It is currently Thu Mar 28, 2024 11:12 pm

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 1 post ] 
Author Message
 Post subject: Capricorn cu ascendent in Taur
PostPosted: Sat Jun 26, 2010 2:22 am 
User avatar

Joined: Sun Jan 10, 2010 4:42 pm
Posts: 20
Coser, in cartea ta , atunci cand vorbesti despre Carlos Castaneda spui cateva lucruri interesante despre combinatia Capricorn, ascendent in Taur.
Redau citatul: "Atunci cand un Capricorn se naste cu ascendentul in Taur, semnele sale de destin il duc negresit in trecut. Momentele sale de interiorizare, crizele de identitate si ,paradoxal, incapacitatea de a-si exterioriza intr-o anumita etapa a vietii spiritul practic sunt indicii ale cautarilor sale. Acest tip de nativ cauta capatul unui fir evolutiv acolo unde l-a lasat in precedenta sa existenta. Taurul drept ascendent pentru un Capricorn ofera acestuia fertilitatea ce-l va face un mare creator de valori."
In primul rand, inca de cum am citit aceste randuri mi-a atras atentia pasajul in care spui despre incapacitatea de a-si exterioriza spiritul practic intr-o anumita perioada pentru ca la mine cel putin (care binenteles am aceasta combinatie) se aplica. Si este paradoxal dupa cum bine spui.
In al doilea rand mi se pare foarte interesant ceea ce spui despre continuare unui fir evolutiv din precedenta existenta.
Dar oricat m-as gandi nu pot sa-mi dau seama care este rationamentul din spatele acestor concluzii, acestor caracteristici.
De ce semnele de destin il duc pe nativul cu aceasta combinatie in trecut ? Din ce motiv apar crizele de identitate?
Daca ai putea sa-mi dai cateva indicii, ti-as fi recunoscatoare.


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 1 post ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group