It is currently Thu Mar 28, 2024 12:10 pm

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 5 posts ] 
Author Message
 Post subject: O parere!
PostPosted: Fri Mar 20, 2009 11:37 pm 

Joined: Mon Apr 24, 2006 11:20 pm
Posts: 98
Nu am invatat nici acum cum se ataseaza o astrograma, spre rusinea mea!

Sper sa-mi fie cu iertare ca cer niste informatii cu privire la o perioada tulbure prin care trec, pt ca stiu ca se posteaza destul de mult in acest forum si multe persoane chiar au nevoie de un raspuns! Nu pot sa-mi dau seama ce se intampla cu mine...am o perioada aiurea rau, totul e de natura sufleteasca/spirituala, de natura interioara... nici eu nu-mi dau seama exact ceea ce se intampla, doar ca sunt tot mai trista si avantata in mii de ganduri, nu mai pot dormi noaptea, cauze fizice gen probleme de sanatate nu am... analizele sunt in limite rezonabile... nici macar acum cand scriu nu ma pot aduna complet... parca simt ca nu mai am nici un sens dar tot odata parca si un imbold de a-l cauta....am obosit sa ma tot framant asa de luni de zile si tot nu am invatat nimic... ma gandesc ca o parere cat de mica mi-ar da macar o directie de unde sa incep. Multumesc, o noapte linistita! [ sper ca se poate acces linkul si vizualiza astrograma ] Pt orice eventualitate trec si datele, 15 aprilie 1985 ora 16;35 Bucuresti

Image


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: O parere!
PostPosted: Sun Mar 22, 2009 8:48 pm 
User avatar

Joined: Wed Jul 20, 2005 10:49 pm
Posts: 821
sheeba wrote:
...am obosit sa ma tot framant asa de luni de zile si tot nu am invatat nimic... ma gandesc ca o parere cat de mica mi-ar da macar o directie de unde sa incep.

Este o perioada foarte complicata pentru toti...explicatia o poti gasi in analiza tranzitelor, postata pe blog....
Daca vei raporta aceste tranzite la tema natala, vei vedea ca ultima opozitie la grad perfect Saturn/Uranus de pe casele VI-XII ( sanatate, profesie, lucruri ascunse) a configurat pe tema ta un careu in T cu Uranus natal focar de pe casa a IV ( camin, familie, trecut).. Chiar daca ai vrea sa spui gata! opozitia cu pricina este in faza de separatie, nu este niciun mare bine. Uranus iti tranziteaza acum casa VII, deci afecteaza axa relationala destul de complicata pe tema natala iar Saturn retrogad pe XII va primi nu peste mult timp opozitia celuilalt malefic:Marte, din Pesti, casa VI...un alt careu in T, acelasi focar ( Uranus natal!)..daca mai adaugi concentrarea planetelor, incepand din decembrie 2008, pe maxim trei semne zodiacale, de la Capricorn spre Berbec, vei vedea cat de solicitate au fost domeniile: familie, afectivitate, profesie, sanatate (si casele opuse) ...iar acum, incet, incet, greutatea se muta spre casa VII...
Ce-i de facut? Cauta in interiorul tau, cauta-ti sufletul, stabileste acel echilibru interior care te va tine departe de starile depresive...incearca, cu consecventa, relaxarea fizica si psihica prin meditatie....nu asculta de Lilith care de pe casa IV te va tenta sa-ti aduci aminte de ce a fost rau in trecut..
.................
Scuze, am strecurat o greseala! Ultima opozitie Saturn/Uranus, la gradul 20, a afectat axa relationala ( I-VII). Cea la care m-am referit mai sus, pe casele VI-XII, este prima din seria celor trei (nov 2008).


Last edited by Mihaela on Mon Mar 23, 2009 1:24 am, edited 1 time in total.


_________________
Mihaela A.G.(mag)
(http://argmihaela.blogspot.com)
"Există în noi ceva mai adânc decât noi înşine". (Sf. Augustin)
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: O parere!
PostPosted: Sun Mar 22, 2009 11:16 pm 

Joined: Mon Apr 24, 2006 11:20 pm
Posts: 98
Multumesc Mihalela pt raspuns si promptitudine! desi am citit multicel in domeniul astrologiei, inca nu mi se leaga informatiile foarte bine! de-asta am si scris aici si ma bucur ca am primit ajutor.
Voi tine cont de sugestia ta si sper sa fac fata testelor de destin [ oricare ar fi ele ] si cu credinta sa iasa totul bine!
Careul acela in T? ce inseamna in fapt? cum se manifesta el ca influenta in viata curenta?


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: O parere!
PostPosted: Mon Jun 08, 2009 6:51 pm 

Joined: Mon Apr 24, 2006 11:20 pm
Posts: 98
As dori sa stiu cat dureaza tranzitele de care s-a vorbit in postul asta? :oops: multumesc.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: O parere!
PostPosted: Sat Aug 28, 2010 11:45 am 

Joined: Mon Apr 24, 2006 11:20 pm
Posts: 98
Buna Mihaela,


Acum ca a trecut timpul, iti confirm cele spuse de tine, mai ales partea cu lucrurile ascunse si incarcatura din trecut. Parca am trait o telenovela, asta e! Astrologia iti ofera si ea suprize f placute. Mai ales cand te si pricepi.

Felicitari pentru intrepretare.

Te-am pupat.


Offline
 Profile Send private message  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 5 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group