It is currently Thu Mar 28, 2024 2:37 pm

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 6 posts ] 
Author Message
 Post subject: am vreo sansa pana la 1 martie?
PostPosted: Wed Jan 21, 2009 9:18 am 

Joined: Mon Jan 19, 2009 6:13 pm
Posts: 4
poate directia e gresita...va rog, ajutati-ma!

ma bucur ca existati! ma pasioneaza astrologia si tot ce tine de ezoterism...as putea sa spun ca nu sunt chiar o nestiutoare dar...de 1 an si jumatate sunt intr-un con de umbra, un fel de zona crepusculara...
Pe 6 iulie 2007 am terminat o curs de calificare iar prin septembrie dosarul aprobat la nivel regional a fost trimis la bucuresti pt. o ultima aprobare...formala.Acolo a ramas.Am incercat sa inteleg, sa-mi explic stagnarea sau penitenta...pana cand m-am gandit ca poate am ramas eu fixata pe o directie gresita.
m-am nascut pe 25.07.1968 comuna trusesti jud. botosani..la 13,45..locuiesc in petrosani-hunedoara
poate ar trebui sa ma-ndrept spre altceva si sa nu mai astept raspuns..Va rog!


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: am vreo sansa pana la 1 martie?
PostPosted: Thu Jan 29, 2009 10:17 pm 

Joined: Mon Jan 19, 2009 6:13 pm
Posts: 4
va rog...nu se incumeta nimeni?....voiam sa stiu ce sanse am sa ma angajez anul asta..astept aprobarea aia de asa mult timp...incat ma gandeam ca tocmai asta o fi greseala ...m-am fixat pe o directie gresita....e frustrant sa constati ca esti aproape invizibil pt. lumea din jur...:(


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: am vreo sansa pana la 1 martie?
PostPosted: Thu Jan 29, 2009 10:42 pm 
User avatar

Joined: Wed Dec 12, 2007 11:02 am
Posts: 235
Location: Bucuresti
granny,asta e revolutia solara pe anul 2008-2009...ai asc anual in leu,cu soarele in casa 12, cred ca aici e o bubita, nu te poti exprima cu adevarat,cine esti si ce vrei, esti mai sensibila decat de obicei, mercur e si el acolo, nu spui ce ai in minte,esti mai ascunsa, mai rezervata, mai indreptata spre interior decat spre exterior...mc, casa carierei, e in berbec,intr-adevar, fapt ce ar trebui sa te ajute sa treci peste orice obstacol, sa ai curaj si determinare, dar stapanul lui , marte, e in fecioara,conj cu saturn si opozitie cu uranus, lucruri incetinite,intinse pe perioade destul de lungi, piedici, pe de alta parte schimbari bruste si radicale...cred ca te gandesti f mult la cariera, fecioara e o zodie analitica, si vrei sa demonstrezi ce poti, dar nu ai vointa si forta interioara necesara...probabil ca o sa ai parte si de niste deziluzii, poate chiar de asta e vorba, te simti dezamagita de tine insati, caci stii ceea ce poti si cu toate astea nu poti face nimic...sper sa nu ma fi inselat prea tare



Image
Image



_________________
Lux Aeterna
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: am vreo sansa pana la 1 martie?
PostPosted: Fri Jan 30, 2009 2:06 am 
User avatar

Joined: Wed Jul 20, 2005 10:49 pm
Posts: 821
Image

granny,
Am ridicat o tema orara pentru intrebarea pusa de tine "ce sanse am sa ma angajez anul asta" si as face un mic comentariu pe marginea ei:
Venus, guv intrebarii, este in casa VI ( relatii profesionale) guvernata de Neptun (iluzia) din casa V, in timp ce guvernatorul casei V, Uranus, primeste opozitia la grad aproape perfect de la Saturn, din casa lucrurilor ascunse.Tot de pe casa VI se realizeaza cu Saturn alte doua opozitii: una la grad perfect cu Luna, guvernatorul MC iar cealalta cu Venus ( in faza de separatie).
Acelasi Saturn din XII realizeaza cu Mercur ( comunicarea) din IV un trigon, aspect ce stabileste o legatura speciala intre casele amintite, cele doua planete fiind in receptie mutuala de semn si casa.
Rolul de planeta mediatoare pe care il are Marte in opozitia Saturn-Venus ma face sa cred ca raspunsul la intrebarea "de ce atata tergiversare"? se gaseste in casa VIII, Taur ( grd.25). Posibil ca in aceasta problema sa fie implicata o femeie ( Venus, Luna din aspectele amintite).
Un alt aspect tensionat este cuadratura dintre Venus si conjunctia la grad perfect Pluton/Lilith, cu Pluton guv. casei II ( banii din efort propriu).
La momentul asta, Pluton/Lilith iti tranziteaza casa II, iar Saturn retro casa X, chiar peste Pluton natal, aspect care se va reface in prima parte a lunii august 2009, cu Saturn in mers direct. Am impresia ca se impune o schimbare radicala care tine de domeniul acestei case....o alta directie, cum spui tu.



_________________
Mihaela A.G.(mag)
(http://argmihaela.blogspot.com)
"Există în noi ceva mai adânc decât noi înşine". (Sf. Augustin)
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: am vreo sansa pana la 1 martie?
PostPosted: Fri Jan 30, 2009 5:27 pm 

Joined: Mon Jan 19, 2009 6:13 pm
Posts: 4
"te simti dezamagita de tine insati, caci stii ceea ce poti si cu toate astea nu poti face nimic...sper sa nu ma fi inselat prea tare"
nemessis1981, ai dreptate...e corect tot ce ai spus...iti multumesc !

"La momentul asta, Pluton/Lilith iti tranziteaza casa II, iar Saturn retro casa X, chiar peste Pluton natal, aspect care se va reface in prima parte a lunii august 2009, cu Saturn in mers direct. Am impresia ca se impune o schimbare radicala care tine de domeniul acestei case....o alta directie, cum spui tu."
Mihaela,in tema orara cuspida casei a x-a e in rac deci guvernatoarea casei e luna. schimbarea de directie ar trebui sa se petreaca in sensul indicat de luna - schimbarea domeniului de activitate, alta meserie sau inseamna ca niste lectii ale lui saturn - fiind el guvernatorul casei a X-a in general- nu mi le-am insusit la momentul potrivit?

va multumesc amandorura!


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: am vreo sansa pana la 1 martie?
PostPosted: Fri Jan 30, 2009 5:40 pm 

Joined: Mon Jan 19, 2009 6:13 pm
Posts: 4
mihaela, in tema natala guvernatorul in X e soarele (ca si in tranzit) asta n-am priceput...am nevoie de o directie:)


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 6 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group