It is currently Thu Mar 28, 2024 7:54 pm

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 5 posts ] 
Author Message
 Post subject: Subiectivism...
PostPosted: Tue Oct 28, 2008 11:24 pm 
User avatar

Joined: Thu Oct 04, 2007 12:12 am
Posts: 302
Location: bucuresti
Persoanelor pe care le iubesc mult prea mult nu pot sa le fac astrograma.Dupa ce ca nu sunt as, mi se mai pune si o ceata pe creier... :lol:
Asa ca va rog pe voi sa fiti ochii mei... :D
Este vorba despre un artist, un om foarte bun, cu un suflet foarte mare si frumos.Sau il vad numai eu asa? :oops:

Voi ce vedeti?


Image
Image



_________________
"In lume necazuri veti avea;dar indrazniti,Eu am biruit lumea" ( Ioan, 16:33)
Image
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Subiectivism...
PostPosted: Tue Oct 28, 2008 11:26 pm 
User avatar

Joined: Thu Oct 04, 2007 12:12 am
Posts: 302
Location: bucuresti
Ce nu se vede in harta e ca Nodul Nord este retrograd.



_________________
"In lume necazuri veti avea;dar indrazniti,Eu am biruit lumea" ( Ioan, 16:33)
Image
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Subiectivism...
PostPosted: Thu Oct 30, 2008 5:43 pm 

Joined: Wed Aug 06, 2008 6:11 pm
Posts: 91
Location: Bucureşti
lucrez pe zet 8. :)
S-a născut în cea de-a 24 zi a lunii. Un om cu convingeri puternice pe care le şi pune în alicare,dar uneori pate deveni inflxibil.
As in balnţă. Artist în toate sensurile :)
Lilith in sorpion : În viaţa anterioră persoana a corelat gresit sexul cu spiritualitatea. exista posibilitatea de a-şi fi folosit forţa mentală pentru a-i manipula pe cei din jur ş pentru a servi scopurilor lui sexuale. În prezent, abilitate artistică şi mentală.
Se recomandă stăpânirea energiilor subile ale sexualităţii. Dar dacă e să-ţi spun părerea mea sinceră, eu cred că lilith în scorpion se ocupă şi cu ceea ce noi două numim generic buhuhu-uri :lol:
Adică domnul s-a servit de asta în alte vieţi, în scopuri nu tocmai nobile şi altruiste.
În casa 1 lilith semnifică o personalitate puternică, dar solitară. Părerea mea: Domnul dispune de un magnetism ieşit din comun, ceea ce în mesreie nu poate dect să-i folosească. Are şi capacităţi mentale deosebite, pe care ar trebui să le conştientizeze şi să le utilizeze altruist. Adică ar trebui să se ferească de tentaţia de a-i manipula pe ceilalţi :) sau de a-i şantaja sentimental :D
Neptun retrograd în scorpion nu vine decât să întărească forţa mentală şi capacităţile extra senzoriale. Scrie în cărţi că această poziţie denotă una dintre cele mai puternice înzestrăi native. Încă o dovadă că în alte vieţi s-ar fi putut ocupa cu magia şi si-a dezvoltat la maxim capacităţile în zona ocultă.
Are deci, un bagaj destul de mare în zona asta. ar trebui să evite să-i judece pe oameni, ar fi bine să lucreze mult cu sine, dar cred că meseria pe care o are îl poate ajuta foarte mult să-şi canalizeze aceste energii...
La mine neptun apare pe cuspida dintre casele 1 şi 2. moralitatea pare a fi flexibilă :) , dar poate până acum a "lucrat " la acest aspect.talentul său trebuie pus în scopuri altruiste şi dacă se poate să evite materialismul de pe urma talentelor sale. :)
Aspectul Neptun/Kiron poate avea ca rezultat refuzul, negarea părţii mistice vieţii. :wink:
Capacităţile intuitive pot fi blocate . Deasemenea, nativul se poate refugia in munca , suprimandu-si calitatile artistice, genul workahoolic. pot apărea plăceri pentru droguri (in sens generic, se include aici si alcoolul) sau perioade de depresie nervoasa.
Are tendinta de a se ascunde in fata problemelor reale. poate incerca acte de caritate pentru a echilibra situatia.
neptun se află la "midpoint"-ul dintre soare şi lună, ceea ce îl face artist, dar poate cădea cu uşurinţă în borcanul cu melancolie, se poate auto amăgi. mai poate insemna si o casnicie ratata.
saturn in 4 retrograd în vărsător. dependeţă de anturaj, idei inovatoare. În vieţile anterioare a suferit la capitolul trairi emotionale. Probabil a avut părinţi neglijenţi sau nu a beneficiat de dragosea amândorura. este posibil sa-şi fi rengat părinţii pentru a-şi favoriza ascensiunea socială.
Potenţial volutiv uriaş, pentru că în vieţile anterioare a beneficiat de o înaltă iniţiere, iar acum are o misiune socială f importanta. Una dintre principalele lectii, pare a fi aceea de a învăţa să înţeleagă emoţiile celor din jur şi să-i ajute pe oameni să-şi dezvolte corect trăirile sufleteşti.
de asemenea, trebuie să înveţe să nu mai depindă emoţional de alţii. căminul este foarte important. poate fi genul care face o distinctie clara intre material si emotional.
saturn este conj cu steaua fixa Sadalsuud. o stea cu caracter saturn/mercur, benefică, norocoasă, care se ocupă cu zona ocultă şi conferă originalitate nativului. poate fi un bun afacerist :)
Saturn se afla pe punctul dintre venus si neptun. poate genera frica de a pierde un vis, inhibitii in dragoste. realitatea ar trebui privita cu ochi proaspeti.
cu chiron in 5, el poate sfatui pe oricine in ceea ce priveste dragostea, numai pe el nu :lol: .In pesti ii poate da tendinta de a se agata de oameni care crede el ca il pot "salva". asta nu se poate intampla pana ce nu se "salveaza" el pe sine.
luna in 6 in berbec il face sa reactioneze impulsiv, el fiind defapt o persoana foarte sensibila si usor de rănit. meseria si- a ales-o foarte bine, scopul ei fiind de a-i deservi pe ceilalti :)
sextilul luna-mercur este mai mult decat benfic meseriei, deoarece ii ofera capacitatea de a fi un mare "povestitior"
la fel si sextilui lunii cu venus... talent, farmec...
luna este conjuncta cu steaua fixa Diphda, o stea cu caracter saturnian, care ii poate cauza depresii, nervozitate, anumite pierderi.
Jupiter in 6 ii aduce beneficii la munca, dar drumul in cariera nu va fi usor (jupiter in cuadratura cu nodurile lunare). trebuie sa depuna efoarturi deosebte si constante. desi aceste puncte nu se iau de obicei in calcul, eu as zice ca nodurile lunare si jupiter formeaza un Careu in T pe semne cardinale, iar punctul cheie este ascendentul. avem, deci daca nu ma insel, un fel de cruce cosmica pe semne cardinale, ceea ce poate indica faptul ca nativul are intodeauna nevoie de un sustinator pentru a putea termina ceea ce a inceput. Oricum, plasata in aceste elemente, crucea cosmica indica o mare forta interioara.

mercur in 8 in gemeni confea o minte analitica, decizii practice. Conj cu venus- vorbeste muult si ii place sa se auda vorbind!!!!!!!! :lol:
soarele in casa 9 este o pozitite foarte buna, asemanatoare celei cu soarele in sagetator :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
cuadratura soare luna, poate semnifica un dezechilibru intre ambitiile nativului si mediul inconjurator, nehotare. el este un foarte bun organizator totusi datorita trigonului soare -saturn.
capacitati intelectuale deosebite. soarele la punctul dintre jupiter si uranus.
NN in rac. Si el?!?! :lol:
nu stiu sa ti spun exact ce insemna NN retrograd. Probabil in incarnarea trecuta a avut acelasi scop in viata ca şi acum, dar pe care nu l-a realizat. crede ca exprimarea sentimentelor e un semn de slabiciune. in prezent va trebui sa se concentreze asupra relatiilor interumane, sa puna pe primul plan afectivul si sa il lase sa se manifeste. se va simti mai puternic daca va avea grija de ceilalti. in casa 10, Nn il poate face pe nativ sa treca prin stari sufletesti oscilatorii. nu trebuie sa fuga de responsabilitaile sociale si nici sa se cramponeze e relatiile de familie. prin munca si efort sustinut poate deveni recunoscut social.
enorm de multe aspecte indica magnetism!
cu aglomeraia din 11, cred ca trebuie sa se focalizeze pe "munca in folosul comunitatii". Si a ales meseria perfect!
numai ca trebuie sa isi asume lucrul asta si sa nu se planga sau sa se autoflageleze.
novilul inre saturn si mercur este un aspect care actioneaza la nivel spiritual si de o maniera inconstienta. aspect de pregatire pentru o noua era., pentru o noua tansformare a individului in domeniile caselor 4-8-gemeni-varsator. accesul la superconstient. realizare spiriula, eul superior. mai este un novil intre neptun si satun pe casele 1-4. cred ca aici e cheia. constientizarea capacitatilor extraordinare si asumarea lor.
da, este un om foarte, bun, cu un suflet mare si frumos! Il sfatuiesc sa devina si el constient de acest lucru, daca nu cumva a facut-o deja!
iubiti-va mult!
:D



_________________
http://brizamarii.ablog.ro
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: Subiectivism...
PostPosted: Thu Oct 30, 2008 5:57 pm 
User avatar

Joined: Thu Oct 04, 2007 12:12 am
Posts: 302
Location: bucuresti
Briza draga, te iubesc! :oops:
Ai creionat perfect totul!Da, acest om am langa mine!Iti jultumesc pentru clarificare!!!
Simteam si eu asta intuitiv!Dar nu reuseam sa le vad pe harta lui, datorita "orbului gainii". :wink:
Acum mi-ai confirmat multe lucruri si mai ales de ce, tocmai eu, sunt langa el in aceasta parte a vietii lui, exact ASA cum sunt eu!
Mai e f imp rasp tau pentru ca urmeaza ca saturn sa-i tranziteze casa 12, si stim cu totii ce inseamna asta!

ITI MULTUMESC!!! :D



_________________
"In lume necazuri veti avea;dar indrazniti,Eu am biruit lumea" ( Ioan, 16:33)
Image
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Subiectivism...
PostPosted: Thu Oct 30, 2008 6:36 pm 

Joined: Wed Aug 06, 2008 6:11 pm
Posts: 91
Location: Bucureşti
te iubesc de asemenea...si iti multumesc si eu la randu-mi...



_________________
http://brizamarii.ablog.ro
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 5 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 20 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group