It is currently Thu Mar 28, 2024 8:25 pm

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 1 post ] 
Author Message
 Post subject: Revolutie solara - interpretare posibila
PostPosted: Sat Sep 27, 2008 10:52 pm 

Joined: Thu Jul 20, 2006 6:58 pm
Posts: 15
In revolutia mea solara de anul acesta apar aspecte as zice bune (cel putin daca e sa fac o comparatie cu harta de anul viitor). Ma asteapta un examen de licenta de care se leaga multe ( de altfel, Ascendentul anual e in casa IX natala) dar in IX anuala se afla Luna prost aspectata, conjuncta cu NS si Saturn natal la grad perfect. Daca e sa incerc eu o interpretare, as zice ca in ce am de facut voi fi tulburata de o intalnire cu cineva din trecut, poate o femeie, acel cineva cu o pozitie sociala de autoritate, si din cauza careia e posibil sa reusesc foarte greu sau deloc. Ingrijoratoare mi se pare opozitia lui Uranus din IV la saturn, in acelasi timp in cuadratura cu lilith. Marte si Venus in receptie mutuala si reveniti pe pozitiile lor natale, guvernatorii caselor V si VII, pot sa insemne o poveste de dragoste sau o casatorie? (dar Luna, sufletul, e stinghera si plina de nostalgii). Pericolul de esec poate veni si dintr-o indoiala de sine si/sau iluzionare asupra menirii, sau dimpotriva, dintr-o absolutizare a acesteia, dintr-o incrancenare pentru ceea ce consider a fi un scop nobil in viata (lilith pe I in sagetator). Mi-e greu sa interpretez acea conjunctie din casa III, NN, kiron, Neptun, opuse Saturnului natal, o configuratie care-mi inspira ceva mistic si, nu stiu de ce, mi se pare intr-un fel cheia intregii harti, aici se afla o solutie stranie si poate dureroasa.
Mi/ar fi de ajutor sa aud si parerile voastre, sper ca nu am fost cu totul hazardata in ce am scris mai sus. Datele mele, 25 septembrie 1976, 16:18, 23E18, 45N01


Offline
 Profile Send private message  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 1 post ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group