It is currently Thu Mar 28, 2024 3:12 pm

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 5 posts ] 
Author Message
 Post subject: Intr-o sinastrie care este indiciul unei casatorii sortite?
PostPosted: Mon Jul 06, 2009 7:06 pm 

Joined: Thu Aug 14, 2008 11:57 am
Posts: 80
Intr-o sinastrie care este indiciul unei casatorii predestinate?,citisem undeva ca exista si astfel de casatorii .
In cazul unui raspuns afirmativ, atunci in ce masura intervine liberul arbitru?Pentru toti cei care se pricep sa ma lamureasca si pe mine.Aurora


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: Intr-o sinastrie care este indiciul unei casatorii sortite?
PostPosted: Wed Jul 08, 2009 3:15 am 

Joined: Sun Nov 27, 2005 5:19 pm
Posts: 521
Ceea ce putem citi intr-o harta sunt doar indicii. Din cate stiu eu, nu poti sa stii cu exactitate dintr-o sinastrie daca cei doi vor fi sau vor ramane impreuna, nici macar daca se vor casatori, si asta tocmai pentru ca liberul arbitru exista. De exemplu, am vazut sinastrii superbe, iar cei doi nu erau nici macar apropiati, desi se cunosteau.
Si eu cred ca exista intalniri predestinate, dar nu am auzit ca acestea sa poata fi "citite" in astrograma.



_________________
http://marta-indigo.blogspot.com/
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Intr-o sinastrie care este indiciul unei casatorii sortite?
PostPosted: Wed Jul 08, 2009 9:09 am 

Joined: Sun Nov 27, 2005 5:19 pm
Posts: 521
Revin pentru a fi mai clara. De fapt, putem depista dintr-o sinastrie daca este o reintalnire cu un scop, sau asa zis predestinata, insa nu putem stii cum se va derula acea relatie. Orice relatie apropiata o avem in aceasta viata, cu parinti, frati, rude, prieteni, este predestinata, nu doar aceea de cuplu. Ceea ce alegem noi- si celalalt- sa cream ca relatie in aceasta viata nu este scris in stele sau daca este scris nu stiu sa se poata vedea in astrograma.



_________________
http://marta-indigo.blogspot.com/
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Intr-o sinastrie care este indiciul unei casatorii sortite?
PostPosted: Wed Jul 08, 2009 3:29 pm 

Joined: Thu Aug 14, 2008 11:57 am
Posts: 80
Marta,iti multumesc pentru raspuns.
Cineva mi-a povestit despre acest indiciu sau indicii ca s-ar identifica pe astrogramele natale dintr-o sinastrie.Am vrut sa cunosc si alte pareri.Aurora


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: Intr-o sinastrie care este indiciul unei casatorii sortite?
PostPosted: Fri Jul 10, 2009 4:47 am 
User avatar

Joined: Wed Jul 20, 2005 10:49 pm
Posts: 821
aurora wrote:
Intr-o sinastrie care este indiciul unei casatorii predestinate?

Aurora, si eu as zice ca nu poti spune pur si simplu:" asta este indiciul unei casatorii predestinate"...
Pe de alta parte, ma gandesc ca doar pentru intrebarile care nu pot fi formulate nu exista raspunsuri, iar Astrologia cred ca raspunde la orice intrebare formulata....
Raspunsul la intrebarea ta cred ca implica doua aspecte: predestinarea si relationarea. Predestinarea ne trimite undeva in trecut, la relatii pe care le-am inceput candva si le continuam in aceasta viata, dar continuarea nu este posibila decat in aceeasi formula in care au fost incepute, asta ar fi motivul pentru care intalnesti o anume persoana, acel ceva predestinat.Ai nevoie de persoana respectiva. Intalnirea este un punct al scenariului acestei vieti....Dar ca sa vezi lucrul asta pe temele natale trebuie sa poti patrunde adanc in astrologia karmica...
Cat despre cealalta parte a raspunsului, tipul relationarii, durabilitatea relatiei ( fara a ma opri stict la casatorie), as zice ca daca analizezi tema momentului intalnirii celor doi,ca tema separata , cat si in raport cu celelalte doua teme, (si tema momentului casatoriei, caci tu te referi la casatorie ), sinastria temelor natale, casele a VIIa,cu tot ce este in ele, guvernatori, inclusiv varful fiecarei case aVIIa in raport cu planetele celeilalte teme, gasesti suficiente indicii...deci cred ca Astrologia iti poate da un raspuns...dar este greu, depinde de astrolog ...

Uite, aici gasesti o carte extraordinara : Astrologia karmica ( P. Crimaldi). Merita citita...
http://www.scribd.com/doc/7014576/Astro ... p-Crimaldi



_________________
Mihaela A.G.(mag)
(http://argmihaela.blogspot.com)
"Există în noi ceva mai adânc decât noi înşine". (Sf. Augustin)
Offline
 Profile Send private message  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 5 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group