It is currently Thu Mar 28, 2024 7:23 pm

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 7 posts ] 
Author Message
 Post subject: Conjunctia Jupiter-Chiron-Neptun in casa a VIII-a
PostPosted: Wed May 13, 2009 1:39 pm 

Joined: Thu Oct 02, 2008 9:01 pm
Posts: 19
Credeti ca as putea gasi mai usor o explicatie pentru un vis pe care l-am avut astazi dimineata, cu putin inainte de ora 5 si aceasta conjunctie care in tema mea natala este plasata in casa a VIII-a?
Am iesit dintr-o biserica pentru a participa la o imormantare la care nu mai invitase nimeni, dar am zis sa ma duc totusi!Foarte aproape era un fel de cimitir si am vazut trei morminte foarte apropiate acoperite toate. Femeia care trebuia sa fie inmormantata se ridicase in picioare si zambea. Batea vantul, era destul de intuneric si erau flori pe morminte. De nicaieri a aparut mama mea care a plecat intr-o "lume mai buna" acum un an. Putin dezorientata la inceput, era foarte aproape de mine, ii vedeam cand chipul ca al unui cadavru uscat, cand nu e vedeam deloc, dar stiam ca este acolo. A vorbit ceva cu acea femeie care ii era prietena. Am intrebat-o ce face tatal meu ( care este bine, sanatos ) si mi-a spus foarte linistita:"E bine!E aici cu mine!" Apoi si-a pus mainile la spate ca un copil si mi-a spus:" As fi vrut 7 milioane, dar am de unde sa fac rost.N-as vrea sa apelez la el ( din cate am retinut eu, se referea la tatal meu )!"Cand mi-a spus asta am trait un sentiment de eliberare pe care in realitate nu-mi amintesc sa-l fi simtit atat de intens!
Habar nu am ce poate sa insemne acest vis si va rog pe voi sa aruncati o privire. Fiecare dupa timpul si cheful pe care il are, va rog sa exprimati o parere ca sa ma luminez si eu ce vrea sa zica acest vis!Va multumesc!


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: Conjunctia Jupiter-Chiron-Neptun in casa a VIII-a
PostPosted: Wed May 13, 2009 3:08 pm 
User avatar

Joined: Wed Jul 20, 2005 10:49 pm
Posts: 821
Nu stiu ce semnificatie poate avea visul de care spui, dar conjunctia Jupiter/Neptun/Chiron, raportata la tema ta, nu se aseaza pe casa VIII. Pana isi va incepe mersul retrograd ( sfarsitul lui mai), Neptun nu va depasi gradul 26:29 Varsator, deci nici cuspida casei VIII natala( 26:59:49). Retrogradarea, care se va finaliza in noiembrie, il "intoarce" pe Neptun pana la gradul 23, deci se va consuma pe casa a VII a din tema natala.



_________________
Mihaela A.G.(mag)
(http://argmihaela.blogspot.com)
"Există în noi ceva mai adânc decât noi înşine". (Sf. Augustin)
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Conjunctia Jupiter-Chiron-Neptun in casa a VIII-a
PostPosted: Wed May 13, 2009 3:41 pm 

Joined: Wed Aug 06, 2008 6:11 pm
Posts: 91
Location: Bucureşti
Se spune ca atunci cand vcisezi pe cineva care a trecut dincolo e bine sa dai ceva de pomana... mai multe nu stiu sa-ti spun...



_________________
http://brizamarii.ablog.ro
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: Conjunctia Jupiter-Chiron-Neptun in casa a VIII-a
PostPosted: Wed May 13, 2009 3:41 pm 

Joined: Wed Aug 06, 2008 6:11 pm
Posts: 91
Location: Bucureşti
Se spune ca atunci cand visezi pe cineva care a trecut dincolo e bine sa dai ceva de pomana... mai multe nu stiu sa-ti spun...



_________________
http://brizamarii.ablog.ro
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: Conjunctia Jupiter-Chiron-Neptun in casa a VIII-a
PostPosted: Wed May 13, 2009 9:38 pm 

Joined: Fri Jan 30, 2009 8:46 pm
Posts: 16
Faptul ca te aflai in apropierea unei biserici sugereaza nevoia de liniste sufleteasca, de ocrotire si siguranta.
elna wrote:
Femeia care trebuia sa fie inmormantata se ridicase in picioare si zambea.
Poate ca ai anumite temeri de care vrei sa scapi, dar ti-e teama ca acestea ar putea reveni.

Spui ca iti era teama ca femeia respectiva va cere bani tatalui tau; si poate, in realitate, chiar tie iti este teama sa ceri ajutorul celor din jurul tau.


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: Conjunctia Jupiter-Chiron-Neptun in casa a VIII-a
PostPosted: Fri May 15, 2009 6:46 pm 

Joined: Thu Oct 02, 2008 9:01 pm
Posts: 19
Multumesc foarte mult pentru raspunsuri!Observatia ta este foarte corecta, Mihaela, numai ca nu imi cunosc cu atata exactitate ora de nastere ca sa pot sti sigur unde se produce acest aspect. La ora aceasta am ajuns prin corectarea cu o metoda pe care unii nici nu o recomanda, nici nu practica, se numeste "Trutina lui Hermes." La maternitate sunt trecuta a doua zi... ce mai, o intreaga aventura!
M-am gandit atunci cand inca eram sub efectul visului ca ar avea vreo semnificatie legata de acest aspect astral si nu am gasit-o singura, de aceea am cerut ajutorul vostru. Poate ar trebui sa iau in considerare cifrele care apar in vis si sa incerc sa formulez un mesaj...Nu stiu!


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: Conjunctia Jupiter-Chiron-Neptun in casa a VIII-a
PostPosted: Fri May 15, 2009 10:54 pm 

Joined: Thu Oct 02, 2008 9:01 pm
Posts: 19
Am primit un fel de raspuns. Tatal meu a fost luat dus la urgenta acum o ora...Dumnezeu stie ce o mai fi...


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 7 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group