It is currently Fri Apr 19, 2024 6:42 pm

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 6 posts ] 
Author Message
 Post subject: revolutie solara, va rog
PostPosted: Thu Dec 11, 2008 1:06 am 
User avatar

Joined: Sun Oct 15, 2006 8:43 pm
Posts: 19
Location: Orastie
Buna seara,

In curand va fi ziua mea de nastere si m-am gandit ca poate o sa gasiti timp sa ma ajutati si pe mine cu o interpretare a revolutiei solare
Ultimii ani au fost destul de dificili, dar mi-au adus si lucruri frumoase in viata
In momentul acesta sunt putin ingrijorata si parca simt ca nu va fi un an usor pentru mine.
Sunt nascuta in 15 decembrie 1975, Orastie, Judeul Hunedoara.

Aici este harta : http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid= ... &rs=0&ast=

va rog din suflet daca aveti timp, sa nu uitati de mine...

pe curand, Cristiana


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: revolutie solara, va rog
PostPosted: Mon Jan 26, 2009 12:54 pm 
User avatar

Joined: Sun Oct 15, 2006 8:43 pm
Posts: 19
Location: Orastie
va rog, daca se poate, sa va uitati si peste harta mea

o zi frumoasa,
cristiana


cry wrote:
Buna seara,

In curand va fi ziua mea de nastere si m-am gandit ca poate o sa gasiti timp sa ma ajutati si pe mine cu o interpretare a revolutiei solare
Ultimii ani au fost destul de dificili, dar mi-au adus si lucruri frumoase in viata
In momentul acesta sunt putin ingrijorata si parca simt ca nu va fi un an usor pentru mine.
Sunt nascuta in 15 decembrie 1975, Orastie, Judeul Hunedoara.

Aici este harta : http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid= ... &rs=0&ast=

va rog din suflet daca aveti timp, sa nu uitati de mine...

pe curand, Cristiana


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: revolutie solara, va rog
PostPosted: Tue Jan 27, 2009 5:31 am 
User avatar

Joined: Wed Jul 20, 2005 10:49 pm
Posts: 821
Image
Cry,
am pus aici, alaturi de tema, cateva idei:

RS 2008/2009 a plasat ascendentul anual in casa I natala, in Gemeni, cu Mercur, guvernatorul temei in Capricorn ( peregrin). Preocuparile tale par a se orienta cu precadere spre domeniul casei VIII , casa destul de solicitata de prezenta celor doi malefici Pluton si Lilith in conjunctie. Avand in vedere ca aspectele astrologice ( cele doua Yod-uri) din 14 decembrie au facut din aceasta zi una cu implicatii spirituale speciale ( o analiza de-a dreptul fascinanta a acelei zile gasesti aici http://coser.ro/?p=261) , vreau sa cred ca orientarea ta din acest an va fi spre ceea ce inseamna misterul casei VIII.
MC anual in casa X natala, sustinut de conjunctia micului benefic, Venus, cu NN, favorizeaza cariera, profesia, imaginea in societate.
Aspectul tensionat al temei este dat de careul T mobil al carui focar este chiar Soarele natal ( conj Soare/Marte): tensiuni dinspre casa VII (a parteneriatelor de tot felul) spre axa afectivitatii (V-XI). Indirect este implicata si casa IV ( familia, viata privata, maternitatea, etc) , al carei guv este Soarele. Indraznesc sa spun, in speranta ca nu gresesc prea tare, ca tensiunile dintre Soare/Marte si Saturn ( cuadratura) se rasfrang si asupra lui Mercur, guv ascendentului, aflat in receptie mutuala cu Saturn .
Nu surpinde sa spui de anumite dificultati ale ultimilor ani, chiar daca au fost si lucruri bune, daca avem in vedere cel putin trazitul lui Pluton incepand din 2004 prin casa VIII( domiciliu de casa), peste Soarele natal in 2005. Din pacate, tranzitul asta prin VIII nu s-a incheiat, iar pozitia la care este Pluton acum inseamna orbul admis pentru realizarea cuadraturii cu pozitia natala.....



_________________
Mihaela A.G.(mag)
(http://argmihaela.blogspot.com)
"Există în noi ceva mai adânc decât noi înşine". (Sf. Augustin)
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: revolutie solara, va rog
PostPosted: Tue Jan 27, 2009 11:14 pm 
User avatar

Joined: Sun Oct 15, 2006 8:43 pm
Posts: 19
Location: Orastie
Draga Mihaela,

Multumesc din suflet pentru raspuns,


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: revolutie solara, va rog
PostPosted: Tue Apr 14, 2009 5:44 pm 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
Daca prin pozitia Soarelui si a lui Mercur in casa VIII tu esti obisnuita sa urmaresti aspectele ascunse ale vietii, sa le gandesti, sa le analizezi si tot din umbra sa tragi o concluzie pentru tine, anul acesta te vei confrunta cu stiuatii pe care nu le-ai putut anticipa, pe multe dintre ele le determini si pe care nu le mai poti controla.
Vei fi obligata sa iesi din umbra si sa demonstrezi ca poti face ceea ce pana acum ai criticat. Poate fi anul in care sa-ti schimbi locul de munca sau sa mai faci ceva pe langa profesie, sa castigi dintr-o asociere mai mult pe planul social, al remuneratiei, al succesul, nu al stabilitatii sentimentale.
Este un an care te ajuta sa castigi un loc, o pozitie, care iti arata la ce te pricepi cel mai bine, dar si unul in care poti pierde linistea cea pretioasa la care ai muncit mult pentru a o aduce la intensitatea la ca era. Lovita in focul inimii abia acum poti spune ca s-a incheiat copilaria sau ce a mai ramas din ea. Este un an puternic, greu care incearca, dar si recompenseaza, care te va pune in fata unor dureri sufletesti destul de intense si vei fi tentata sa renunti la multe pentru a-ti pastra sentimentele intacte. Nu este cazul sa sacrifici nimic acum. Viata isi va lua de la tine tributul pe care il va vrea si nu poti face nimic sa o opresti. Tu doar trebuie sa fii pregatita...
Incerc sa-ti spun cu alte cuvinte ceea ce nu-ti pot spune direct.
Mult succes!



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: revolutie solara, va rog
PostPosted: Wed Apr 15, 2009 1:08 pm 
User avatar

Joined: Sun Oct 15, 2006 8:43 pm
Posts: 19
Location: Orastie
Multumesc mult pentru raspuns.
Sper sa gasesc puterea sa trec cu bine de toate incercarile astea.

Sarbatori Fericite !


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 6 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 24 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group