It is currently Thu Mar 28, 2024 11:19 pm

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 6 posts ] 
Author Message
 Post subject: astrologie relationala
PostPosted: Mon Jul 28, 2008 4:39 pm 
User avatar

Joined: Tue Jul 26, 2005 7:11 pm
Posts: 75
daca lilith-ul partenerului cade in casa a V a a celuilalt, fara sa faca cj cu nicio planeta acolo, semnifica un disconfort pe care cel cu casa V il resimte in raport iubitul/a ?
m-ar interesa aceeasi situatie, dar luand in considerare casa XII.....



_________________
Ari Kowalski
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: astrologie relationala
PostPosted: Mon Jul 28, 2008 11:31 pm 

Joined: Sun Nov 27, 2005 5:19 pm
Posts: 521
In primul caz, sunt ceva indicii de o posibila ispita pe care cel cu Lilith o aduce, in functie de relatie- de dragoste sau nu (dupa cum stii si tu, casa V inseamna mult mai mult- arta, jocuri de noroc, distractii, vacanta etc). Spui ca Lilith nu face conjunctii, dar nu ca este este neaspectata- daca nu face nici un aspect cu vreuna dintre planetele celuilalt, poate face relatii in tema natala si de aici cateva amanunte despre cum si ce ar putea face Lilith..

In casa a XII-a cred ca este vorba de "rasuflarea din ceafa", multe secrete ar putea iesi la suprafata in relatia dintre cei doi (secrete ascunse de cel cu casa XII)- si care sa fie de-a dreptul uimitoare..



_________________
http://marta-indigo.blogspot.com/
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: astrologie relationala
PostPosted: Tue Jul 29, 2008 8:27 am 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
ari_ko wrote:
daca lilith-ul partenerului cade in casa a V a a celuilalt, fara sa faca cj cu nicio planeta acolo, semnifica un disconfort pe care cel cu casa V il resimte in raport iubitul/a ?
m-ar interesa aceeasi situatie, dar luand in considerare casa XII.....


Ari, conteaza si ce planete sunt acolo, pentru ca in functie de planetele de acolo poti vedea sectorul in care se indreapta influenta lui Lilith.
Sigur, poate insemna disconfort, doar in cazul in care exista, indicat de alte planete, o incompatibilitate. Adica primul, cel cu casa V, vede persoana cealalta ca fiind vulgara, impura, ale carei intentii tendentioase ii deformeaza ideea de atractie, iubire, flirt. Un fel de avansuri care incita, dar creeaza si respingere.
Daca cele doua teme indica o compatibilitate, atunci disconfortul indicat de Lilith vine dintr-o alta problema, care va fi de aceasta data singulara. Cel cu casa V poate avea probleme de integrare, frici, temeri ce vin din sectorul sentimental, traume, care nu se interpun in compatibiitate, ci ele se activeaza indiferent de tipul de relatie care se construieste. Adica persoana cu casa V, daca se indeplinesc aceste conditii, poate simti ceea ce spui tu ca simte fata de toti cei care vin cu Lilithul lor peste casa V a personaei in cauza.
Prin urmare, sunt prea multe variabile in joc ca sa iti spun pe care sa o alegi, dar in linii mari cam acesta este raportul.



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: astrologie relationala
PostPosted: Tue Jul 29, 2008 8:45 am 
User avatar

Joined: Tue Jul 26, 2005 7:11 pm
Posts: 75
multumesc pt raspuns. deci pana la urma posesorul casei este cel care suporta influenta lui lilith si nu invers....



_________________
Ari Kowalski
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: astrologie relationala
PostPosted: Tue Jul 29, 2008 8:54 am 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
Da, sigur.
Cel cu Lilithul va simtit influenta acestui element astrologic in casa in care se afla in tema sa natala. Cand se suprapune peste o alta tema Lilith va emite, va interveni, va cauta sa se faca remarcata cu ceea ce are din pozitia in casa si zodia din tema din care provine.



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: astrologie relationala
PostPosted: Tue Jul 29, 2008 10:07 am 
User avatar

Joined: Tue Jul 26, 2005 7:11 pm
Posts: 75
acum mi-e clar :)



_________________
Ari Kowalski
Offline
 Profile Send private message  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 6 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group