It is currently Thu Mar 28, 2024 8:57 pm

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 2 of 2 [ 85 posts ]  Go to page Previous  1, 2
Author Message
 Post subject: Re: Care ar fi Karma mea in relatia asta?
PostPosted: Tue Oct 28, 2008 11:39 pm 
User avatar

Joined: Wed Jul 20, 2005 10:49 pm
Posts: 821
nemessis1981 wrote:
...eu una nu as putea concepe o relatie cu barbatul pe care il iubesc fara partea fizica...

S-ar putea sa fie o convingere a momentului asta...probabil nu ai avut inca ocazia sa traiesti o astfel de experienta speciala, sa lasi undeva in urma, abandonat pentru o vreme, invelisul asta, Corpul fizic....Si cum aspiratiile Varsatorului cu ascendent in Sagetator sunt pe cat de imprevizibile, pe atat de speciale, poate in timp vei spune altceva... :)



_________________
Mihaela A.G.(mag)
(http://argmihaela.blogspot.com)
"Există în noi ceva mai adânc decât noi înşine". (Sf. Augustin)
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Care ar fi Karma mea in relatia asta?
PostPosted: Tue Oct 28, 2008 11:42 pm 
User avatar

Joined: Wed Dec 12, 2007 11:02 am
Posts: 235
Location: Bucuresti
corect!!! niciodata nu fac afirmatii de genul eu niciodata nu voi....pt ca stiu cum sunt si mai stiu si cum e viata :lol: ...dar acum partea asta conteaza al naibii de tare :D



_________________
Lux Aeterna
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Care ar fi Karma mea in relatia asta?
PostPosted: Tue Oct 28, 2008 11:44 pm 

Joined: Mon Apr 24, 2006 11:20 pm
Posts: 98
Ai fost simpatica nemessis...m-ai facut iar sa zambesc :lol:


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Care ar fi Karma mea in relatia asta?
PostPosted: Tue Oct 28, 2008 11:48 pm 
User avatar

Joined: Wed Dec 12, 2007 11:02 am
Posts: 235
Location: Bucuresti
pai la mine mereu a contat si partea asta...nu sunt o sfanta,si nici nu vreau sa fiu :) ...poate ca la un moment dat voi intalni barbatul care sa imi inspire sentimentul asta, dar atunci nu cred ca o sa il iubesc 100%...pt ca suta la suta inseamna tot...eu nu pot fi numai suflet, asa cum nu pot fi numai trup... :wink:



_________________
Lux Aeterna
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Care ar fi Karma mea in relatia asta?
PostPosted: Wed Oct 29, 2008 2:01 am 
User avatar

Joined: Thu Oct 04, 2007 12:12 am
Posts: 302
Location: bucuresti
Sheeba, Klebsiela, viitorul unei relatii e dat de aspectele Nodurilor lunare in sinastrii ( si la amandoua NN face aspecte), si de tema compusa.Pentru tema compusa trebuie stiut locul intalnirii.
Bine, unii astrologi nu considera tema compusa relevanta, dar unii da! Pana una alta, eu sunt pro tema compusa.

De asemenea, gasiti in Ciuperca, in capitolul astrologia relationala, un subcapitol numit "tema compusa", unde se trateaza toate aspectele dintr-o compusa. :D



_________________
"In lume necazuri veti avea;dar indrazniti,Eu am biruit lumea" ( Ioan, 16:33)
Image
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Care ar fi Karma mea in relatia asta?
PostPosted: Wed Oct 29, 2008 11:16 am 

Joined: Mon Apr 24, 2006 11:20 pm
Posts: 98
Irina si tema compusa cum se realizeaza? vreun program special? eu stiu data, ora si locul intalnirii :D La noi a fost Bucuresti, 28 Oct 2007 ora 18 :D


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Care ar fi Karma mea in relatia asta?
PostPosted: Wed Oct 29, 2008 12:28 pm 

Joined: Thu Sep 04, 2008 8:57 pm
Posts: 65
Pe un alt site se ofera posibilitatea realizarii unei astrograme compuse.
Si la mine se verifica faptul ca acest mod de a privi o relatie este unul corect.Doar ca am o banuiala...cuplul trebuie sa aiba o perioada mai lunga de cand sunt impreuna pentru a putea fi priviti in ansamblu ,ca o singura fiinta.Exista acea perioada in care cei doi incearca sa se acomodeze si sa se adapteze unul la cerintele celuilalt. :)


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: Care ar fi Karma mea in relatia asta?
PostPosted: Wed Oct 29, 2008 1:21 pm 
User avatar

Joined: Wed Jul 20, 2005 10:35 pm
Posts: 154
Location: Timisoara
Multumesc. Te pup.



_________________
"Ai rabdare cu tot ceea ce nu este rezolvat in viata ta.
Invata sa iubesti chiar dificultatile, pana cand intr-o buna zi,
fara sa stii, o sa-ti dai seama ca ai trait deja solutiile."
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Care ar fi Karma mea in relatia asta?
PostPosted: Wed Oct 29, 2008 2:06 pm 
User avatar

Joined: Thu Oct 04, 2007 12:12 am
Posts: 302
Location: bucuresti
ina wrote:
Multumesc. Te pup.


Cu placere.Sa-ti foloseasca. :D



_________________
"In lume necazuri veti avea;dar indrazniti,Eu am biruit lumea" ( Ioan, 16:33)
Image
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Care ar fi Karma mea in relatia asta?
PostPosted: Wed Oct 29, 2008 2:12 pm 
User avatar

Joined: Thu Oct 04, 2007 12:12 am
Posts: 302
Location: bucuresti
Sheeba, asta e compusa voastra.In astro.com, la Extended Chart Selection, de acolo de unde selectezi natala sau sinastria, ai mai jos optiuni si pt compusa.Alegi varianta cu locul de referinta, in cazul vostru, Bucuresti.Si gata! :D

Image
Image



_________________
"In lume necazuri veti avea;dar indrazniti,Eu am biruit lumea" ( Ioan, 16:33)
Image
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Care ar fi Karma mea in relatia asta?
PostPosted: Wed Oct 29, 2008 2:23 pm 
User avatar

Joined: Thu Oct 04, 2007 12:12 am
Posts: 302
Location: bucuresti
Si daca stii si data intalnirii, ti-am facut si harta momentului intalnirii voastre.O faci ca si cum ar fii o persoana, si apoi faci sinastria momentului cu harta ta, apoi cu harta lui.Interpretarea se face la fel ca la o sinastrie normala.Undeva pe forum gasesti mai multe informatii despre harta momentului.Cred ca e un post al lui Nemessis, dar nu garantez.De asemenea, in Ciuperca, la capitolul Astrologia relationala, ai detalii despre harta momentului intalnirii. :wink:

V-am facut si harta momentului.Sinastria o faci si tu. :)

Image
Image



_________________
"In lume necazuri veti avea;dar indrazniti,Eu am biruit lumea" ( Ioan, 16:33)
Image
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Care ar fi Karma mea in relatia asta?
PostPosted: Wed Oct 29, 2008 4:01 pm 

Joined: Mon Apr 24, 2006 11:20 pm
Posts: 98
Multumesc mult Irina, esti dulcica si rapida in informatii. Abia astept sa ajung diseara acasa si sa o iau la puricat. acum sunt prinsa in atatea treburii..:D ( ce ma roade si pe mine curiozitatea asta :lol: ) te pup. o zi buna. :wink:


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Care ar fi Karma mea in relatia asta?
PostPosted: Thu Oct 30, 2008 2:53 pm 

Joined: Mon Apr 24, 2006 11:20 pm
Posts: 98
Totusi cum interpretez sinastria cu momentul intalnirii? de ex. imi spune ca eu in raport de momentul respectiv am o datorie fata de saturn...saturn care facea si el un aspect cu soarele meu... moa..nu inteleg nimic :))....daca era sinastria cu un tip, intelegeam ca am o datorie fata de el...dar in raport de un moment, asta inseamna ca era stringenta si necesara intalnirea mea in acel moment cu X? [ oare am reusit sa-mi expun cum trebuie incoerenta in gandire? ] :lol:


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Care ar fi Karma mea in relatia asta?
PostPosted: Thu Oct 30, 2008 5:28 pm 
User avatar

Joined: Thu Oct 04, 2007 12:12 am
Posts: 302
Location: bucuresti
Ciuperca, pag 399- "teme de intalniri si casatorii".Mai mult de atat nu stiu nici eu. :roll:



_________________
"In lume necazuri veti avea;dar indrazniti,Eu am biruit lumea" ( Ioan, 16:33)
Image
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Care ar fi Karma mea in relatia asta?
PostPosted: Thu Oct 30, 2008 6:00 pm 

Joined: Mon Apr 24, 2006 11:20 pm
Posts: 98
Ms, am citit de acolo...:)) [ nu stiu daca am inteles bine ori ba ]


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Care ar fi Karma mea in relatia asta?
PostPosted: Sat Nov 08, 2008 3:17 pm 

Joined: Mon Apr 24, 2006 11:20 pm
Posts: 98
Irina intr-un post de-al tau in acest topic povesteai de un sfat pe care l-ai primit la randul tau de la un prieten. Anume , rugaciunea pt el! Ai putea fi mai exacta? ce sa cer? claritate in relatia mea cu el? :(
[ si pt cine a mai scris pe aici ca voi reusi cu greu sa pun capat acestei relatii, mare dreptate a avut. mereu cand zic ca acum "gata" el devine si mai insistent, incepe sa ma caute mai mult, de parca ar simti ca vreau sa
"scap" de mana destinului :)) ]
Totul este "ciudat" si as vrea sa gasesc o explicatie, macar astrologica, ce ar trebui sa fac., si de unde frica asta subconstienta a mea ca nu as face bine daca ma implic mai mult..


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Care ar fi Karma mea in relatia asta?
PostPosted: Sat Nov 08, 2008 4:37 pm 
User avatar

Joined: Thu Oct 04, 2007 12:12 am
Posts: 302
Location: bucuresti
Sheeba, nu trebuie sa ceri nimic...Chiar am vazut aseara la emisiunea lui oreste, unde au fost invitati doi oameni absolut minunati, ca noi tot cerem si cerem de la Dumnezeu, si-i multumim atat de putin pentru ceea ce avem deja...Multumeste-i pentru intalnirea cu el, pentru tot ce ti-a daruit, si pentru iertarea pacatelor lui.Pur si simplu...Si roaga=te ca relatia voastra, indiferent de ce factura e ea, sa fie placuta in fata lui Dumnezeu.E de ajuns...Nu trebuie sa ceri nimic.

In legatura cu faptul ca n-o sa "scapi" de el, asta e data de multiplele aspecte pe care le fac NN si saturn in sinastrie.
Iar despre frica...nu stiu ce sa-ti spun.Ea poate fi reala, adica intuitiv sa simti ca trebuie ca relatia voastra sa ramana asa cum e si nimic mai mult, sau poate fi o pacaleala.De multe ori avem tendinta sa fugim tocmai din fata unei experiente benefice si transformatoare...Eu am patit-o in ambele cazuri.
Acum, despre ce e exact e vorba, numai tu poti sti analizandu-te foarte bine, sau cineva care e mult mai experimentat decat mine in tainele astrologiei... :)



_________________
"In lume necazuri veti avea;dar indrazniti,Eu am biruit lumea" ( Ioan, 16:33)
Image
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Care ar fi Karma mea in relatia asta?
PostPosted: Sat Nov 08, 2008 5:08 pm 

Joined: Mon Apr 24, 2006 11:20 pm
Posts: 98
:D ms pt raspuns. Pe mine m-a invatat acum 5-6 ani o doamna astrolog [ pe vremea aia luam in deradere ce-mi zicea ea si ma uitam ca la cai verzi pe pereti crezand-o "nebuna" ...minte de copil ce aveam.. nu credeam ca astrele ne pot influenta, pt mine erau doar niste planete suspendate undeva .. in fine... ] si mi-a spus ca totul face parte dintr-un plan divin perfect, special creat pentru noi si sa-i multumesc lui D-zeu pt tot. ( de atunci in fiecare seara multumesc pt evenimentele din cursul zilei..etc )

Cat despre relatia asta, imi produce un ciudat sentiment de "ceva trebuie sa se intample...dar cand? si despre ce e vorba..." cam astea sunt senzatiile pe care le incerc cand ma gandesc la el. [ poate suna bizar, dar asta e ceea ce simt...]


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Care ar fi Karma mea in relatia asta?
PostPosted: Sat Nov 08, 2008 5:20 pm 
User avatar

Joined: Thu Oct 04, 2007 12:12 am
Posts: 302
Location: bucuresti
Pai sa-mi zici si mie ce se va intampla pana la urma, ca atata am intors relatia asta pe toate partile, ca nu mai pot nici eu de curiozitate. :oops:
Geamana nenorocita, ce vrei? :lol:



_________________
"In lume necazuri veti avea;dar indrazniti,Eu am biruit lumea" ( Ioan, 16:33)
Image
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Care ar fi Karma mea in relatia asta?
PostPosted: Sat Nov 08, 2008 7:00 pm 

Joined: Mon Apr 24, 2006 11:20 pm
Posts: 98
lolik. Si eu sunt curioasa de turnura relatiei, cert si frapant este ceea ce-mi spune el din prima clipa de cand m-a vazut, ca daca o relatie intima intre noi ar afecta prietenia noastra atunci el nu are nevoie de asa ceva, pt ca el vrea sa tina toata viata lui legatura cu mine, egal ce va fi. Deci foarte ciudat... el isi explica toate astea pur si simplu ca ma iubeste , ca i-am castigat inima fara sa fac nimic in sensul asta si recunoaste ca e foarte surprins de acest aspect..
O iau si eu pe urma lui si intreb : " Ce ne facem cu chestia asta dintre noi ?" :lol:


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Care ar fi Karma mea in relatia asta?
PostPosted: Tue Nov 18, 2008 5:46 pm 

Joined: Wed Oct 15, 2008 4:31 am
Posts: 9
Location: Buc
multumesc pt celor care mi au raspuns.

care ar fi si karma mea in relatia cu el?am mai citit pe un site , si zicea ca eu am o datorie fata de el.ce anume si cum sa o depasesc ,n am aflat inca.
sper sa ma lamureasca cineva cat de cat :D

K


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: Care ar fi Karma mea in relatia asta?
PostPosted: Sun Nov 23, 2008 12:47 am 

Joined: Mon Apr 24, 2006 11:20 pm
Posts: 98
Revin dupa o perioada de "tacere". Sunt curioasa de un aspect, eu am o "problema" , aceea cu visele, si asta e de cand ma stiu. Obtin informatii prin vise ca sa ma exprim mai elevat, nu stiu ce sa mai cred... de unde vin aceste vise si de ce sunt unele atat de exacte. Parca as fi mama omida! ma tulbura rau subiectul asta mai ales ca iar si iar ele, visele au dreptate, indiferent ca e cu dezdonamant fericit sau nu.

Si ca sa va povestesc ceva haios, ca si asa am o stare de numa, numa acum... [ ca tocmai am visat ceva despre tipul cu pricina din sinastria data la analiza...si inca nu-mi revin ]
zilele trecute vorbesc cu "o prietena de-a mea", :)) , asta dupa ce o visasem. In vis imi apare ea cu o colega , si ele la o barfa mica ca-ntre fete si subiect numarul unu eram eu. Le-am auzit discutia si pfiuuu "numa de bine" vorbea ele acolo. Picanteria e ca in vis am vazut locatia si nu am dat importanta dar la cateva zile vorbesc cu "prietena" asta a mea si mai in gluma mai in serios o intreb" ce faci mai , zilele trecut ai iesit cu X in locatia Y?" A ramas masca si atunci i-am spus adevarul cu visul si ce anume au vorbit.. Saraca , a ramas masca [ fiind la un nivel mai profund de amicitie cunoastea faza cu visele la mine mai ales ca la un examen i-am spus subiectele de la randul ei :)) ] nu m-a crezut evident, ci a crezut ca a fost parata de cealalta... lolik.

In fine... voiam sa stiu parerea voastra despre chestia asta cu visele... ah si nu stiu cata importanta mai poate avea acum dar pe tipul asta l-am visat cu ceva vreme inainte de a-l intalni in realitate [ venise la mine acasa cu flori si mama vorbea cu el, eu nu am vrut sa-l cunosc, si stiu ca in vis am certat-o pe mama ca vrea sa stau de vorba cu el , in cele din urma m-am pomenit cu el in dormitor peste mine, neinvitat.. ]


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Care ar fi Karma mea in relatia asta?
PostPosted: Sun Nov 23, 2008 1:07 am 
User avatar

Joined: Thu Oct 04, 2007 12:12 am
Posts: 302
Location: bucuresti
Sheeba, si eu am astfel de vise, si cred ca majoritatea membrilor de pe acest forum! :D
Eu, in timp, am ajuns sa le acord atentie, pentru ca ele contin informatii pretioase pentru mine.De unde vin ele exact, inca ma mai intreb.Probabil din inconstient si de la Ingerasii nostrii care astfel ne ajuta.
Daca visele tale iti folosesc, bravo tie, tine cont de ele si de mesajul lor.Asa ai aflat ce "prieteni" ai! :lol:



_________________
"In lume necazuri veti avea;dar indrazniti,Eu am biruit lumea" ( Ioan, 16:33)
Image
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Care ar fi Karma mea in relatia asta?
PostPosted: Sun Nov 23, 2008 1:20 am 

Joined: Mon Apr 24, 2006 11:20 pm
Posts: 98
lol, simpatica ca intotdeauna, m-ai amuzat ! Sunt atenta la ele dar nu acord importanta foarte mare, adica nu-mi ghidez viata dupa ele, dar sunt atenta la semnale, mereu incerc sa le confrunt cu realitatea.

Acum nu stiu, am visat de 2 sapt ca tipul asta are probleme mari in familie, ca asa imi zice el in vis [ ideea e ca eu nu am mai vrut sa vorbesc cu el toata perioada asta si acum ma cam bantuie remuscarile, ca eu voiam sa-l las acolo undeva uitat de vreme si de timpuri cu viata lui si comunitatea.... ] parca imi vine sa-i dau un mesaj sa-l intreb de sanatate, dar e aiurea ca eu ultima data i-am spus sa ma lase in pace. Sa-i zic ca l-am visat? [ poate o sa zica ca-s paranoica :)) el o fi bine merci , fericit.. sa ma risc sa nu ma risc :)) ?]


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Care ar fi Karma mea in relatia asta?
PostPosted: Sun Nov 23, 2008 4:40 pm 
User avatar

Joined: Thu Oct 04, 2007 12:12 am
Posts: 302
Location: bucuresti
:lol:
Vaaai, de cate ori mi s-a intamplat si mie asta!Dar cu curiozitatea mea de geaman nenorocit :D , ma interesam intotdeauna.Ori sunam persoana respectiva, ori aduceam vorba despre ea cu prietenii ei f apropiati. Dar ma prefaceam ca nici nu ma intereseaza prea tare, ci intreb asa...intamplator si total dezinteresat! Vai ce texte aveam!!! :lol:
Si de fiecare data mi se confirmau visele mele!!!Mi se taiau picioarele cand aflam ca realitatea coincide cu visul, dar ma tineam batoasa mereu! :D
De multe ori am crezut si eu ca e subconstientul meu care defuleaza.Bineinteles, de multe ori e asta.Dar in timp am ajuns sa fac diferenta intre visele premonitorii si defulari.La nivel de senzatia pe care o am in vis ele se diferentiaza.
Eu cred ca multa lume are astfel de vise, de intuitii, presentimente, etc, dar le ascunde, asa cum facem si noi, din teama de a nu fi considerati nebuni, ciudati, etc.
Cu cat vorbesc mai mult despre ele si le marturisesc, cu atat gasesc foarte multe persoane in jurul meu asemenea mie.La randul lor, si ele le ascundeau din aceleasi temeri ca ale mele...Si tot asa...
Nu stiu daca sa-l suni sau nu, asta e alegerea ta, ti-e clar nu? Si nici sfaturi nu pot sa-ti dau si nici nu e bine.
Dar cand aflii, sa-mi spui si mie cum a fost! :D



_________________
"In lume necazuri veti avea;dar indrazniti,Eu am biruit lumea" ( Ioan, 16:33)
Image
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Care ar fi Karma mea in relatia asta?
PostPosted: Sun Nov 23, 2008 7:38 pm 

Joined: Mon Apr 24, 2006 11:20 pm
Posts: 98
Ai dreptate! Pai hai sa-ti zic, i-am scris aseara si azi mi-a spus ca asa este, are mari probleme in familie, tatal este bolnav si certuri foarte mari pt partea financiara. Mi-a multumit pt grija pe care i-o port [ era logic ca la asta se va gandi :lol: ], credea ca sunt suparata pe el ca m-a simtit mai distanta in ultima perioada si l-a bucurat mesajul din partea mea, mi-a cerut sa-i promit ca de acum ii voi povesti toate visele cu el :))
apoi mi-a spus ca totul cu mine e "ciudat" la modul ca i se pare ca intre noi e o poveste fara sfarsit si mi-a repetat ca toata viata lui el vrea sa tina legatura cu mine chiar daca nu va fi mai mult intre noi si ca asta trebuie sa-i promit. A tot insistat sa-i promit,dar nu am fost in stare sa-mi iau un astfel de angajament, am dat-o cu "vom vedea " :))

Irina, cum anume iti dai seama ca sunt premonitorii...ce senzatii ai?


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Care ar fi Karma mea in relatia asta?
PostPosted: Sun Nov 23, 2008 11:45 pm 
User avatar

Joined: Thu Oct 04, 2007 12:12 am
Posts: 302
Location: bucuresti
Cum am spus si mai sus, am invatat in timp sa le diferentiez.
Cele cu insemnatate par mult mai reale, ca si cum as trai cu adevarat ceea ce se intampla in vis...E greu sa-ti descriu...Si oricum poate asta e doar in cazul meu,poate fiecare simte altfel.
Nu stiu ce sa zic... :roll:



_________________
"In lume necazuri veti avea;dar indrazniti,Eu am biruit lumea" ( Ioan, 16:33)
Image
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Care ar fi Karma mea in relatia asta?
PostPosted: Sun Nov 23, 2008 11:51 pm 

Joined: Mon Apr 24, 2006 11:20 pm
Posts: 98
Ms de raspuns, la mine se intammpla astfel, imediat dupa ce ma trezesc, raman impregnate foarte bine gesturile, scenele si mai ales sentimentele din vis , vorba aia "parea totul atat de real, puteam sa jur ca nu e vis "


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Care ar fi Karma mea in relatia asta?
PostPosted: Sun Nov 23, 2008 11:52 pm 

Joined: Mon Apr 24, 2006 11:20 pm
Posts: 98
Ah apropo, enligth me! ce ai tu cu zodia ta? [ observ frecventa asta de a da vina pe zodie:P e ceva ce-mi scapa mie despre gemeni? inafara de dualitate? :lol: ]


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Care ar fi Karma mea in relatia asta?
PostPosted: Mon Nov 24, 2008 8:20 pm 
User avatar

Joined: Thu Oct 04, 2007 12:12 am
Posts: 302
Location: bucuresti
Da, recunosc ca gemenii nu fac parte din zodiile dupa care ma dau in vant...
Dar avand in vedere ca mi-am propus singurica sa ma nasc in zodia asta, am avut eu ceva in gand cu ea...Si cum ea arata o mare parte a structurii mele de care nu sunt tocmai f incantata...
Sper sa-mi dau seama care sunt lectiile pe care le am de invatat prin intermediul ei.In afara de superficialitate, dualitate, ignoranta, curiozitate extrema si inconstanta.De parca astea nu ar fii de ajuns! :lol:



_________________
"In lume necazuri veti avea;dar indrazniti,Eu am biruit lumea" ( Ioan, 16:33)
Image
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Care ar fi Karma mea in relatia asta?
PostPosted: Mon Nov 24, 2008 8:59 pm 

Joined: Mon Apr 24, 2006 11:20 pm
Posts: 98
Lolik, nu prea am avut tangete cu femeile din zodia asta, dar pe barbati i-am analizat :)) Pastrez concluziile pt mine desi merg si cele enumerate de tine si mai suporta completari specifice :))
Eu am una problema cu femeile rac :))


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Care ar fi Karma mea in relatia asta?
PostPosted: Thu Nov 27, 2008 2:22 pm 

Joined: Mon Apr 24, 2006 11:20 pm
Posts: 98
Imi spuneti si mie va rog, ce indica cand Saturnul lui este in Sextil cu Ascendentului ei si tot Saturnul lui e in Sextil cu N.N. al ei. Ce indica aceste aspecte? multumesc mult


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Care ar fi Karma mea in relatia asta?
PostPosted: Thu Nov 27, 2008 6:41 pm 
User avatar

Joined: Thu Oct 04, 2007 12:12 am
Posts: 302
Location: bucuresti
Din cate stiu eu, confera stabilitate si durabilitate relatiei.
Iar saturn conj cu asc e semn si de suflete surori.Bine, pt a stabili daca cei 2 sunt suflete surori, iti trebuie minim 5-6 aspecte care sa indice asta.



_________________
"In lume necazuri veti avea;dar indrazniti,Eu am biruit lumea" ( Ioan, 16:33)
Image
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Care ar fi Karma mea in relatia asta?
PostPosted: Thu Nov 27, 2008 8:52 pm 

Joined: Mon Apr 24, 2006 11:20 pm
Posts: 98
Ms mult Irini si inca o intrebare cand intr-o sinastrie apare Saturnul ei conjunct cu Saturnul lui ambele in casa a 12 a ? ai idee de semnificatie? te pup


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Care ar fi Karma mea in relatia asta?
PostPosted: Sat Nov 29, 2008 5:29 pm 
User avatar

Joined: Wed Nov 12, 2008 9:05 am
Posts: 9
irina wrote:
Din cate stiu eu, confera stabilitate si durabilitate relatiei.
Iar saturn conj cu asc e semn si de suflete surori.Bine, pt a stabili daca cei 2 sunt suflete surori, iti trebuie minim 5-6 aspecte care sa indice asta.


Am citit ca un alt indiciu al sufletelor surori este suprapunerea axei ascendent-descendent cu cea a nodurilor lunare. In cazul in care ascendentul se suprapune peste NS si nu peste NN, se poate considera o datorie karmica a ascendentului catre NS?


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 2 of 2 [ 85 posts ]  Go to page Previous  1, 2

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group