It is currently Thu Mar 28, 2024 4:07 pm

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 8 posts ] 
Author Message
 Post subject: sinastrie
PostPosted: Wed Aug 20, 2008 8:25 pm 
User avatar

Joined: Thu Oct 04, 2007 12:12 am
Posts: 302
Location: bucuresti
Ori am eu prea putina experienta, ori urmatoarea sinastrie e exploziva. Ori, si una si alta.... :wink:
A- femeie, 6 sept 1959, ora 4.20 pm, iasi
B- barbat, 4 august 1967, ora 5.20 am , buhusi

Din cate mi-am dat eu seama, e un secret ingrozitor inchis in aceasta relatie.Si ce mi se pare uimitor, e ca cei doi s-ar intelege fb daca nu ar mina relatia o umbra ingrozitoare. Cred ca e vb de o crima la mijloc.Cred... :?:

Voi ce parere aveti?


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: sinastrie
PostPosted: Wed Aug 20, 2008 8:42 pm 
User avatar

Joined: Thu Oct 04, 2007 12:12 am
Posts: 302
Location: bucuresti
sinastria

Image
[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=373&i=astro61sa22894bahpfx3.gif][IMG]http://img373.imageshack.us/img373/7015/astro61


Last edited by irina on Wed Aug 20, 2008 9:58 pm, edited 5 times in total.

Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: sinastrie
PostPosted: Wed Aug 20, 2008 8:44 pm 
User avatar

Joined: Thu Oct 04, 2007 12:12 am
Posts: 302
Location: bucuresti
compusa

Image
[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=517&i=astro62sa22894bahphv4.gif][IMG]http://img517.imageshack.us/img517/8792/astro6


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: sinastrie
PostPosted: Fri Aug 22, 2008 4:42 pm 

Joined: Wed Aug 06, 2008 6:11 pm
Posts: 91
Location: Bucureşti
cate ceva, din ce am mai citit si eu... :) .Am nevoie de confirmari, asa ca astept sa-mi spuneti daca "analiza" mea e justa :D
-conj Ns B/luna A. datorie karmica a personei cu luna, fata de NS. Cum aceasta conj implica si FC B, Junon A, Neptun A si MarteB... (foarte aglomerat):D... ma face sa ma gandesc ca cei doi au avut in trecut o legatura familiala, poate chiar conjugala, care nu a decurs bine (NS B conj Juno A). cheia este probabil in casa, semnul si gradul ocupat de luna.
marte este de ajutor acolo, cred eu, facand ca relatia actuala intre cei doi sa fie una foarte stimulanta (uneori cu scantei, ceea ce nu este neaparat rau, daca cei doi dau dovada de tact)
cum aceasta combinatie exploziva(intre balanta si scorpion) face o inconj cu lilith, ma face sa ma gandesc ca puternica atractie sexuala din aceasta viata nu este deloc intamplatoare:d
A e posibil sa isi creeze multe iluzii (Neptun A conj marte B) in ceea ce-l priveste pe B, poate si datorita bagajului karmic.Acest aspect poate indica si o buna colaborare in plan artistic sau in preocupari comune esoterice etc...(vezi si conj Neptun B/Jupiter A/MC A.)
Suprapunerea Venus B peste casa 8 A in conj cu soarele acesteia, releva o legatura sexual-sentimentala din alta viata, continuata si aastazi :) -acest aspect fiind unul pozitiv.
Aceast aspect face si o inconj. cu Saturn. (aici nu ma bag :) ).
Se pare ca exista si posibilitatea unei casatorii legale (conj Juno B, Soare A)-dar probabil trebuie urmarite si alte aspecte care sa confirme acest fapt.
Eu vad cuadratuti putine, ceea ce poate fi stimulant si putin periculos, daca partenerii se afla la nivele de evolutie apropiate.

nu vad nimic rau, mai rau decat raul "normal" in viata de cuplu, care nu-i asa... e departe de a fi usoara, mai ales intre un leu si o fecioara :D .
dar, desigur, nu trebuie sa iei ca literea de lege ce am spus, mai ales avand in vedere experieta mea putina.

La comupsa nu stiu ce sa zic, decat ca mi se pare enorm de multa energie adunata pe sectoarele 4 si 5 ale vietii comune, energie care daca nu este canalizata corect poate duce la erori si explozii (conj luna, uranus, venus, pluto).
cred ca cei doi au divergente de opinii din cand in cand, mai ales in plan "casnic" ca sa spun asa (cu o fecioara nici nu e greu :lol: )scuze... :oops:
iar lilithul in casa 1 op. neptun, cred ca se refera la cum ii vede lumea, ceea ce tinand cont de diferenta de varsta...
in fine, incep sa speculez, deci ma opresc.
mai sunt aspecte despre care nu am vorbit, cum ar fi cuadraturile din compusa si configuratia pe care o formeaza ele cu cele 2 op, dar... asta cand mai invat.
sper sa te fia ajutat cu ceva, nu uita ca nu am asa multa experienta in domeniu.
iti doresc numai bine :)



_________________
http://brizamarii.ablog.ro
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: sinastrie
PostPosted: Fri Aug 22, 2008 4:59 pm 
User avatar

Joined: Thu Oct 04, 2007 12:12 am
Posts: 302
Location: bucuresti
Hmmmm....

Atunci poate ca sunt eu prea paranoia....

Multumesc mult! :D


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: sinastrie
PostPosted: Fri Aug 22, 2008 10:01 pm 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
briza_marii, subscriu la ceea ce ai scris...

As adauga, in completare la remarca irinei vi-a-vis de complexitatea si tensiunea relatiei, ca toate acestea provin dintr-o suprapunere interesanta a semnelor de generatie peste planetele personale.
El: Saturn in Berbec - Jupiter in Leu = dorinta de afirmare, castigul prin prospectarea valorilor personale, exploarare, exemple de reusita si ambitie
Ea: Saturn in Capricorn, Jupiter in Scorpion, dorinta de a domina prin gand, intentie, metoda, raceala, lipsa de scrupune in a construi relatii.
Amandoi au Venus in Fecioara si ii leaga aceiai nevoie de precizie in sentimente, aceiasi teama de a iubi si aceiai convinere ca iubire este pentru cei care si-o permit, iar ei doi nu sunt printre aceia. Diferentele apar din Marte in Scorpion - El - Venus in Fecioara ea. Marte in Scorpion, in tema lui, aduce un plus de ambitie, intiativa, placere de a reusit si se imbina foarte bine cu un semn de generatie ce inclina balanta in aceiasi directie. Venus in Fecioara, la ea, o face puternica prin retrictie, rezerva, ghinionul celor destepti.
Cei doi nu pot sta impreuna decat cu un interes major. Nu se completeaza, ci doar se hranesc unul pe celalat. Daca dispare interesul dispare si relatia.
Uitandu-ma pe temele lor inteleg ca ei chiar cred ca dragostea este pentru prosti... iar de aici putem trage concluzia ca usurinta cu care isi unesc suferintele pentru un ideal comun nu poate veni din aceasta viata si ca istoricul loc este pe masura relatiie de acum.



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: sinastrie
PostPosted: Fri Aug 22, 2008 10:48 pm 
User avatar

Joined: Thu Oct 04, 2007 12:12 am
Posts: 302
Location: bucuresti
E clar! trebuie sa-mi reformulez niste lucruri intelese total gresit!!!!!!! :evil:

Va multumesc ca m-ati ajutat sa am aceasta revelatie!!!

Si persoanele implicate in relatie va multumesc ffff mult! Sunt amandoi intr-un moment de criza, din care nu mai inteleg nimic...

O seara frumoasa va doresc!


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: sinastrie
PostPosted: Sat Aug 23, 2008 10:58 pm 

Joined: Wed Aug 06, 2008 6:11 pm
Posts: 91
Location: Bucureşti
va multumesc si eu. pentru confirmari si pentru ca imi oferiti sansa sa invat atat de multe! :D
numai bine va doresc!



_________________
http://brizamarii.ablog.ro
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 8 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group