It is currently Thu Mar 28, 2024 7:54 pm

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 4 posts ] 
Author Message
 Post subject: Calculul duratei vietii
PostPosted: Sun Jul 04, 2010 4:31 pm 

Joined: Wed Jul 20, 2005 10:46 pm
Posts: 31
Am gasit pe un site un link care duce la calculul duratei vietii, se pare, dupa o metoda de calcul medievala. Am introdus datele, mai mult din curiozitate si am primit raspunsul. Cam putin.. :roll:

Voi ce parere aveti despre subiectul acesta?


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Calculul duratei vietii
PostPosted: Sun Jul 04, 2010 5:56 pm 
User avatar

Joined: Wed Jul 20, 2005 10:49 pm
Posts: 821
indra wrote:
...un link care duce la calculul duratei vietii, se pare, dupa o metoda de calcul medievala.... Voi ce parere aveti despre subiectul acesta?

Bănuiesc că este vorba de un program căruia îi dai nişte date, iar el îţi dă atât cât poate da: un răspuns superficial şi posibil eronat.
Efortul înţelegerii tainelor acestei ştiinţe, Astrologia, nu cred că poate fi suplinit de niciun soft.
Dacă vrei cunoaştere prin înţelegere, asemenea link-uri cred ca le poţi ignora...



_________________
Mihaela A.G.(mag)
(http://argmihaela.blogspot.com)
"Există în noi ceva mai adânc decât noi înşine". (Sf. Augustin)
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Calculul duratei vietii
PostPosted: Sun Jul 04, 2010 11:04 pm 

Joined: Wed Jul 20, 2005 10:46 pm
Posts: 31
Mihaela wrote:
Bănuiesc că este vorba de un program căruia îi dai nişte date, iar el îţi dă atât cât poate da: un răspuns superficial şi posibil eronat.
Efortul înţelegerii tainelor acestei ştiinţe, Astrologia, nu cred că poate fi suplinit de niciun soft.
Dacă vrei cunoaştere prin înţelegere, asemenea link-uri cred ca le poţi ignora...


Da Mihaela, este vorba despre un program unde introduci niste date personale. Logic vorbind, un astfel de program nu ar trebui luat prea in serios. Sincera sa fiu insa, rezultatul obtinut de mine mi-a dat goosebumps vreme de-o secunda. Ma gindeam, daca ar fi asa..? Si mi-am revizuit viata, cu greseli dar si cu lucruri bune, m-am gindit ce-as face daca as sti cu siguranta ca as mai avea doar 2 ani de trait. Ce-as schimba, ce as lasa neschimbat, etc..

Apoi mai cred ca doar bunul Dumnezeu stie cui si cind ii vine timpul de plecare..

Astrologia ramine pentru mine un mister pe care doresc sa-l dezleg odata, cind timpul, inlantuirea de situatii din momentul de fata, nu-mi vor abate atentia iar eu voi avea timpul necesar pentru asta.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Calculul duratei vietii
PostPosted: Mon Jul 05, 2010 8:15 am 

Joined: Sun Nov 27, 2005 5:19 pm
Posts: 521
Un astfel de program am gasit si eu pe un site nu demult. Sceptica, am introdus datele unor persoane cunoscute si m-am amuzat. Nu corespunde nici macar pe departe! Ai putea incerca si tu.
In orice caz nu trebuie luate in serios asemenea programe, ma gandesc ca in cazul in care ar fi bune in proportie de suta la suta si tot pot fi nocive. Ele pot sa functioneze, in functie de fiecare, si ca niste sugestii adresate inconstientului, ca niste programari. Parerea mea este ca sunt de evitat.



_________________
http://marta-indigo.blogspot.com/
Offline
 Profile Send private message  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 4 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group