It is currently Wed Apr 17, 2024 2:27 am

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 5 posts ] 
Author Message
 Post subject: astrograma pentru o 'fecioara" trista
PostPosted: Tue Jul 29, 2008 9:55 pm 

Joined: Wed Jul 20, 2005 10:46 pm
Posts: 31
Bine v-am regasit in haina noua! :)
A trecut ceva vreme de cind v-am citit ultima data. Am trecut printr-o perioada mai furtunoasa insa acum a rasarit soarele, asa cum imi spusese gheorghita mai demult (nu stiu daca isi mai aduce aminte..).

As avea o rugaminte, in primul rind pentru gheorghita si pentru toti cei pentru care astrologia nu mai are secrete. Un bun prieten trece print-o perioada urita in viata sa (divort, partaj, etc), e foarte abatut, disperat si in pragul unei prabusiri nervoase. M-as bucura daca cineva si-ar rupe din timp pentru a-i "construi" astrograma si pentru a i-o interpreta-o.
Data de nastere a sa este 9 septembrie 1960, ora 9.45, Brasov.
Va multumesc anticipat.

Indra


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: astrograma pentru o 'fecioara" trista
PostPosted: Wed Jul 30, 2008 11:37 am 

Joined: Tue Sep 18, 2007 10:57 pm
Posts: 7
Draga mea,

E adevarat ca este intr-o perioada mai dificila. Spune-i prietenului tau ca trebuie sa-si dea lui insusi o pauza. Sa nu se lupte cu nimeni, sa nu se certe cu nimeni. Daca valorile lui sunt legate de sex, bani, putere, evenimentele prin care trece il vor face sa inteleaga ca nu e pe drumul potrivit pentru el.
Sa lase de la el. Nu este momentul sa fie zgarcit. Stiu ca se teme, dar temerile lui ca nu va putea face singur rost de bani sunt nefondate. Cu marele benefic in casa banilor obtinuti prin munca proprie, el va avea tot timpul sustinere din acest punct de vedere.
Asa cum are el ascendentul in scorpion la nastere, nu si-a ales sa traiasca o viata plicticoasa. Are o mare intuitie, sa aleaga sa o foloseasca.
Cariera lui tocmai a fost in renovare si urmeaza sa vina si soarele cu toata stralucirea lui in casa carierei. Sa se ocupe acum de lucrurile care sunt in crestere. O sa fie bine!

Lisa


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: astrograma pentru o 'fecioara" trista
PostPosted: Wed Jul 30, 2008 11:18 pm 

Joined: Wed Jul 20, 2005 10:46 pm
Posts: 31
Draga Lisa, iti multumesc pentru timpul acordat. Scrii mai sus ca "Daca valorile lui sunt legate de sex, bani, putere, evenimentele prin care trece il vor face sa inteleaga ca nu e pe drumul potrivit pentru el.". Ai putea sa-mi spui ceva mai mult despre "drumul potrivit" pentru el?


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: astrograma pentru o 'fecioara" trista
PostPosted: Thu Jul 31, 2008 12:36 pm 

Joined: Tue Sep 18, 2007 10:57 pm
Posts: 7
Gabriel Mihailovici "Astrologia - manual de initiere si nu numai..."
p.201
NN in casa a 11-a

Menirea este legata de extinderea constiintei, cultivarea prieteniei si progresului in diverse domenii de activitate. Individul nu trebuie sa fie dependent de complimente pentru a fi in crezator in propriile posibilitati. Trebuie sa-si dezvolte constiinta impersonala, intelegand ca poate juca un rol la fel de important si fara a iesi neaparat in prim plan. Empatia ii poate fi de mare folos pentru a stii ce se asteapta de la el in discutii. Trebuie sa aiba incredere in destinul sau si sa joace un rol important in conturarea unei depline libertati de expresie artistica. Poate avea realizari care sa depaseasca vizibil conditia timpului sau. I se cere un plus de realism, pentru a nu se rataci intre atatea idei avansate, pentru a detine controlul concretizarii lor.

p.202
NN in fecioara

Menirea este legata de concretizarea inspiratiei religioase in creatii materiale si spirituale durabile. Trebuie sa aduca servicii spirituale umanitatii. Individul are nevoie de o planificare riguroasa a tuturor resurselor disponibile. Trebuie sa invete sa se integreze in colectiv. Sa dobandeasca simtul datoriei, minutiozitatea, spiritul analitic, pragmatismul, capacitatea de sinteza. Trebuie sa dobandeasca psihologia subordonatului si sa inteleaga utilitatea fiecarei meserii, respectiv pozitii sociale.

In alta ordine de idei, cu luna in casa a 7-a e posibil ca el "sa fie casatorit" cu mama lui si atunci nici o alta femeie sa nu mai incapa in viata lui. Dar e numai o interpretare, mai sunt si altele. Poate nu e cazul.

Intuitia ii spune care este drumul lui. Sa actioneze conform ei, chiar daca n-are nici o legatura cu logica comuna si cu parerile persoanelor foarte apropiate lui care definesc ce se face si ce nu se face.

E un om destept si orientat. Am incredere in el ca o sa faca alegerile potrivite daca isi urmeaza flerul.

Toate cele bune,
Lisa


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: astrograma pentru o 'fecioara" trista
PostPosted: Sat Aug 02, 2008 12:40 pm 

Joined: Wed Jul 20, 2005 10:46 pm
Posts: 31
Multumesc, Lisa.


Offline
 Profile Send private message  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 5 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group