It is currently Thu Mar 28, 2024 12:56 pm

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 7 posts ] 
Author Message
 Post subject: Sinastrie
PostPosted: Tue Jan 26, 2010 11:12 pm 

Joined: Tue Dec 29, 2009 12:48 pm
Posts: 3
Buna tuturor,

Va propun analiza unei sinastrii care ma intriga de vreo cateva saptamini:

10 Noiembrie 1970, 11:20 AM, 24E22, 45N26, barbat
27 Aprilie 1984, 22:30, 23E36, 46N47, femeie

Ma intriga in special pozitiile Saturn / Soare in harta, pe care le consider indicatori karmici. Persoanele au senzatia ca se cunosc de cand lumea.

Ce parere aveti?


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: Sinastrie
PostPosted: Sat Feb 20, 2010 11:33 am 

Joined: Sat Feb 20, 2010 12:27 am
Posts: 5
...ca sunt superbi asta e parerea mea, si iti multumesc Dragos pt ca ai impartit aceste date cu noi!
...uite si NN le au aspectate pozitiv!
Mai au si cateva careuri, poate ceva probleme financiare posibile, legat de cariera?
Mi-ar placea daca ne-ai mai putea da detalii suplimentare despre cum se inteleg.
Personal nu-s convinsa daca exista vieti trecute dar stiu ca ma simt minunat in compania persoanelor al caror soare este conjunct cu saturnul meu si ca o suprapunere dubla similara acesteia ar insemna pentru mine perechea ideala.
Sa ne bucuram pentru ei pentru ca s-au gasit!


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: Sinastrie
PostPosted: Sat Feb 20, 2010 11:41 am 

Joined: Tue Dec 29, 2009 12:48 pm
Posts: 3
Multumesc de informatii. Ambii parteneri au fluctuatii in cariera versus viata personala (provocari mari cand la una cand la alta). Poti sa-mi dai mai multe detalii despre ce anume parti din harta iti dau indicatii despre o relatie pozitiva? In afata de pozitiile Soare-Saturn?

Multumesc :-)


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: Sinastrie
PostPosted: Sat Feb 20, 2010 12:27 pm 

Joined: Sat Feb 20, 2010 12:27 am
Posts: 5
Cu placere.
De exemplu Mercurul ei sustinut de Venus face trigon cu Lilith-ul lui si cu NN al lui deci vorbind cu el ii linisteste temerile si il ajuta pe sensul vietii.
Apoi Mercurul si Venusul ei sunt conjuncte cu Ceresul lui deci il va putea ajuta sa se simta in siguranta - ii va asigura resursele necesare.
Luna lui in Berbec face sextil cu NN ei.
Vesta lui in Scorpion face trigon cu Lilithul ei si cu Saturnul ei.
Junon ale ambilor sunt aspectate pozitiv de planetele celuilalt.
Uranus al lui face sextil cu Uranusul ei...
Sinastria lor e plina de aspecte pozitive, probleme mai pot aparea la pat ma gandesc... de la Plutonul ambilor si Martele lui, cred ca nu se pune problema de violenta intre ei.
Pe de alta parte sinastrii aparent f frumoase si casnicii groaznice am mai vazut.
Curiozitate personala - ce meserii au?
Acum am facut harta compusa si, pe langa aspectele negative pe c10-c2, c2-c8 si c12-c6, vad steaua lui David...


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: Sinastrie
PostPosted: Sat Feb 20, 2010 12:33 pm 

Joined: Tue Dec 29, 2009 12:48 pm
Posts: 3
El e antreprenor in zona online (NN in Varsator in casa II) ea inca mai termina o medicina, dar vrea sa profeseze ca si consultant / life coach, nu are cine stie ce tangente cu facultatea pe care o termina.

Ce inseamna "vad si steaua lui David"? :-)


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: Sinastrie
PostPosted: Sat Feb 20, 2010 4:25 pm 

Joined: Sat Feb 20, 2010 12:27 am
Posts: 5
la mine in harta compusa a celor doi fac sextile intre ele:
(Neptun conj cu Jupiter) * Pluton * Saturn * (Lilith conjunct cu Junon) * Luna * (Soarele conjunct cu Mercur) astfel incat se formeaza un hexagon
nu stiu sa o interpretez, teoretic e de bine, practic unii spun ca nu se pun punctele si asteroizii, altii pot spune ca nu conteaza intr-o harta compusa...


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: Sinastrie
PostPosted: Thu Jul 28, 2011 2:16 pm 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
DragosF wrote:
Ma intriga in special pozitiile Saturn / Soare in harta, pe care le consider indicatori karmici. Persoanele au senzatia ca se cunosc de cand lumea.
Ce parere aveti?



Cele doua pozitii indica un destin social similar, cu idealuri comune, cu instrumente de lucru folosite in comun sau acelasi tip de experienta, doar ca la fiecare este transpus in functie de sex. Daca ne referim la trasatura lor karmica atunci intelegem ca aduc din trecut o relatie de subordonare. Ea a fost candva sef, acum, cu Soarele singur in V, are tendinta de a se ridica mai sus decat ii este capul, de a se implica in demersuri care o depasesc si din care iese printr-un gen de noroc (Marte in casa XII duce sansa de a transforma orice situatie in avantaj propriu), iar el cu ai mult sharm si mai mult impact la oameni se joaca prea usor cu norocul sau si, trebuie sa recunoastem, cu conjunctie Soare-Venus-Jupiter in casa X, nu este deloc putin. Intre cel cu experienta, care stie cu se manaca lidershipul (ea) si copilul rasfatat de destin (el) se consturieste o relatie de fascinatie reciproca: el si-ar dori sa fie la nivelul si maturitatea ei, iar ea tare s-ar mai bucura sa mai aiba inca o data sansa de a simti sansa si norocul ca in trecut.
Ceea ce se consuma intre cei doi poate sa-i tina lejar impreuna ani buni si se poate construi prin acest gen de complementaritate o celula care sa se dovedeasca eficienta.



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 7 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group