It is currently Thu Mar 28, 2024 2:15 pm

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 7 posts ] 
Author Message
 Post subject: Ce fel de relatie e asta?
PostPosted: Wed Feb 11, 2009 5:49 pm 
User avatar

Joined: Thu Oct 04, 2007 12:12 am
Posts: 302
Location: bucuresti
Dragii mei, in ultimul timp mi s-au intamplat atat de multe lucruri care mi-au dovedit cat de mult gresesc in toate privintele, incat m-am hotarat sa fac ordine in mine si sa incep un examen f minutios si poate destul de dur, dar vreau sa ma repun pe un drum bun. :)
Dar exista o anumita necunoscuta in viata mea, pe care oricat as incerca sa o rezolv, imi da mereu un rezultat format doar din paradoxuri.De obicei, nu am o problema cu acceptarea lor, dar aici nu reusesc nicicum sa le impac si sa le inteleg.
Ca sa nu va plictisesc, am sa incerc sa rezum cat de mult pot.
E vb de o persoana care e pt mine ceva....total iesit din comun.Ea nu e iesita din comun, ca sa zic asa, e doar pt mine.
E vb de un barbat mult mai in varsta ca mine, pe care l-am cunoscut acum 6 ani, clipa in care am ramas amandoi blocati timp de 5 minute.Fara exagerare. Ce e ciudat, e ca nu pot relationa nicicum cu el.Vorbim f putin, ne intalnim destul de rar, deci nu se poate spune ca relationam prea mult.Cel putin in plan exterior.
Dar pe alt plan....si aici incepe nebunia. :shock:
E un om care m-a transformat fm doar prin simpla lui prezenta.Doar stand langa el pe o raza de 5 metri, sunt pusa automat in legatura cu fiinta mea cea mai profunda.Ca si cum mi-ar pune oglinda in fata.Dar o oglinda a profunzimilor mele...Doar stand langa el, fara sa vb, imi dau seama de o multime de lucruri despre mine.Dar e vb despre cele profunde, pe care le vezi fff greu si le constientizezi dupa ani de introspectie interioara.Credeti-ma ca nu exagerez.
Apoi, visez ce face, ce i se intampla, sau il vad pur si simplu in fata ochilor...Asa...
Avand prieteni comuni, aflu apoi ca ceea ce "vedeam" eu despre el e adevarat...Un exemplu mic: m-am trezit intr-o zi brusc, cu mirosul parfumului sau in nari, ca si cum el era lagna mine.Peste 2 zile, ma intalnesc cu un bun prieten, care imi povestea ca a fost in Filipine cu acest domn, si ca au intrat intr-un magazin unde si-a gasit parfumul lui preferat f ieftin, Filipine fiind o tara f ieftina.Il intreb cand s-a intamplat exact asta si la ce ora.Da, exact in mom in care eu m-am trezit brusc el facea asta...
Apoi, acest domn apare in viata mea exact in mom cheie.Exact cand eu incep un nou drum.Dar cu o exactitate fantastica.Eroarea e doar de o zi.Si imi spune exact ce am eu nevoie sa aud atunci, ca si cum ar stii prin ce trec eu, sau ca viata mea va intra pe un alt drum....
Va dati seama cat de tare m-am speriat la inceput! Acum m-am obisnuit pur si simplu.Dar asta nu inseamna ca inteleg.Nu inteleg, si pt ca nu inteleg toata povestea asta s-a transformat intr-un blocaj. Cateodata tind sa cred ca a devenit chiar o obsesie, pt ca e prea plina de mister si de niste lucruri total ciudate...Daca as afla ca extraterestrii traiesc printre noi, as baga mana in foc ca el e unul dintre ei. :lol:
Eu sunt destul de telepatica si empatica cu prietenii mei si mama, dar dupa mult timp de stat impreuna, pt ca ne cunoastem fb si avem aceleasi cautari si preocupari...Dar cu el? Ce am?
Va rog, daca intelegeti ceva mai mult ca mine, aduceti putina lumina.
Aveti mai multa experienta si ati inteles mai multe lucruri despre viata si oameni.Care e parerea voastra?Oricare ar fi ea, o voi cantari si o voi lua in seama oricat de dura mi s-ar parea.
Vreau doar sa inteleg!!! Cu adevarat. :oops:

Ora lui ne nastere e posibil ca fie cu o eroare de cateva minute (cam 10).Mi-a spus-o chiar el.

Image
Image



_________________
"In lume necazuri veti avea;dar indrazniti,Eu am biruit lumea" ( Ioan, 16:33)
Image
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Ce fel de relatie e asta?
PostPosted: Sun Feb 15, 2009 7:08 pm 

Joined: Wed Jul 20, 2005 10:46 pm
Posts: 31
Interesanta si frumoasa povestea ta, Irina. Priceperea mea intr-ale astrologiei e aproape inexistenta, si n-as sti sa-ti spun prea multe despre "manevrele" stelelor. Se vede insa cu ochiul liber ca relatia despre care scrii este una iestia din cotidian. Cind ajungi sa vibrezi in acelasi plan cu cineva - ceea ce se intimpla destul de rar, cred - mi se pare a fi o intimplare deosebita si rara, care trebuie aprofundata si ocrotita.
N-o pierde..


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Ce fel de relatie e asta?
PostPosted: Thu Feb 19, 2009 1:05 am 
User avatar

Joined: Thu Oct 04, 2007 12:12 am
Posts: 302
Location: bucuresti
Indra, nu stiu ce sa zic...De fapt, asta incerc sa aflu si eu.

Ma tot uit la cele 2 vertex in conj cu cele 2 Asc si la faptul ca planetele si punctele lui importante sunt peste casele mele nevralgice.
De asemenea, mi se pare ciudat cum hartile noastre sunt in oglinda. Casa 2 in 8, 3 in 9, etc. Ies din aceasta schema doar casele 1-7 si 6-12, ceea ce iar imi ridica un semn de intrebare. Ma gandesc la o karma grea a relatiei noastre...
Nu inteleg nici eu prea multe pentru ca asa ceva nu am vazut pana acum.
Bine, dar la experienta mea, nici nu e prea greu. :lol:



_________________
"In lume necazuri veti avea;dar indrazniti,Eu am biruit lumea" ( Ioan, 16:33)
Image
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Ce fel de relatie e asta?
PostPosted: Thu Feb 19, 2009 1:11 am 
User avatar

Joined: Thu Oct 04, 2007 12:12 am
Posts: 302
Location: bucuresti
Iar cuadratura intre cele 2 lilith nu ma face sa ma gandesc la nimic bun... :roll:



_________________
"In lume necazuri veti avea;dar indrazniti,Eu am biruit lumea" ( Ioan, 16:33)
Image
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Ce fel de relatie e asta?
PostPosted: Fri Feb 20, 2009 2:42 pm 

Joined: Mon Apr 24, 2006 11:20 pm
Posts: 98
Buna din nou Irina, dupa o lunga perioada de absenta a mea , iata deschid azi forumul si raman profund impresionata de povestea ta. Am trait si eu starile descrise de tine. La fel de telepatica eram si sunt si acum cu persoana despre care am scris in alt post deschis de mine prin luna sept daca-mi amintesc eu bine. [ trairile pe care le descrii sunt unice si cuvintele sunt de prisos in situatia asta. cel putin mie mi se intampla ca atunci cand meditez si ma gandesc la el sa ma umplu cu o pace interiora de nedescris, simt emotii si caldura in tot corpul, e ca o regasire de suflet si sentimentul e de iubire totala, pura si neconditionata, depaseste natura cotidiana si nu e vorba de acea atractie fizica... ]

Nu ma pricep la astrologie dar iti sugerez sa-ti analizezi foarte bine trairile si sa cauti raspunsurile si-n interiorul tau si cu siguranta daca te rogi sa afli natura relatiei dintre voi raspunsul iti va parveni pe o anumita cale, nu stiu daca astrologia in situatia asta poate elucida "dilema" ta... Cu drag, toate bune.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Ce fel de relatie e asta?
PostPosted: Fri Feb 20, 2009 3:07 pm 
User avatar

Joined: Thu Oct 04, 2007 12:12 am
Posts: 302
Location: bucuresti
Sheeba, de 6 ani ma uit in mine si incerc sa elucidez...numai paradoxuri.Simt ca ceva imi scapa.Ceva esential.
Si am zis ca poate astrologia imi va da niste raspunsuri, imi va arata niste greseli, niste cai...
Stiu ca raspunsul e deja in mine si in jurul meu, dar nu stiu de ce, de 6 ani de zile, imi este fff greu sa il vad...
E ceva aici ce eu nu vreau sa accept si sa vad.Speram sa faca astrologia asta pt mine. :oops:

Iti multumesc fm pt raspunsul tau. :)



_________________
"In lume necazuri veti avea;dar indrazniti,Eu am biruit lumea" ( Ioan, 16:33)
Image
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Ce fel de relatie e asta?
PostPosted: Sun Feb 22, 2009 4:45 pm 

Joined: Mon Apr 24, 2006 11:20 pm
Posts: 98
Cu placere Irina. Inteleg prin ceea ce treci, si eu experimentez inca o astfel de stare! Cunosc impactul tuturor intrebarilor la care te straduiesti sa gasesti un raspuns, ca sa nu mai zic de starile pe care le incerci intr-o astfel de situatie. Am sa incerc sa postez harta ! la noi sunt elemente karmice si toate astea le-am pus pe seama lor.. chiar am sa urmaresc raspunsurile pe care le vei primi, sunt si eu curioasa . te pup


Image


Offline
 Profile Send private message  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 7 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group