It is currently Fri Mar 29, 2024 1:38 am

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 4 posts ] 
Author Message
 Post subject: Revolutie solara
PostPosted: Wed Apr 15, 2009 11:44 am 
User avatar

Joined: Fri Nov 02, 2007 6:21 am
Posts: 87
Gheorghita,in curand imi voi aniversa un nou an de viata.Ca toti cei pasionati de astrologie,nu m-am putut stapani,desigur, si am ridicat o harta.Insa mi-e teama de subiectivism.Tot ceea ce as dori,daca se poate,sunt niste sfaturi.
Saturn nu doar ca isi va incepe tranzitul prin casa VIII natala,ci este si in casa VIII a revolutiei solare.Pe langa asta,Pluton e in conjunctie cu Ascendentul solar.

Anul care tocmai se incheie,il incepusem cu un ascendent in casa VIII natala.Multumesc lui Dumnezeu ,eu si cei dragi mie am fost feriti de mari necazuri,insa cred ca nu a fost luna din intregul an in care sa nu fi avut loc un deces sau un accident,si toate a unor persoane care cumva aveau legatura cu mine.Singurul deces care ar putea fi incadrat in limitele firesti a fost si ultimul,cel al bunicii mele.Celelalte insa,toate au fost ale unor copii:unul dintr-o joaca a fost lovit de tren,un altul a fost agatat de un tramvai in timp ce era pe bicicleta,un altul a facut o criza de astm chiar in masina Salvarii,iar cei de acolo nu i-au acordat ajutorul necesar,baiatul intrand in coma.Si ar mai fi,dar chiar si gandul la ele ma istoveste.Nu-mi erau persoane foarte apropiate,dar cumva,cum spuneam mai sus,aveam legatura cu toti.

E justificata spaima mea?Amestec sentimentele,nu reusesc sa ma detasez sau nu sunt obiectiva si caut semne acolo unde nu sunt?
Dar stiu ca nimic nu este intamplator.
Te rog din suflet sa ma ajuti cu un sfat,sa privesti si tu aspectele ce se formeaza .Nu doar ca am incredere in ceea ce faci tu,insa chiar am nevoie de o privire obiectiva si pareri pertinente.


Sunt nascuta in 22.04.1968,ora 2,30 am ,Oradea.Incerc sa postez si o imaginea cu harta,dar nu stiu cat este de reusita .
Image


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Revolutie solara
PostPosted: Wed Apr 15, 2009 2:18 pm 
User avatar

Joined: Fri Nov 02, 2007 6:21 am
Posts: 87
Image


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Revolutie solara
PostPosted: Wed Apr 15, 2009 2:33 pm 
User avatar

Joined: Fri Nov 02, 2007 6:21 am
Posts: 87
Poate ar trebui sa spun despre mine si cateva cuvinte:sunt divortata de foarte multi ani.Am doi copii gemeni,o fetita si un baiat,sunt cadru didactic.
Nu ma pot plange de foarte multe greutati,desi nu pare a fi ceva usor sa cresti din salar de bugetar 2 copii,de una singura,insa cumva partea aceasta ,pana acum e in regula.
Si muncesc mult ,si invat ,si incerc sa-mi definitivez studiile in psihologie,asadar si partea profesionala este multumitoare.
Cu sanatatea pot spune ca stam bine,nu ne putem plange nici la capitolul asta.Apropos de anul trecut,baiatul meu a cam a avut o perioada de raceli,insa nimic grav.
Partea care lasa cel mai mult de dorit in viata mea este cea sentimentala si acolo am si cateva lectii de viata de insusit.De fapt,cam tot ceea ce presupune relationare.
Pe scurt ,cam asta e schita mea.
Cand privesc in urma,nu pot sa nu vad cat de norocoasa am fost de-a lungul timpului si sa nu plec capul rusinata amintindu-mi si cat de nerecunoscatoare am putut fi,de cele mai multe ori.Am primit enorm,dar cred ca am dat prea putin.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Revolutie solara
PostPosted: Wed Apr 15, 2009 7:15 pm 
User avatar

Joined: Wed Jul 20, 2005 10:49 pm
Posts: 821
Lara,
m-am uita si eu pe postul tau si am facut o constatare mica, dar importanta pentru analiza, zic..
In datele scrise, ora nasterii este 2:30 am. Tema natala afisata de tine este ridicata pentru ora 2:39 am. Aparent neinsemnate cele 9 minute, dar numai aparent, as zice...si asta pentru ca un ascendent la gradul 5 Varsator ( pt ora 2:30am) determina o cuspida a casei 8 pe final de Fecioara ( gradul 29:19) si o axa interceptata Berbec-Balanta,casele II-VIII, in timp ce un ascendent la gradul 8:54 Varsator ( ora 2:39am) "muta" cuspida casei 8 la gradul 2:53 Balanta, situatie in care devine interceptata axa Fecioara-Pesti, casele I-VII....



_________________
Mihaela A.G.(mag)
(http://argmihaela.blogspot.com)
"Există în noi ceva mai adânc decât noi înşine". (Sf. Augustin)
Offline
 Profile Send private message  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 4 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group