It is currently Thu Mar 28, 2024 10:24 pm

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 12 posts ] 
Author Message
 Post subject: O astrograma,va rog
PostPosted: Thu Oct 02, 2008 12:16 pm 

Joined: Tue Aug 12, 2008 3:46 pm
Posts: 11
Buna ziua!Pentru cei interesati ,doresc si eu o astrograma,nu interpretare ,nu cer prea mult ,vreau doar imaginea astrogramei ,atat.Am program de astrologie ,dar nu stiu sa l folosesc.Va rog din suflet ...!Datele mele sunt 4.O8.1961,intre 8 - 8:30 seara,Corabia.Astept imaginea!Multumesc!


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: O astrograma,va rog
PostPosted: Thu Oct 02, 2008 2:12 pm 
User avatar

Joined: Wed Jul 20, 2005 10:49 pm
Posts: 821
Alina_astro wrote:
...Am program de astrologie ,dar nu stiu sa l folosesc.

Alina,
sa-ti ataseze cineva imaginea temei tale natale chiar nu este o problema, dar nu ar fi mai bine sa spui tu ce fel de program ai si poate il mai foloseste altcineva si ar putea sa-ti spuna cum se procedeaza?
Ma gandesc ca poate vei mai vrea sa-l folosesti si la alte teme..de ce sa depinzi de altcineva? :)



_________________
Mihaela A.G.(mag)
(http://argmihaela.blogspot.com)
"Există în noi ceva mai adânc decât noi înşine". (Sf. Augustin)
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: O astrograma,va rog
PostPosted: Thu Oct 02, 2008 2:25 pm 

Joined: Tue Aug 12, 2008 3:46 pm
Posts: 11
Mihaela wrote:
Alina_astro wrote:
...Am program de astrologie ,dar nu stiu sa l folosesc.

Alina,
sa-ti ataseze cineva imaginea temei tale natale chiar nu este o problema, dar nu ar fi mai bine sa spui tu ce fel de program ai si poate il mai foloseste altcineva si ar putea sa-ti spuna cum se procedeaza?
Ma gandesc ca poate vei mai vrea sa-l folosesti si la alte teme..de ce sa depinzi de altcineva? :)






Deci am programul ASTROLOG 5.30 !Nu stiu ce sa spun la Daylight? si Time Zone.Dar macar acum ,pana aflu eu mai multe ,ar putea cineva sa mi trimita imaginea de care vorbeam mai sus,va rog!


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: O astrograma,va rog
PostPosted: Thu Oct 02, 2008 2:38 pm 
User avatar

Joined: Mon Sep 01, 2008 11:32 am
Posts: 20
Alina la Daylight = nu iar la ora treci -2 ,coordonatele sint 24.30e si 43.46n pentru Corabia.Iti va iesi zodia Leu cu AS in varsator si MC in Sagetator.Numai bine!


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: O astrograma,va rog
PostPosted: Thu Oct 02, 2008 2:43 pm 
User avatar

Joined: Mon Sep 01, 2008 11:32 am
Posts: 20
Alina revin am scris din greseala varsator nu este bine este in pesti la 5.20 .Din pacate nu stiu cum sa afisez aici o harta .


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: O astrograma,va rog
PostPosted: Thu Oct 02, 2008 2:48 pm 
User avatar

Joined: Wed Jul 20, 2005 10:49 pm
Posts: 821
pt Daylight selectezi "no" iar pt Time Zone selectezi EEt. Vad ca am o problema cu calc si nu imi da voie sa-ti atasez imaginea, dar se rezolva!
Image

Se pare ca a mers... :)


Last edited by Mihaela on Thu Oct 02, 2008 2:59 pm, edited 1 time in total.


_________________
Mihaela A.G.(mag)
(http://argmihaela.blogspot.com)
"Există în noi ceva mai adânc decât noi înşine". (Sf. Augustin)
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: O astrograma,va rog
PostPosted: Thu Oct 02, 2008 2:57 pm 

Joined: Tue Aug 12, 2008 3:46 pm
Posts: 11
Mihaela wrote:
pt Daylight selectezi "no" iar pt Time Zone selectezi EEt. Vad ca am o problema cu calc si nu imi da voie sa-ti atasez imaginea, dar se rezolva!



Da,am reusit sa fac astrograma aceea,este cam greu de interpretat ,ma invatasem cu a mea ...!:)Este astrograma unei persoane pe care o cunosc de foarte putin timp ,are probleme de sanatate ,a avut moarte clinica la 18 ani de la o operatie la ochii...este vegetariana,are mare credinta n Dumnezeu si nu este casatorita desi are o varsta ...!Credeti ca se va casatori vreodata?Daca nu mi puteti raspunde va mai propun o astrograma cu o singura intrebare si anume:Va fi un mare artist?15 SEPT 1991 ,ORA 7 :20 DIMINEATA,CRAIOVA.Are mana ,lucreaza,are talent ,ce parere aveti?Multumesc!


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: O astrograma,va rog
PostPosted: Thu Oct 02, 2008 2:58 pm 

Joined: Tue Aug 12, 2008 3:46 pm
Posts: 11
Alina_astro wrote:
Mihaela wrote:
pt Daylight selectezi "no" iar pt Time Zone selectezi EEt. Vad ca am o problema cu calc si nu imi da voie sa-ti atasez imaginea, dar se rezolva!



Da,am reusit sa fac astrograma aceea,este cam greu de interpretat ,ma invatasem cu a mea ...!:)Este astrograma unei persoane pe care o cunosc de foarte putin timp ,are probleme de sanatate ,a avut moarte clinica la 18 ani de la o operatie la ochii...este vegetariana,are mare credinta n Dumnezeu si nu este casatorita desi are o varsta ...!Credeti ca se va casatori vreodata?Daca nu mi puteti raspunde va mai propun o astrograma cu o singura intrebare si anume:Va fi un mare artist?15 SEPT 1991 ,ORA 7 :20 DIMINEATA,CRAIOVA.Are mana ,lucreaza,are talent ,ce parere aveti?Multumesc!



anul 1992 ,am scuzati


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: O astrograma,va rog
PostPosted: Thu Oct 02, 2008 3:11 pm 

Joined: Tue Aug 12, 2008 3:46 pm
Posts: 11
Alina_astro wrote:
Alina_astro wrote:
Mihaela wrote:
pt Daylight selectezi "no" iar pt Time Zone selectezi EEt. Vad ca am o problema cu calc si nu imi da voie sa-ti atasez imaginea, dar se rezolva!



Da,am reusit sa fac astrograma aceea,este cam greu de interpretat ,ma invatasem cu a mea ...!:)Este astrograma unei persoane pe care o cunosc de foarte putin timp ,are probleme de sanatate ,a avut moarte clinica la 18 ani de la o operatie la ochii...este vegetariana,are mare credinta n Dumnezeu si nu este casatorita desi are o varsta ...!Credeti ca se va casatori vreodata?Daca nu mi puteti raspunde va mai propun o astrograma cu o singura intrebare si anume:Va fi un mare artist?15 SEPT 1991 ,ORA 7 :20 DIMINEATA,CRAIOVA.Are mana ,lucreaza,are talent ,ce parere aveti?Multumesc!



anul 1992 ,am scuzati





Nu se mai incumeta nimeni?


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: O astrograma,va rog
PostPosted: Thu Oct 02, 2008 3:51 pm 
User avatar

Joined: Mon Sep 01, 2008 11:32 am
Posts: 20
DragaAlina
In cea ce priveste a 2-a persoana are sanse avind pe venus in casa 1 si in balanta deci in domiciliu sa devina un mare artist .Are o sensibilitate sufleteasca si rafinament are simtul frumosului al armoniei Problema este ca nu trebuie sa se lase dus de val pentru ca venus este rau aspectat de catre luna din casa a8-a si in acelas timp si de catre neptun si uranus din casa a 4-a primind cite o cuadratura de la fiecare.Probabil ca problemele sale vor fi cu familia si in special din cauza femeilor.
Poate cineva are pareri mai bune , eu sint incepatoare in ale astrologiei.


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: O astrograma,va rog
PostPosted: Thu Oct 02, 2008 7:54 pm 

Joined: Mon Jul 21, 2008 8:41 pm
Posts: 13
Incerc si eu o parere :oops: , tot legat de a 2-a persoana. Sunt de acord cu ce a zis "iuliadios", cred ca va avea succes prin talentul oferit de Venus in casa I si trigonul pe care-l face aceasta cu MC, cred ca va fi bine vazut si placut de lume prin Soare la asc, dar cred ca succesul poate fi clatinat de careul lui Uranus-Neptun la Venus, de o instabilitate (constienta sau nu) a lui sau a succesului pe care-l va avea si printr-o fantezie usor sumbra si pe care s-ar putea sa nu o lase libera. Cred ca este serios, ii place ce face si persevereaza in a-si perfectiona talentul prin trigonul Saturn la Venus.
P.S. : Sa nu dati cu oale dupa mine daca n-am zis bine, pls. :oops:


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: O astrograma,va rog
PostPosted: Thu Oct 02, 2008 9:49 pm 

Joined: Tue Aug 12, 2008 3:46 pm
Posts: 11
nicolle wrote:
Incerc si eu o parere :oops: , tot legat de a 2-a persoana. Sunt de acord cu ce a zis "iuliadios", cred ca va avea succes prin talentul oferit de Venus in casa I si trigonul pe care-l face aceasta cu MC, cred ca va fi bine vazut si placut de lume prin Soare la asc, dar cred ca succesul poate fi clatinat de careul lui Uranus-Neptun la Venus, de o instabilitate (constienta sau nu) a lui sau a succesului pe care-l va avea si printr-o fantezie usor sumbra si pe care s-ar putea sa nu o lase libera. Cred ca este serios, ii place ce face si persevereaza in a-si perfectiona talentul prin trigonul Saturn la Venus.
P.S. : Sa nu dati cu oale dupa mine daca n-am zis bine, pls. :oops:



Multumesc mult celor care mi au raspuns...eram chiar curioasa ce se poate spune,astept si alte parerei daca se poate ...!Eu al cunosc si cred in el,munceste si intr adevar ai place ce face ,dar ...nu se stie la ce incercari va fi spupus.Vreau sa cred ca va fi un mare artist !Chiar vreau sa cred asta si sper sa reuseasca!Mult noroc lui si voua deasemenea!Poate am sa vad dau si datele mele si sa mi spuneti parerea ,si eu tot in domeniul artei sunt,desen si muzica!Cu bine !


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 12 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group