It is currently Thu Mar 28, 2024 5:26 pm

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 4 posts ] 
Author Message
 Post subject: Pot avea copii?
PostPosted: Wed Sep 03, 2008 11:54 am 
User avatar

Joined: Mon Sep 01, 2008 11:32 am
Posts: 20
Buna ziua.
Am rugamintea pentru cei cu experienta mai mare decit mine in astrologie(sint abia la inceput)sa imi spuneti daca in harta la doua persoane apare posibilitatea minunata de a avea coipii.
1.Datele de naste: 11 ianuarie 1984 ora 2.35 am Caracal 24.21e 44.12n
2.Datele de nastere :7 ocombrie 1973 ora 20.00 Bailesti 23.21e 44.01 n
Cu mentiunea ca amindoua lucreaza in medicina.Va multumesc .


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: Pot avea copii?
PostPosted: Fri Sep 05, 2008 4:13 pm 
User avatar

Joined: Mon Sep 01, 2008 11:32 am
Posts: 20
Va rog dragi prieteni ,cind aveti timp sa va aruncati o privire pe hartile lor.Multumesc.


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: Pot avea copii?
PostPosted: Sat Sep 06, 2008 11:28 am 

Joined: Mon Aug 21, 2006 1:12 pm
Posts: 42
Location: oradea
pt prima tema ( cea cu nasterea in caracal) nu vad nici o problema in a avea copii. Esti un Capricorn care are Venus Uranus si Jupiter in Sagetator in casa 2. Preocuparea pt catiguri materiale este mult mai mare decat cea pt Copii in cazu acesta.
Conjuctia Uranus Venus GALVANIZEAZA SENTIMENTELE. Pe de o parte esti mare amatoare de flirt pe de alta parte (cred) ca daca iubesti pe cineva este cam geloasa. Aceste doua sentimente nu prea se impaca intre ele. Probabil ca partenerii tai nu prea te iau in serios din cauza acestei atitudini. In plus poate era mai potrivit sa dai si datele partenerilor celor 2 persoane ( pt a avea un copil in general e nevoie tot timpul de doua persoane).
Una peste alta (pt Capricorn) nu vad nici o problema in a avea copii.
Ai luna in quadratura cu soarele - acest aspect creeaza cate o data evenimente care sunt in contradictie cu e-ul interior. ( ceva de cenul ca faci una si gandesti alta)....poate de aici teama ca nu o sa ai copii?!
De asemenea conjuctia Pluton cu Marte in casa 12 e interesanta. Pluton genreaza tot timpul REVOLUTII PERSONALE INEVITABILE. Marte conjuct cu Pluton in casa 12 poate genera o energie greu de stapanit. Atentie la dusmani ascunsi care sunt preocupati de manevre subversive!!!

In rest conjuctii si sextile si trigoane cat incape. Oportunitati la tot pasul. Depinde numai de tine sa le fructifici. Jupiter in domiciliu Venus si el in acceasi casa cu Jupiter - utilizezi emotiile in propriul avantaj. Saturn in casa unu conjuct cu ascendentul.
E .... aici e putin mai complicat de rezolvat. Coeficientul de introversie este cam mare. Poate esti o fire solitara si mai greu de descifrat. Corelat cu conjuctia Uranus Venus. Cred ca este EXTREM de dificil pt cineva sa-ti desluseasca cere iti sunt cu adevarat sentimentele. Cand le ai le tii ascunse. Cand nu le ai le cam etalezi.

Soarele fiind in casa 3 ( casa cominicarii) afectat de luna cred ca de aici trebuie sa incepa rezolvarea situatiei.
Poate ar fi bine sa-ti deschizi sufletul spre cel pe care il placi cu adevarat fara nici o teama si fara nici o pretentie de nici un fel (in special materiala.. venus in casa 2 Iar taurul in casa 7) si astfel abordarea si rezolvarea problemelor s-ar face mai usor.
Nu neaparat cel pe care il placi trebuie sa fie BAIAT DE BANI GATA.
Legat de ce-a de a doua tema (nu vreau sa ma pronunt e mai complicat si eu inca nu am ajuns la un astfel de nivel)


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: Pot avea copii?
PostPosted: Sat Sep 06, 2008 12:51 pm 
User avatar

Joined: Mon Sep 01, 2008 11:32 am
Posts: 20
Multumesc Marius pentru amabilitate si promptitudine.
Pentru prima fata datele sotului sint:
23.08.1977 ora 0.45 caracal
In mare parte recunosc din ce ai scris aici.Ideea este ca poate avea copii daca mai studiezi si tema sotului poate se schimba.Pentru cea de a doua ai perfecta dreptate este mai complicat.Eu nu am vazut posibilitatea (pe cale naturala) de a avea copii.Datele sotului nu le stiu .
Sa auzim de bine!


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 4 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group