It is currently Thu Mar 28, 2024 7:25 pm

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 4 posts ] 
Author Message
 Post subject: Astrologia are legatura cu numerologia?
PostPosted: Wed Dec 03, 2008 2:44 pm 

Joined: Thu Aug 14, 2008 11:57 am
Posts: 80
Cunosc din numerologie asa-zisele numere maiastre 11,22,33,44,55,66,77,88,99.Cum se imbina cu astrograma natala a unui om.Cum iti poti da seama daca 11 este 11 si nu 2, 22 este 22 si nu 4 etc...
Inainte de a se contura drumul individului in viata...Evident
Cunosc oameni puternici cu 11 si oameni simpli comuni cu 2.Cum se prefigureaza de la nastere legatura?
Imi spunea cineva ca numere maiastre sunt atunci cand omul este foarte evoluat pe plan spiritual.Din asezarea planetelor la nasterea unui individ se poate vedea daca este evoluat pe plan spiritual si de unde reiese?As lua exemplu numele si data nasterii fiului meu dar nu stiu daca sunt interesati de subiect pe site?D-le Coser...?


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: Astrologia are legatura cu numerologia?
PostPosted: Sat Jan 17, 2009 3:13 pm 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
Este foarte intersant cum ai pus tu, aici, problema.
Raspunsul este cat se poate de simplu: legatura intre cel doua domenii ale esoterismului se face prin intermediul interpretarilor. Adica, documentandu-te bine din autori seriosi si profesionisti cu privire la insemnatatea celor 2, 3, 4 sau 5 de "1" sau "2" sau "3" prin identificarea sectorului de viata in care acest element numerologic va actiona, ca apoi, poti face comparatie cu ceea ce-ti spune tema natala despre acel sector. In felul acesta iti poti da seama daca multi de "1" inseamna multi de "1" sau suma lor.



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: Astrologia are legatura cu numerologia?
PostPosted: Fri Jan 23, 2009 8:56 am 

Joined: Thu Aug 14, 2008 11:57 am
Posts: 80
Exemplul fiului meu.Se numeste VILT SERBAN IONUT.nascut 06.01.2007,15.20,Cluj-Napoca.
Dupa numerologie are nr. consoanelor =33
Nr. vocalelor vibratia interioara=33 ,Nr. de exprimare,total=66.
Cum se imbina in astrograma natala?Are planete in casa a VI, ceea ce ma determina sa gandesc logic ca este evoluat pe plan spiritual si acestea(33,66) sunt numere maiastre care-l vor ajuta in viata.
Am dreptate?Cu stima,Aurora!


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: Astrologia are legatura cu numerologia?
PostPosted: Mon Jul 20, 2009 2:56 am 

Joined: Wed Aug 09, 2006 6:47 am
Posts: 23
Imi pare rau, dar va trebui sa te anunt, Aurora, ca numerele n-au legatura prea stransa cu casele astrologice; daca vrei neaparat o legatura intre astrologie si numerologie, cauta sa vezi ce planete guverneaza anumite numere si apoi poti face corelatii cu astrograma.
De exemplu, 3 este guvernat de Jupiter, iar 6 de Venus. Daca una din ele guverneaza Ascendentul, atunci e clar ca legatura dintre cele doua domenii, in cazul nativului, este mai stransa. Legatura este si mai stransa cand Soarele este in domiciliul uneia din cele doua.
Cat despre evolutia spirituala, daca se vede in astrograma, atunci suntem in masura sa stim exact cat de evoluati suntem; altfel, nu vad ce rost are sa scotocim printre lucruri nevazute, avand in vedere ca nu se pot verifica.
Am inteles ca numerele duble arata ca sunt unii mai cu mot. Daca e asa, ar trebui sa ne invete cum sa evoluam, nu credeti?


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 4 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group