It is currently Fri Mar 29, 2024 2:56 am

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 11 posts ] 
Author Message
 Post subject: Ce ma asteapta in 2009?
PostPosted: Sat Jan 31, 2009 2:11 am 

Joined: Fri Jan 30, 2009 8:46 pm
Posts: 16
In revolutia solara am MC in casa a 5-a, iar Asc anual in casa a 7-a, tot in casa a 7-a il am si pe saturn. Ce sa inteleg din asta?
Image


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: Ce ma asteapta in 2009?
PostPosted: Sat Jan 31, 2009 7:24 pm 

Joined: Fri Jan 30, 2009 8:46 pm
Posts: 16
Credeti ca am sansa sa intalnesc pe cineva anul asta, sau saturn din 7 ma face sa mai astept? As vrea cateva pareri, chiar am nevoie de ajutor!


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: Ce ma asteapta in 2009?
PostPosted: Sat Jan 31, 2009 11:06 pm 
User avatar

Joined: Sun Nov 25, 2007 10:53 am
Posts: 83
Cu conditia sa nu te lasi coplesita de ganduri negre ! Saturn in C12 in RS predispune la acest lucru, deasemenea iti aduce interiorizare si tendinta de izolare. Uneori, inamici puternici in umbra. Foloseste-ti energia cu discernamant.
Venus conjunct cu cuspida C7, Marte in C5 cred ca-ti vei gasi un partener , poate printre colegii de munca.

Cat despre un eventual Saturn in C7 , acesta obliga la responsabilitate si maturitate in casnicie si in relatiile cu ceilalti.



_________________
"Lucrurile nu se schimba,noi suntem cei care ne schimbam." H. D.Thoreau
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: Ce ma asteapta in 2009?
PostPosted: Sun Feb 01, 2009 4:47 am 

Joined: Fri Jan 30, 2009 8:46 pm
Posts: 16
Multumesc mult Daria! Chiar m-am saturat de singuratate, m-am saturat sa ma inchid in mine, sa nu-mi pot exprima gandurile, sentimentele....mi-e foarte greu....duc o lupta grea cu mine insami.


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: Ce ma asteapta in 2009?
PostPosted: Mon Feb 02, 2009 8:59 pm 
User avatar

Joined: Sun Nov 25, 2007 10:53 am
Posts: 83
Pastreaza-ti lucididatea, dar nu o folosi pe post de bariera intre tine si ceilalti. Daca te repliezi in tine nu le dai celorlalti nici o sansa. Obstacolele si suferinta aduse de Saturn te vor transforma intr-o persoana mai inteleapta, mai creativa.
Cu placere


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: Ce ma asteapta in 2009?
PostPosted: Tue Feb 03, 2009 12:28 am 
User avatar

Joined: Wed Jul 20, 2005 10:49 pm
Posts: 821
Image
La cele deja spuse de Daria as mai face cateva completari privind aspectul relational indicat de RS.
In general, prin simpla prezenta intr-o anume casa, cei doi benefici, Jupiter si Venus, anunta in domeniile respective un bine, un noroc.
In cazul nostru Venus, guv temei, este puternic afectat de cuadratura Pluton/Lilith; marele benefic, Jupiter, este in casa IV ( familia, caminul) dar nu este singur. Conjunctia Marte/Jupiter/Junon pe Varsator, in care Marte este guv VII, iar Junon este responsabil cu relationarea, sugereaza o minte tulburata, un psihic ravasit, emotii intense( Marte in Varsator), cat si dorinta de impunere in relatii, de a fi cat mai independent, mai liber( Junon in Varsator).
De asemenea, Luna (emotiile,viata interioara),in cadere pe Scorpion si in acelasi timp guvernatorul casei X, complementara casei IV, este in relatii tensionate (cuadratura) cu acest stelium de pe casa IV ( relatii de familie, relatii cu partenerul de cuplu).
Casa IV este guvernata de Saturn.... nu stiu cat de generos poate fi jupiter din Varsator aflat sub influenta directa a lui Saturn retrograd pe XII, critic, perfectionist, care limiteaza si supune totul gandirii....Prin opozitia pe care o face cu Uranus, Saturn domina tema, planetele fiind direct sau indirect sub influenta lui....Cand este vorba de Saturn, impotrivirea este inutila...
Anul asta Saturn iti tranziteaza direct si retrograd casa VII, care este destul de mare. De regula cu Saturn pe VII relatiile nu sunt spectaculoase, dar sunt stabile, iar tu iti constientizezi foarte bine resonsobilitatea ce iti revine in relatia respectiva.
Iti doresc bafta in relatii...persoanele indicate de Saturn ca viitori parteneri de relatii sunt de regula persoane cu o anume inteligenta, cu multa experienta, persoane de la care ai ce invata...



_________________
Mihaela A.G.(mag)
(http://argmihaela.blogspot.com)
"Există în noi ceva mai adânc decât noi înşine". (Sf. Augustin)
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Ce ma asteapta in 2009?
PostPosted: Tue Feb 03, 2009 8:26 pm 

Joined: Fri Jan 30, 2009 8:46 pm
Posts: 16
Va multumesc mult ca incercati sa ma ajutati......sper ca viata mea se va schimba, imi doresc lucrul asta mai mult decat orice. Sunt convinsa ca Dumnezeu ma iubeste si imi va da putere sa merg mai departe, asa cum a facut-o de multe ori!


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: Ce ma asteapta in 2009?
PostPosted: Wed Feb 04, 2009 4:48 pm 
User avatar

Joined: Wed Dec 12, 2007 11:02 am
Posts: 235
Location: Bucuresti
citisem undeva ca saturn in tranzit pe 7 ori iti intareste foarte mult relatia deja existenta, ori duce la despartire



_________________
Lux Aeterna
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Ce ma asteapta in 2009?
PostPosted: Wed Feb 04, 2009 6:49 pm 
User avatar

Joined: Wed Jul 20, 2005 10:49 pm
Posts: 821
nemessis1981 wrote:
citisem undeva ca saturn in tranzit pe 7 ori iti intareste foarte mult relatia deja existenta, ori duce la despartire

Cu alte cuvinte, te aduce cu picioarele pe pamant si te incarca de responsabilitate: hotarasti sa continuu o relatie care va fi stabila in timp sau sa inchei un capitol relational..si una si alta inseamna responsabilitate, nu?



_________________
Mihaela A.G.(mag)
(http://argmihaela.blogspot.com)
"Există în noi ceva mai adânc decât noi înşine". (Sf. Augustin)
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Ce ma asteapta in 2009?
PostPosted: Thu Apr 02, 2009 12:03 pm 

Joined: Fri Jan 30, 2009 8:46 pm
Posts: 16
Daria wrote:
Venus conjunct cu cuspida C7, Marte in C5 cred ca-ti vei gasi un partener , poate printre colegii de munca.

Daria,
cred ca ai dreptate, sper sa nu ma insel, persoana la care ai facut referire este unul dintre colegii de facultate.
Ne-am cunoscut in urma cu 3 ani si jumatate, suntem colegi de grupa. La inceput imi era antipatic, ma enervau glumele lui, apoi am inceput sa-l ignor, dar lucrurile au evoluat, mi-am dat seama ca e o persoana minunata, o persoana care nu arata de prea multe ori ce gandeste, nu ii lasa pe ceilalti sa vada cum este el de fapt (asa sunt si eu) si mi-ar placea sa-l cunosc mai mult, numai ca nu am curajul sa-i spun ce imi doresc. Si-a schimbat foarte mult atitudinea fata de mine in ultima perioada, dar nu cred ca vrea sa-mi spuna ce simte pentru ca s-a intamplat de cateva ori sa-i vorbesc urat si poate prea arogant (lucru pe care, evident, il regret acum).
...asa ca am o mare rugaminte, poate cei care au cunostinte de astrologie orara ma ajuta putin:
am pus o intrebarea (pe un alt site) legata de aceasta situatie: vom avea o relatie, va fi el pentru mine mai mult decat un simplu coleg?
Astrograma intrebarii este urmatoarea:
Image
Multumesc mult!


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: Ce ma asteapta in 2009?
PostPosted: Fri May 22, 2009 9:17 pm 

Joined: Fri Jan 30, 2009 8:46 pm
Posts: 16
Neptun din C5 (in rev solara) poate crea iluzii si dezamagiri in ceea ce priveste relatiile?


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 11 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group