It is currently Thu Mar 28, 2024 3:21 pm

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 7 posts ] 
Author Message
 Post subject: Revolutia solara
PostPosted: Fri Dec 05, 2008 10:42 pm 

Joined: Wed Aug 06, 2008 6:11 pm
Posts: 91
Location: Bucureşti
Poate cineva, va rog, sa-mi interpreza revolutia solara pe anul urmator?
14 dec 1981, ora 8.33 Bucuresti

Multumesc



_________________
http://brizamarii.ablog.ro
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: Revolutia solara
PostPosted: Sat Dec 06, 2008 4:24 pm 
User avatar

Joined: Sun Nov 25, 2007 10:53 am
Posts: 83
DRAGA BRIZA MARII

Din neatentie am sters tot ce ti-am scris si timpul azi nu-mi permite sa reiau lucrurile de la capat. Rev. solara incepe cu 3 luni mai devreme de reperul 14 decembrie si se termina prin sept.- oct.2009 pt tine - in rest incearca s-o interpretezi ca pe o harta natala pt inceput. Nu va fi perfecta, insa iti va oferi informatii pe care tu vei sti sa le intelegi.

Cu drag Daria



_________________
"Lucrurile nu se schimba,noi suntem cei care ne schimbam." H. D.Thoreau
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: Revolutia solara
PostPosted: Sat Dec 06, 2008 4:50 pm 
User avatar

Joined: Wed Jul 20, 2005 10:49 pm
Posts: 821
Daria wrote:
..Rev. solara incepe cu 3 luni mai devreme de reperul 14 decembrie si se termina prin sept.- oct.2009 pt tine

Daria, te-as ruga, atunci cand ai timp, sa detaliezi putin ideea celor trei luni inainte de momentul revenirii soarelui la pozitia natala.
Eu am privit Revolutia Solara ca pe un tranzit extrem de important, de fapt cel mai important din an, care inseamna momentul revenirii Soarelui la pozitia natala, iar acest moment de regula este in preajma zilei de nastere. Citind ce spui tu, imi este clar ca mai e ceva ce imi scapa...Sau poate te-ai referit la anumite tranzite foarte importante pentru acea tema pentru anul care va incepe la 13 decembrie si care au fost acum trei luni ?
Caci altfel, 13 decembrie, ora 21:44:33, este momentul cand Soarele se aseaza din nou pe pozitia natala...
Te rog, cand ai timp......
Merci frumos!



_________________
Mihaela A.G.(mag)
(http://argmihaela.blogspot.com)
"Există în noi ceva mai adânc decât noi înşine". (Sf. Augustin)
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Revolutia solara
PostPosted: Sun Dec 07, 2008 1:20 pm 
User avatar

Joined: Sun Nov 25, 2007 10:53 am
Posts: 83
Mihaela, am gresit :oops: . Am tradus incorect un pasaj din Ciro Discipolo referitor la revolutiile solare. Multumesc de atentionare !
Rectific : Evenimentele preconizate in Rev.Sol. se manifesta doar in intervalul cuprins intre cele 2 aniversari !

Mihaela wrote:
13 decembrie, ora 21:44:33,
Este corect!
Eu sunt novicele.


Last edited by Daria on Sat Dec 27, 2008 2:07 pm, edited 1 time in total.

Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: Revolutia solara
PostPosted: Sun Dec 07, 2008 1:37 pm 
User avatar

Joined: Wed Jul 20, 2005 10:49 pm
Posts: 821
Am inteles, Daria...
Probabil este vb de niste tranzite foarte importante, care s-au consumat cu ceva timp in urma, dar care "au pregatit" evenimentele anuntate de revolutia solara pentru anul care incepe in preajma zilei de nastere...banuiesc, nu stiu.....Ce am retinut este ideea exprimta de Armand Constantinescu (cu alte cuvinte,nu cu cele folosite acum de mine), cum ca interpretarea Revolutiei Solare este un tur de forta astrologica, este tranzitul cel mai dificil de analizat ...



_________________
Mihaela A.G.(mag)
(http://argmihaela.blogspot.com)
"Există în noi ceva mai adânc decât noi înşine". (Sf. Augustin)
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Revolutia solara
PostPosted: Sat Jan 17, 2009 3:57 pm 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
briza_marii wrote:
Poate cineva, va rog, sa-mi interpreza revolutia solara pe anul urmator?
14 dec 1981, ora 8.33 Bucuresti

Multumesc


Image

Greu an, complicat si trist, agresiv si purtatorul unor semne evidente de transformare. Daca ar fi sa ne luam cu pozitionarea ascendentului anual in casa VIII si a guv, temei anuale in IV, ambele case de finalitate, ar trebuie sa ne gandim ca acest an iti aduce despartire de o latura a personalitatii tale care va muri putin cate putin. Daca sensibilitatea si metafora vietii, placerea de a-ti trai sentimentele in intimitate, acolo unde ti le poti intelege si proteja cel mai bine, au facut parte an de an din felul tau de a fi, anul acesta mutarea lui Mercur din XII pe V, a lui Lilith din XI pe V, a lui Jupiter din X pe V si a lui PLuton din IX in V, iti aduc o viata sentimentala deosebit de dura si agitata. Nu mai esti sigura pe nimic, nu mai intelegi sentimentele pe care le ai fata de cei apropiati si nici pe ale lor fata de tine. Esti scufundata intr-un aliaj sentiment-ratiune din care poti extrage o singura certitudine: suferinta. Nici nu stii de ce suferi, nici nu stii de ce dintr-odata libertatea sociala a disparut. Aparent simti la fel, dar gandurile sunt altele. Viata materiala iti este afectata de lipsuri, cheltuieli neprevazute, obsesia ca vin vremuri si mai grele si trebuie sa fii pregatita, iar sanatatea ti-o simti afectata de pe tot ce tine de partea de jos a corpului (de la mijloc).
Te poti astepta la despartiri, la preluarea unor obiceiuri proaste, atractie spre substante care creaza dependenta, la izolare in obiceiuri ce intretin o anume dezordine interioara.
Este un an dificil, chiar daca iti muti motivatia de pe ambitie pe munca, efort, de pe relationare pe sustinere, de pe dispute directe, atractive, copilaresti, pe inspiratia de a lucra cu persoane influenta si de a le integra in viata ta.
Una peste alta, o schimbare dureroasa anunta un eveniment bun in viata ta, iar despartirea de un apropiat lasa locul liber altor oameni, diferiti si mai buni.
Mult succes anul acesta si, un sfat, stai departe de foc!



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: Revolutia solara
PostPosted: Mon Jan 19, 2009 7:19 pm 

Joined: Wed Aug 06, 2008 6:11 pm
Posts: 91
Location: Bucureşti
Multumesc foarte mult!



_________________
http://brizamarii.ablog.ro
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 7 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group