It is currently Fri Mar 29, 2024 12:22 am

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 5 posts ] 
Author Message
 Post subject: Propunere
PostPosted: Wed Aug 06, 2008 6:26 pm 

Joined: Wed Aug 06, 2008 6:11 pm
Posts: 91
Location: Bucureşti
Bună ziua, citesc de mult acest forum, şi va multumesc pentru ceea ce învăţ de aici. Mă pasionează astrologia, în special cea relaţională.
:D
Aşa că vă propun o temă de experiment, să putem discuta. Este vorba despre mine şi un bărbat important din viaţa mea :D
Iata datele:
Briza Mării: 14 decembrie 1981, ora 8.20 am, Bucureşti
şi lui să-i spunem simplu...
A. :D
12 iunie 1981, ora 6.25am, Bucureşti.

Vă mulţumesc foarte mult!

P.S. Aş dori să-mi spuneţi ce părere aveţi despre conjuncţia Lilith-Uranus la ultimele grade scorpion in casa 8 ( harta compusă )

Vă mulţumesc încă o dată!


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: Propunere
PostPosted: Sat Aug 09, 2008 9:35 pm 

Joined: Sun Nov 27, 2005 5:19 pm
Posts: 521
Cateva cuvinte despre tine.. Desi aparent ai o fire deschisa, independenta, niciodata conformista si niciodata plictisitoare, tu de fapt esti o fiinta tare sensibila, intuitiva si meditativa (Soare- Neptun- Mercur in casa XII-a), in ciuda dorintei pe care o ai de a-i impresiona pe ceilalti (Luna in Leu) se pare ca te simti mai bine departe de forfota. Nu pomenesc aici toate aspectele din harta ta, pe care banuiesc ca le stii. Indraznesc sa spun ca marea lectie a vietii tale- sau una din ele, poate cea mai importanta- este aceea a relatiei de cuplu.
Junon in conjunctie cu Lilith in casa a XI-a ar putea fi un indiciu ca nu alegi intotdeauna ce trebuie, fie ca stii, fie ca nu stii. Nu toate prieteniile cu barbatii pot sa duca la formarea unui cuplu viabil, iar tu cred ca uneori amesteci un pic lucrurile. Ai casele I si a VII-a interceptate, iar Nodul Nord se afla in casa VII-a. Trebuie sa astepti, sa nu te pripesti, inainte de a incepe o relatie si sa iti asculti intuitia, inclusiv atunci cand trebuie sa te exprimi.

Image
Image

In ceea ce priveste relatia cu acest barbat, mi se pare una oarecum solicitanta (Soare opozitie Soare), plina de energie si de ambitii, dar este o relatie care nu a inceput in aceasta viata (Venus in conjunctie cu NS) si care se poate transforma in casatorie in aceasta viata sau in urmatoarea (Luna conjunct NN).
Exista puternice indicii de atractie fizica, oarecum si de intelegere pe plan emotional (Marte el in casa V-a a ta, in trigon la Venus a ta) Marte sextil Luna ta- si e si idealizare (si telepatie) la cote inalte (Soare opozitie Neptun, Neptun cj Mercur). Ca si problema, o vad venind de la careul Luna el (in conjunctie cu Saturn din harta ta) la nodurile lunare ale tale. Se poate ca emotional tu sa-i fi diminuat linistea emotionala si increderea in el si altadata si acum, prin critica si raceala.. Este o relatie interesanta si deloc intamplatoare, se pare ca el te poate ajuta sa intelegi lectia legata de parteneriat sau de viata in cuplu.

Conjunctia Lilith Uranus in casa VIII-a in tema compusa imi inspira un cuplu non-conformist, atras in plan fizic si sexual de lucruri neobisnuite si eventual usor de atras in domenii oculte gen Tantra yoga, magie etc

P.S Tot el te ti-ar putea aduce stabilitate pe plan sentimental si emotional si echilibru, ajutandu-te poate prin simpla prezenta sa fii preocupata de spiritualitate (Trigonul Saturn el in casa IX- a ta la Venus si sextil Saturn la Luna- iti rezolva cumva problema careului in T Venus- Jupiter- Luna din tema natala care arata ca te cam risipesti si ca faci excese..).


Last edited by Marta on Sat Aug 09, 2008 9:51 pm, edited 4 times in total.


_________________
http://marta-indigo.blogspot.com/
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Propunere
PostPosted: Sat Aug 09, 2008 9:42 pm 

Joined: Sun Nov 27, 2005 5:19 pm
Posts: 521
Am intrat pe blogul tau si m-a surprins prin originalitate, este interesant...te felicit pentru curajul de a fi tu insati, este tot mai rar in zilele noastre.



_________________
http://marta-indigo.blogspot.com/
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Propunere
PostPosted: Mon Aug 11, 2008 1:01 am 

Joined: Wed Aug 06, 2008 6:11 pm
Posts: 91
Location: Bucureşti
iti multumesc foarte mult, Marta!
M-a surprins foarte placut precizia ta. e asa de bine sa se uite altcineva pe harta ta... :D mi-ai confirmat multe lucruri. Iti multumesc... si pentru aprecierea blogululi brizamarii :oops: . Am gasit si eu pe blogul tau multe lucruri interesante :wink:
multumesc!



_________________
http://brizamarii.ablog.ro
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: Propunere
PostPosted: Fri Aug 15, 2008 4:56 pm 

Joined: Wed Aug 06, 2008 6:11 pm
Posts: 91
Location: Bucureşti
crezi/credeti ca conj uranus/lilith din casa a 8 a hartii compuse (mentionata mai sus) poate insemna ca in viata anteriaoara a existat o legatura de homosexualitate intre noi doi?
mai ales avand in vedere ca amandoi avem soarele natal in casa 12, ceea ce cf Ciuperca, "astrologia in noua era" inseamna ca eram amandoi barbati...:)
ma intreb si eu...:)



_________________
http://brizamarii.ablog.ro
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 5 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group