It is currently Thu Mar 28, 2024 7:17 pm

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 6 posts ] 
Author Message
 Post subject: se poate mai rau de atat?
PostPosted: Fri Aug 22, 2008 10:37 pm 

Joined: Thu Jan 03, 2008 5:21 pm
Posts: 1
Buna!Va rog daca este cineva care poate sa imi spuna:trec prin cea mai cumplita perioade a vietii mele, sau vor mai fi si altele la fel de rele? Eu sper ca nu!Poate cateva amanunte va vor face mai curiosi:in primul rand pe plan sentimental stau foarte rau, ceea ce parea a fi marea mea dragoste s-a dovedit a fi un esec , iar acum trec printr-un divort, in ciuda tuturor incercarilor de a relua relatia; familia imi este departe si nu ma poate sprijini - mama si sora mea sun in strainatate, tata este decedat de cand avea 8 ani...; si poate ar trebui sa mentionez ca un batran care depinde de mine...
Sunt nascuta pe 18.11.1979 - ora 04.20, in Ploiesti
Astrologia m-a pasionat dintotdeauna si sincera sa fiu am citit diferite interpretari ale hartii mele, dar nu mi s-a parut nimic iesit din comun, ba din contra, parea chiar o existenta banala...
Nu mi-am dorit decat sa fiu fericita, dar din pacate acum cred ca trec prin cele mai grele clipe din viata mea!
Stie cineva: destinul meu este sa fiu singura, sau e doar o etapa?
Va fi mai rau de atat sau aceasta perioada va trece si voi fi iar un om fericit, care sa iubeasa si sa fie iubit,cu familie si cu prieteni...?
Va multumesc!


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: se poate mai rau de atat?
PostPosted: Thu Oct 02, 2008 11:32 pm 

Joined: Sat Jan 06, 2007 4:54 pm
Posts: 3
Buna Scorpio 79,

am citit mesajul tau din pura curiozitate. Sie eu astept un raspuns de la Dl. Coseriu si verificam daca am primit vreun raspuns.

Acum privitor la situatia ta , as vrea doar sa te linistesc si sa nu disperi. Deasemenea sa ai putere sa te gandesti la ceea ce doresti sa faci cu viata ta si deasemenea sa -ti gasesti scopul vietii tale. Sant multe lucruri care te vor putea face fericita pe viitor.

Sper sa nu te fi suparat cu ceva cuvintele mele, am dorit doar sa te incurajez si sa te fac sa ai mai multa incredere in tine si in viitorul tau.

Iti doresc liniste si echilibru!

tati


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: se poate mai rau de atat?
PostPosted: Tue Oct 14, 2008 11:50 pm 

Joined: Mon Aug 21, 2006 1:12 pm
Posts: 42
Location: oradea
intr-o discutie intre 2 persoane.... una este un OPTIMIST CONVINS cealalta este un PESIMIST CONVINS.
Fiecare se gaseste intr-o stituatie LIMITA.

Replica Pesimistului: MAI RAU DE ATAT NU SE POATE!!
Replica Optimistului: Ba se poate!!


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: se poate mai rau de atat?
PostPosted: Sat Oct 18, 2008 1:44 am 

Joined: Tue May 09, 2006 6:01 pm
Posts: 38
Marius :lol: sorry pt cei care au postat dar nu m-am putut abtine


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: se poate mai rau de atat?
PostPosted: Mon Oct 20, 2008 3:44 am 
User avatar

Joined: Wed Jul 20, 2005 10:49 pm
Posts: 821
SCORPIO79 wrote:
Stie cineva: destinul meu este sa fiu singura, sau e doar o etapa?

Esti Scorpion, iar semnele fixe, mai mult ca oricare alte semne zodiacale adora stabilitatea si vor certitudini.. nu stiu insa daca iti va spune cineva cu certitudine DA sua NU la aceasta intrebare..
Este posibil ca problemele de care vorbesti sa se fi acutizat de prin noiembrie 2006, cand Saturn a inceput tranzitul prin casa a XI, iar acum, opozitia Saturn -Uranus, care ne afecteaza pe toti pe diverse sectoare de viata, la tine se realizeaza chiar pe axa afectivitatii ( casele V-XI -iubire oferita/iubire primita). Saturn va parasi aceasta casa abia la jumatatea lui octombrie 2009, dar inainte de asta,la mijlocul lunii septembrie 2009 se va gasi, la grad perfect, pe pozitia ce a avut-o la nasterea ta. Atunci cand Saturn revine in pozitia natala, fara voia noastra se produc schimbari radicale ale stilului de viata, se schimba nivelul de responsabilitati...
O alta explicatie pentru problemele afective prin care spui ca treci s-ar putea sa fie data de pozitionarea axei evolutiei NN/NS pe aceeasi axa a afectivitatii (V-XI), si nu oricum, daca vedem ca NN ( drumul in viata) este in cuadratura ( aspect generator de tensiuni interioare) cu guvernatorul semnului in care se gaseste ( Mercur- regent karmic de nord).

Image



_________________
Mihaela A.G.(mag)
(http://argmihaela.blogspot.com)
"Există în noi ceva mai adânc decât noi înşine". (Sf. Augustin)
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: se poate mai rau de atat?
PostPosted: Tue Oct 21, 2008 11:01 pm 

Joined: Mon Aug 21, 2006 1:12 pm
Posts: 42
Location: oradea
Are dreptate Mihaela. Saturn in Septembrie 2009 in opozitie cu Uranus o sa fie o lectie f.f. impotanta pt noi toti. Sa ne pregatim cu se cuvine, ( o sa avem nevoie de stapanire de sine si de nervi TARI )mai ales ca Uranus aduce o explozie de imprevizibil si neprevazut.


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 6 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group