea;dar indrazniti,Eu am biruit lumea" ( Ioan, 16:33)
Image
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Reintoarcerea lui Lilith
PostPosted: Sat Jan 10, 2009 3:07 am 
User avatar

Joined: Wed Jul 20, 2005 10:49 pm
Posts: 821
irina wrote:
Am avut numai calatorii din Infern in Rai, asa ca mi-e mai greut cand a trebuit sa mai revin si pe Pamant! :lol:


Fii binevenita, Irina!! :lol: :lol: :lol:
Si in acelasi spirit, cel de bunadispozitie, iti sugerez sa gandesti "in fata", adica la momentul in care Ea, Lilith, va intra in casa "Lui", adica a VIIa.... :lol: :lol: :lol:



_________________
Mihaela A.G.(mag)
(http://argmihaela.blogspot.com)
"Există în noi ceva mai adânc decât noi înşine". (Sf. Augustin)
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Reintoarcerea lui Lilith
PostPosted: Sat Jan 10, 2009 3:52 am 
User avatar

Joined: Thu Oct 04, 2007 12:12 am
Posts: 302
Location: bucuresti
Ba chiar de 1 mai muncitoresc imi va tranzita NS! :lol: :lol: :lol:



_________________
"In lume necazuri veti avea;dar indrazniti,Eu am biruit lumea" ( Ioan, 16:33)
Image
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Reintoarcerea lui Lilith
PostPosted: Sat Jan 10, 2009 5:27 am 
User avatar

Joined: Thu Oct 04, 2007 12:12 am
Posts: 302
Location: bucuresti
Mihaela wrote:
Nu pot intelege cu adevarat ce inseamna acest tranzit decat cei care il traiesc, si din pacate, nu toti nativii traiesc tranzitul lui pluton pe ascendent....


Mihaela, nu ma pot abtine sa nu fac o gluma.
Nimeni nu scapa de tranzitul asta. Doar in viata asta!!! :lol: :lol: :lol:

Acum serios, ma bucur fff mult ca ai trecut cu foarte bine de tranzitele astea! :D



_________________
"In lume necazuri veti avea;dar indrazniti,Eu am biruit lumea" ( Ioan, 16:33)
Image
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Reintoarcerea lui Lilith
PostPosted: Wed Jan 14, 2009 12:10 am 
User avatar

Joined: Thu Oct 04, 2007 12:12 am
Posts: 302
Location: bucuresti
irina wrote:
In harta mea Mercur retrograd din casa 12 e in opozitie cu Uranus,Planeta mediatoare e Marte in balanta, la 6 grade.In acest moment, Mercur tranziteaza punctul reflex al acestei opozitii, gradul 7 varsator..
:(


Iar Neptun tranziteaza punctul reflex al opozitiei natale Soare-Neptun. :shock: :shock: :shock:

Oare din cauza asta nu mai inteleg nimic din ce mi se intampla?.Ma simt ca in visele acelea cand te misti cu incetinitorul. Nu poti sa fugi, dar nici nu te poti opri.Ti-e teama, dar in acelasi timp sti ca e doar un vis. Totul e in ceata, nu poti controla nimic, nici macar propriile miscari.

Stiu ca tranzitele de acum sunt dificile pentru toata lumea, in general.Deci poate ca e "normal" sa ma simt asa.Nu stiu...
Dar mi se pare chiar un eveniment ca cele 2 puncte reflexe ale hartii mele sa fie tranzitate IN ACELASI TIMP de planetele care iau parte la opozitia natala. :shock:

Ce mi se cere in aceasta perioada? Sau, ce sansa mi se da? :roll:



_________________
"In lume necazuri veti avea;dar indrazniti,Eu am biruit lumea" ( Ioan, 16:33)
Image
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Reintoarcerea lui Lilith
PostPosted: Sat Apr 04, 2009 6:37 pm 
User avatar

Joined: Wed Dec 12, 2007 11:02 am
Posts: 235
Location: Bucuresti
lilith in tranzit pe casa 1 careu conj jupiter saturn balanta 9... am plecat in grecia cu un contract, am ajuns acolo dupa vreo 30 de ore de calatorie,am gasit conditii inumane de cazare, o retea de prostitutie mai mult sau mai putin mascata, frica, stres, panica, iadul intr-un cuvant...am scapat cu bine si am ajuns acasa, unde inca nu imi vine a crede ce mi s-a intamplat, ca sunt intreaga si sanatoasa, bineinteles ca toata lumea s-a speriat maxim, maica-mea era sa faca infarct, si tot asa.
lilith in pozitia natala acum un an si jumatate- plecare in zaragoza pentru gasirea unui job. esec rasunator , timp de 3 luni ne-am chinuit ca nebunii, nimeni nu ne ajuta, iar cei care ne chemasera s-au dovedit a fi niste oameni de nimic.



_________________
Lux Aeterna
Offline
 Profile Send private message  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 21 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group