It is currently Fri Mar 29, 2024 11:31 am

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 6 posts ] 
Author Message
 Post subject: Bulversata!
PostPosted: Fri Aug 22, 2008 9:11 am 

Joined: Mon Apr 24, 2006 11:20 pm
Posts: 98
Ma bucur sa va regasesc. Am o mica nelamurire, imi puteti spune daca pe o harta se poate vedea numarul casatoriilor? De curand mi s-a spus ca voi avea doua casatorii, din prima voi ramane vaduva si ca acela va fi un moment de rascruce, in care mi se va incerca increderea in D-zeu!
Ma puteti lamuri va rog? cand am cerut mai multe explicatii doamna in cauza nu a vrut sa mai zica nimic...totusi ca astrolog daca face o afirmatie ar trebui sa o sustina si sa-si duca argumentatia pana la capat, nu sa-mi produca atatea goluri in gandire ... va rog sa ma lamuriti pt a nu-mi mai creea atatea scenarii in minte. Va multumesc din suflet. datele mele: 15.04.1985. Bucuresti ora 16;35. toate cele bune!


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Bulversata!
PostPosted: Fri Aug 22, 2008 4:48 pm 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
Image

Poti fi sigura ca nu a facut prea multe conexiuni pentru asta. S-a luat doar dupa conjunctia Soare-Lilith de pe casa VIII care poate aduce pierderea unul barbat important din anturaj, tradus de ea cu "pierderea sotului".
Eu cred ca este gresit spus asa. Aspectul malefic al conjunctiei pe casa VIII poate aduce cel mult un atasament fata de unul din bunici si durerea puternica, complesitoare la pierderea lui.
Casatoria ta poate fi determinata de traume, poate chiar de aceasta trauma (indicate de conjunctia Soare-Lilith). Aspectul relational pe tema ta este complicat si nu ma surprinde ca persoana respectiva a fost incurcata. Opozitia intre Venus si Mercur, ambele retrogade, cu Junon si ea retrograde, iti aduce prea multe iluzii, prea putine impliniri si prea multe dezamagiri. Nu le traiesti cu intensitate decat la inceputul...



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: Bulversata!
PostPosted: Fri Aug 22, 2008 8:45 pm 

Joined: Mon Apr 24, 2006 11:20 pm
Posts: 98
Iti multumesc mult Coser pt promptitudinea raspunsului tau. Am uitat sa specific ca doamna in cauza a avut si datele prietenului meu, pt care a tinut sa sublinieze ca intre noi va fi casatorie karmica, si ca sa-i reproduc cuvintele, sunau la modul : "casatoria dintre voi e pt ca voi v'ati propus asa de dincolo, nu e neaparat pt ca vreti ci pt ca trebuie " si ca vom intampina mereu hopuri la a spune "da" pt ca mereu se va gasi unul dintre noi care sa "bage strambe" pt a nu se lega mariajul, dar pana la urma ca ne vom casatori. Recunosc ca are un limbaj mai "plastic" si nu am inteles prea multe din ce mi-a spus. Apoi mi-a spus ca eu voi avea doua casatorii ca "el" prietenul meu actual si despre care zice ca va fi si sotul meu , va pati ceva si astfel eu voi avea si a doua casatorie. Intr-adevar relatia dintre noi dureaza de 5 ani si in toata perioada asta ne-am dat seama ca exista ceva mai puternic, mai special care uneori nu se poate traduce in cuvinte si ne-a fost dat sa trecem prin multe, dar eu cred ca a facut parte dintr-un amplu proces de maturizare si de trezire. Imi permit daca nu rapesc prea mult timp sa-i adaug si datele lui, oricum iti multumesc pt lamuriri. 20.10.1974, Bacau, ora 6.00. ( ma intreb daca chiar se poate vedea pe suprapunerea temelor noastre natale ceea ce a spus doamna aceea, totul a fost spus repede si apoi si-a dat peste "gura" ceva la modul sa nu am dreptate si a cam inchis subiectul, cu precizarea sa am grija ca eu am mai multe plati de facut actualului meu prieten decat invers. E un pic cam straniu doar sa-mi faca astfel de afirmatii, fara sa mi le argumenteze sau fara sa-mi dea o directie privitor la ceea ce am de facut, sper ca-mi va fi inteleasa dorinta de a afla mai multe, pt ca nu e vorba de o simpla curiozitate . va multumesc inca odata. numai bine! )


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Bulversata!
PostPosted: Fri Aug 22, 2008 9:33 pm 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
S-a discutata in mare despre relatia voastra AICI, cu ceva timp in urma.
Genul acesta de expunere asa cum foloseste femeia de care spui sunt neobisnuite, iar "plasticitatea" lor vine din teama de a se confrunta cu propriul adevar. Aici este incercarea ei si nu te priveste pe tine deloc. Probabil ca a incercat cat a putut ea de tare sa se concentreze si sa se detaseze de propriile probleme, dar bag de seama ca nu a putut.
Sa-ti dai seama dintr-o sinastrie ca el dupa casatoria cu tine va avea un accident si tu vei alege o alta casatorie, nu este imposibila, dar se sprijin mai mult de intuitie decat pe analiza astrologica, iar femeia nu trebuie acuzata ca face asta, ci ca nu spune ce face. Cand intuieste sa spuna ce intuieste, sa comunica cu omul din fata ei cu incredere, nu cu convingerea ca nu va fi inteleasa...
Mie mi suna tare rau aceste inhibitii ale ei, ce par superstitii, dar, repet, nu te privesc pe tine, sunt doat problemele ei, adica nu e nimic in neregula la tine, ci doar la ea...



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: Bulversata!
PostPosted: Fri Aug 22, 2008 10:06 pm 

Joined: Mon Apr 24, 2006 11:20 pm
Posts: 98
ok, iti multumesc pt buna'vointa! doar ca a incercat atat de tare sa-si impuna ideile...incat m-a cam speriat putin. Am sunat'o si telefonic mi-a spus ca voi vedea ca asa e, si ca daca eu o fac pe nebuna si nu o cred, asta e deja problema mea, pt ca ce e destin nu se va schimba, ca eu am cruce fixa, ca am o planeta pe langa Algon, ceea ce este foarte rau ...acum probabil ca femeia era speriata de ce a vazut? poate ca da si poate ca e de inteles. ( plus ca ea se cunoaste de foarte multi ani cu prietenul meu, asta a fost si contextul in care ne-a facut sinastria, poate ca a speriat'o viitorul nostru)...chiar nu stiu ce sa mai zic, dar imi rasuna in cap cuvintele ei, prietenul meu mai face glume pe tema asta, pt ca mie la auzul acelor vorbe mi-au dat lacrimile. decesul nu e tocmai un eveniment de care sa te amuzi si sa te bucuri , asa cum face el, "ah am sa plec eu inaintea ta si tu ai sa suferi"


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Bulversata!
PostPosted: Fri Aug 22, 2008 10:16 pm 

Joined: Mon Apr 24, 2006 11:20 pm
Posts: 98
Ai dreptate am mai apelat la ajutorul tau acum doi ani si ceea ce ai spus atunci mi-a fost util, de-asta am si indraznit sa revin, sa-mi lamuresc aspectele enumerate mai sus.


Offline
 Profile Send private message  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 6 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 27 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group