It is currently Fri Mar 29, 2024 1:47 am

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 3 posts ] 
Author Message
 Post subject: ajutor!
PostPosted: Mon Oct 20, 2008 7:21 pm 

Joined: Mon Oct 20, 2008 3:08 pm
Posts: 2
Buna tuturor!
Am si eu mare nevoie de ajutorul vostru. De cand ma stiu sunt vesnic nemultumita. Ma simt ca intr-o inchisoare in viata pe care o duc. Profesional nu sunt multumita de nimic, desi am ceva mai mult decat altii, iar sentimental viata mea este un dezastru.
Nici nu stiu cum sa va explic..multi imi spun ca sunt nerecunoscatoare pentru ce mi-a dat Dumnezeu, dar daca cineva ar putea sa patrunda in sufletul meu sa vada cum ma simt, garantez ca nu si-ar mai dori sa fie in locul meu. Intrebarea mea este..de unde atata nemultumire si senzatie ca asta nu e viata mea, ca nu se poate sa nu imi depasesc la un moment dat conditia..(cea mai mare teama a mea este ca imi voi petrece tot restul vietii asteptand mai mult)
Sunt nascuta pe 11 august 1983, ora 10:57 dimineata, la Constanta.
Multumesc anticipat tuturor celor care isi sacrifica putin din timpul lor sa imi raspunda


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: ajutor!
PostPosted: Sun Nov 16, 2008 3:19 pm 

Joined: Fri Nov 07, 2008 3:19 pm
Posts: 2
Buna,

Ecuatia ta astrologica, este: Porc de Apa, Leu, Plop, ascendent Balanta.

Decada Plopului confera celor nascuti sub auspiciile ei, pesimism, o stare de nemultumire si neincredere in finalitati pozitive. Persoanele se lasa usor influentate si se descurajeaza usor.
Ceea ce ar fi bine de retinut este faptul ca ai nevoie de o influenta buna a anturajului. Cu un Soare, Venus si Mercur in casa prietenilor , casa a XI a, este un lucru perfect posibil, in sensul ca ele au o influenta pozitiva in general De aceea s-ar putea ca problema sa nu vina in cazul tau de la cei din jur. Un Venus retrograd in Fecioara in casa a XI a indica un simt critic puternic. Cu cat te atasezi mai mult de la cineva cu atat simtul critic devine mai pronuntat. Este o tendinta pe care o manifesti fata de prieteni si persoane din anturajul apropiat. Fiind nativa Leu, apare si nevoia de a conduce si de a-ti impune punctul de vedere.
Apoi Nodul Sud este plasat in Segetator, in casa a IIIa. S-ar putea sa existe un conflict intre logica si ratiune si evenimentele exterioare care nu merg asa cum sunt planificate si nu sunt conforme cu asteparile tale initiale. Rezolvarea se afla in zodia opusa, in zodia Gemenilor acolo unde se gaseste pozitia Nodului Nord, lectia ta de viata, misiunea propusa pentru aceasta existenta. Lectia de viata iti cere sa descoperi valorile spirituale si sa le fundamentezi pe baze rationale si logice, deoarece caracteristic pentru zodia Gemenilor este verbul “a gandi”.
Casa a IX a , este domeniul de viata unde este pozitionat Nodul Nord, de aceea refacerea legaturii cu Dumnezeu este vitala. Redescoperirea Divinitatii pastrand active logica si ratiunea presupune studiu, lectura unor carti spirituale.
De asemenea iti sunt benefice, daca ar fi posibile, calatoriile in tari straine, pentru a cunoaste prin intermediul lor, experiente si viziuni noi care sa-ti optimizeze viata.


Pe curand,
Serena


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: ajutor!
PostPosted: Mon Nov 17, 2008 1:24 pm 

Joined: Mon Oct 20, 2008 3:08 pm
Posts: 2
Multumesc frumos pentru raspuns Serena!


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 3 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group