It is currently Thu Mar 28, 2024 9:46 pm

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 17 posts ] 
Author Message
 Post subject: Revolutie solara
PostPosted: Fri May 15, 2009 4:33 pm 
User avatar

Joined: Fri Apr 06, 2007 11:27 pm
Posts: 364
Location: Bucuresti
Iata si harta revolutiei solara pentru anul care incepe pentru mine peste o zi.

Image

Am postat aceasta harta ca sa vad daca ma descurc cu programul astrolog 32.2.



_________________
Hare Krsna, Hare Krsna, Krsna Krsna, Hare Hare, Hare Rama, Hare Rama, Rama Rama, Hare Hare
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Revolutie solara
PostPosted: Fri May 15, 2009 4:56 pm 
User avatar

Joined: Fri Apr 06, 2007 11:27 pm
Posts: 364
Location: Bucuresti
Iata ca,dupa atata timp,reusesc sa postez si eu o harta in sistemul astrologic european,facuta chiar cu un program astrolog,un program pe care nu stiu sa-l folosesc,imi pare foarte complicat.
O revolutie solara cam nefericita,cu asc anual in casa a VI-a natala si cu Saturn,pe care il "prind" retrograd si fara aspecte (doar un trigon cu Lilith face,dar nu am facut setarea pentru Lilith inca,si nu apare in harta postata).Uranus din VI nu anunta nici el lucruri bune,si nici cuadratura dintre stapanul casei a VI-a,Neptun si stapanul casei a X-a,Mercur (stapanul revolutiei solare,care este si retrograd).Corelat cu Saturn in tranzit in casa a VI-a,se apre ca abia acum vine ce e mai rau pentru mine cu serviciul si cu sanatatea.
Dupa un an tumultos in ceea ce priveste viata sentimentala (a fost si este vorba de o iubire la "distanta" si neconcretizata) nu scap nici anul acesta de o casa V plina.Sa fie anul in care poate sa apara o relatie importanta? (Venus in VII;Asc anual in conjunctie cu Desc natal-desi din casa a VIa si nu din a VI-a;anul personal 6,in numerologie).



_________________
Hare Krsna, Hare Krsna, Krsna Krsna, Hare Hare, Hare Rama, Hare Rama, Rama Rama, Hare Hare
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Revolutie solara
PostPosted: Fri May 15, 2009 6:05 pm 
User avatar

Joined: Wed Dec 12, 2007 11:02 am
Posts: 235
Location: Bucuresti
nu e posibil ca acea conjunctie jupiter neptun , ca si guvernatori de casa 6, sa isi faca de cap in sensul ca tu sa iti imaginezi ca ai anumite simptome, care iti afecteaza si felul in care judeci?..careu la mercur...dar si corpul fizic, careu la soare?



_________________
Lux Aeterna
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Revolutie solara
PostPosted: Fri May 15, 2009 8:00 pm 
User avatar

Joined: Fri Apr 06, 2007 11:27 pm
Posts: 364
Location: Bucuresti
O sa vad cum va fi de maine incolo,este revolutia solara in care intru.Oricum iau lucrurile,este o revolutie solara deplorabila in ceea ce priveste sanatatea si munca,mai ales cu Saturn in tranzit in casa a VI-a,unde isi face de cap de foarte mult timp.Crede-ma ca Saturn in aceasta ipostaza (si la harta natala pe care o am) nu ma lasa sa ma joc de-a ipohondria.In plus,am dus starea de rau pe picioare,pentru ca nu ma dau batut asa usor,cu Marte in V in sextil cu Pluton si Marte in cuadratura cu Uranus in natala.Cu toate astea,Saturn aproape ca m-a ingenunchiat,din punct de vedere fizic.



_________________
Hare Krsna, Hare Krsna, Krsna Krsna, Hare Hare, Hare Rama, Hare Rama, Rama Rama, Hare Hare
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Revolutie solara
PostPosted: Sat May 16, 2009 7:13 am 

Joined: Sat Feb 28, 2009 12:38 pm
Posts: 12
LA MULTI ANI,Marian!Iti doresc multa sanatate, sa ai parte de tot ce e mai bun in viata, multe realizari si implinirea scopului acestei vieti :!:


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: Revolutie solara
PostPosted: Sat May 16, 2009 9:01 am 
User avatar

Joined: Fri Apr 06, 2007 11:27 pm
Posts: 364
Location: Bucuresti
Multumesc!Maine implinesc varsta,dar azi incepe revolutia solara,ca sti cum e,Soarele vine in pozitia de la nastere chiar si la o zi diferenta.



_________________
Hare Krsna, Hare Krsna, Krsna Krsna, Hare Hare, Hare Rama, Hare Rama, Rama Rama, Hare Hare
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Revolutie solara
PostPosted: Sat May 16, 2009 11:58 pm 
User avatar

Joined: Thu Oct 04, 2007 12:12 am
Posts: 302
Location: bucuresti
Marian, poate ca revolutia ta solara nu arata atat de deplorabil daca incerci sa vezi ceea ce incearca ea sa iti comunice...Ce sanse iti aduce...Depinde si de cum vedem noi lucrurile. Ele sunt bune sau rele in functie de conotatia pe care le-o dam noi. Cel putin asta este parerea mea...
Eu, de exemplu, vad in solara ta un sfarsit de ciclu. Iar aspectele "deplorabile" de care zici tu eu le vad ca oportunitati de crestere, intelegere si evolutie. Nu uita ca, cuadratura este aspectul care construieste, tocmai pentru ca il simtim ca pe o tensiune, ceea ce ne indeamna sa dorim armonizarea...
Si mai vad in solara ta o uriasa oportunitate de transformare, de iesirea din anumite tipare in care traim si de ridicare la un nou nivel de constiinta. Ceea ce se termina acum in viata ta nu cred ca vine ca o pedeapsa, ci sunt lucrurile de care trebuie sa te debarasezi pentru ca ele te trag inapoi.
Daca te-a inspaimantat pozitionarea lui Saturn si Uranus pe axa 6-12, vreau sa iti spun ca asta nu inseamna doar penitenta si suferinta. Coser explica fb in cartea sa asta. Noi, oamenii de acum, vedem in aceasta axa doar suferinta pentru ca ne-am indepartat foarte tare de Dumnezeu si de noi insine...Eu cred ca ea reprezinta o axa a libertatii interioare, a cunoasterii profunde a Sinelui si a ceea ce ne anima, a fiintei noastre extrem de profunde, a Iubirii, Iertarii si tolerantei in cele mai profunde sensuri si Inaltimi...
Incearca sa vezi insemnatatea evenimentelor prin care treci acum si ce incearca ele sa iti comunice.Cand vei intelege mesajul lor cu siguranta ti se vor deschide noi porti de intelegere si cunoastere...Incearca sa vezi unde gresesti. Caci, cu siguranta gresesti undeva daca ti se intampla acum ceea ce ai povestit aici pe forum.
Si mai vreau sa iti spun ceva ce nu am indraznit sa iti spun pana acum pentru ca am considerat ca nu este treaba mea, ca nu ma priveste,pentru ca fiecare are drumul sau. Si, de obicei, nu imi dau cu parerea daca nu sunt intrebata. Dar acum iti voi spune , caci consider ca esti intr-un moment f important pentru tine. Te-ai gandit vreodata ca nu ne nastem intamplator intr-o anumita religie...?Stiu ca, crestinismul este pt tine un punct nevralgic. Am observat asta in toate discutiile de aici, de pe forum. De fiecare data cand se aduce crestinismul in discutie reactionezi ciudat, uneori chiar violent si folosesti adeseori un ton de o usoara superioritate fata de cel care a ales calea asta...Te-ai gandit vreodata de ce faci asta? Dar serios.Si nu ma refer aici la argumente "intelectuale", ca sa le zic asa.Ci sa iti intrebi fiinta ta profunda si tot ea sa iti dea raspunsul...
Stii de ce iti spun toate astea? Pentru ca este foarte posibil ca in aceasta existenta sa iti fi propus sa faci tocmai asta, printre altele...Sa cunosti si calea adusa de Iisus...Poate ca in celelalte existente ai facut parte din alte religii ( de fapt, sunt convinsa de lucrul asta ) si de aceea te simti usor strain de religia in care te-ai nascut...Dar daca tot te-ai nascut in religia asta, incearca sa intelegi de ce...De ce te-ai nascut in Romania, care este o tara crestina si nu te-ai nascut intr-o tara buddhista? Poate ca ti-ai pus deja aceste intrebari si eu acum bat campii, dar o fac doar pt ca vad accentuata axa crestinismului in harta ta...Si nu ma refer aici la Biserica Crestina, care ne-a indepartat poate prea mult de esenta crestinismului, ci la crestinism ca si cale, ca si revelatii interioare si ca drum...Crede-ma, este o mare diferenta. Si tocmai asta cred ca te deranjeaza, pentru ca asta m-a deranjat si pe mine cand aveam aceleasi reactii si pareri ca si tine despre crestinism...
Ti-am spus toate astea pt ca mi se pare aversiunea ta prea mare ca sa nu fie indicele unui dezechilibru sau blocaj...Dar aceasta este doar parerea mea, desigur. :D
Care este Adevarul si care este Calea ta, sunt absolut convinsa ca vei afla.Doar trebuie sa le cauti inlauntrul fiintei tale. Acolo stau toate raspunsurile si minunatiile lumii...

Cu drag, te imbratisez si sper sa nu imi iei in nume de rau nimic din ce ti-am scris mai sus.Pur si simplu, asta mi-a "spus" mie harta ta... :D
Numai bine!



_________________
"In lume necazuri veti avea;dar indrazniti,Eu am biruit lumea" ( Ioan, 16:33)
Image
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Revolutie solara
PostPosted: Sun May 17, 2009 5:28 pm 
User avatar

Joined: Fri Apr 06, 2007 11:27 pm
Posts: 364
Location: Bucuresti
Foarte mare placere mi-ai facut scriindu-mi,mai ales ca atingi subiecte importante pentru mine.Nu ma supara cand cineva isi spune parerea despre mine,dimpotriva.
Nu sunt chiar asa infricosat de harta revolutiei mele solare,pentru ca sunt destul de detasat,deja,de viata aceasta,desi niciodata nu suntem suficient de detasati de viata pana nu suntem cu adevarat detasati.Dar,cu timpul,Uranus in VIII o sa-mi aduca si acest dar.Am mai spus-o ,Uranus in aceasta pozitie ne face mistici si detasati tocmai prin lucrurile pe care i le dezvaluie,pentru ca automat ajungi detasat daca esti in preajma Adevarului,desi nu esti in preajma Adevarului decat atunci cand devi Adevar,si mai am pana atunci.Cum spun hindusii,nu poti cunoaste un lucru daca nu esti acel lucru.Si daca tot am ajuns la Uranus,prin pozitionare lui in VIII si prin retrogradatia sa,din aceasta cauza am aceasta violenta ,aproape,cu care incerc sa le spun oamenilor despre adevarurile descoperite de mine (plus ca mai e si in cuadratura cu Marte).Da,am probleme in felul in care transmit mesajele mele,dar asta nu are legatura cu continutul mesajului.Si,ca sa spun ceva despre valoarea mesajelor mele,sa spun ceva despre astrologie.Constat ca,desi exista multi astrologi care pot interpreta o harta natala si pot vedea unele lucruri,daca recunosc o harta a unui om care chiar are ceva de spus,de regula il ignora,din cauza,desigur,a propriei karme,desi astrologia chiar este un instrument perfect de cunoastere.Pentru mine chiar este un instrument de cunoastere,si cand spun aceasta ma refer la hartile astrale a lui Srila Prabhupada si a lui Sri Chaitanya Mahaprabhu,pe care le-am postat pe aici pe forum.Eu cum pot recunoaste cand cineva este superior mie si cand are ceva de spus,asa cum este Srila Prabhupada?Opera acestui mare sfant (chiar daca sunt si traduceri) depaseste in importanta multe milioane de biblioteci ale lumii.Pana la a cunoaste harta lui Iisus cunoastem aceste harti la perfectie,desi prin asta nu-l fac mai mic pe Iisus.O spun din nou si sper ca sa se inteleaga bine,Iisus este la acelasi nivel cu Srila Prabhupada,asta spun scripturile,asta va spun si eu voua (retineti ca nu va spun nimic de la mine,e un aspect foarte important).Si acum vin si va spun,daca cu totii am citit Biblia dar poate doar eu am citit pe langa Biblie si Bhagavata Purana,cum putem avea un dialog?Cum va puteti spune parerea despre ceva ce nu ati citit?M-ai intrebat ca poate nu ne nastem intamplator intr-o anumita religie,si ai dreptate,daca s-ar naste toate spiritele mari doar in India,ce ne-am face restul?Dar din fericire Dumnezeu are mesagerii sai in toate partile,pentru a da tuturor o sansa,si aici nu ma vad pe mine mesager,ci de exemplu,pe un domn profesor de la Timisoara care face enorm pentru a raspandi cunoastere in Romania,este vorba de Marius Crisan care este singurul maestru spiritual autentic din Romania.Nu-i stiu ora nasterii,dar o s-o aflu,este Leu cu o conjunctie fantastica in Leu,iar in sistem vedic are Jupiter si Saturn exaltate.Si dupa cum va spuneam in alta parte,sunt cele mai importante planete in spiritualitate,alaturi de Ketu.Asta ca tot suntem pe un forum de astrologie.Va veni timpul si o sa va prezint si harta domnului profesor,daca ii voi afla ora nasterii.Dar sa spun si altceva:Adevarul se transmite de la constiinta la constiinta,iar daca constiintele sunt apropiate ca puritate,chiar este posibila aceasta transmitere.Marius Crisan mi-a trasmis foarte multe doar ascultandu-l,ceea ce nu se poate spune,in cazul meu,ca am avut parte de o experienta asemanatoare cu cineva dintre crestinii in viata.Nici teologii nostrii pe care i-am vazut la televizor nu mi-au transmis aceste lucruri.Si pariez ca teologii nostrii nu au harti astrale comparabile cu a lui Srila Prabhupada.Si atunci,cum sa ma opresc la crestinism daca pot urca mai sus?Daca eu va spun acum ceva cu atata patima,credeti ca ati pati ceva daca ati citi Bhagavata Purana?Daca as avea bani sau puterea sa indeplinesc dorintele oamenilor,i-as plati sa citeasca aceasta carte.De fapt ,din lipsa de inele fermecate,doar o sa va implor ca sa cititi Bhagavata Purana.Este intruparea literara a lui Dumnezeu.Desigur ca o sa-mi spuneti ca nu pot cere ca toti sa urmeze aceiasi cale,dar eu va spun ca va vorbesc despre cea mai inalta cale,pentru ca nu toate caile sunt la acelasi nivel,iar calea pe care o reprezint este chiar calea la care ajungem cu totii intr-un tarziu,daca ajungem,pentru ca nu ajungi in lumea spirituala cu Iisus decat indirect,si de ce sa nu scurtam chinul si numarul vietilor pe pamant?Stiu ca nu pot fi inteles,dar ma simt dator sa va vorbesc despre Adevar.Se simt preotii si teologii crestini presati de urgenta de a vorbi oamenilor despre Adevar?Tocmai pentru ca nu sunt in preajma Adevarului deplin,ca un Srila Prabhupada sau un Marius Crisan.
Sa sti ca axa VI-XII nu este doar a crestinismului ci a intregului univers material,pentru ca roata zodiacului aceasta indica,universul material creat.Deci valorile acestei axe apartin tututor credinciosilor.Vezi cum ai formulat,ai spus axa crestinismului.Nu vreau sa spun intreaga semnificatie psihologica din spatele acestei formulari,ci doar atat:Spiritualitatea indiana si Bhagavata Purana include intregul univers material in aceleasi coordonate,pe cand crestibismul si Biblia nu face asta.Sa fie vorba de Dumnezei diferiti?Nu,este acelasi,numai ca diferenta poate fi inteleasa din intelegerea polaritatii cruciade crestine versus detasarea cu care ne privesc indienii de foarte departe de nivelul nostru,de fapt nu ne inteleg si nu-i putem blama,dar sunt prea sus fata de noi,la general vorbind...Sa-ti raspund de ce vorbesc despre crestinism asa cum vorbesc,desi ii cunosc valorile:Pentru ca exista credinta mai inalta decat crestinismul,si aceasta este devotiunea,calea bhakti (un posibil contraargument ar putea fi acela ca si in crestinism,prin Iisus,avem devotiune,dar va vorbeam despre crestinism si crestini,care nu il inteleg pe Iisus si nici devotiunea lui,Iisus fiind un bhakta-devot).Si daca stiu ca este o cale mai inalta decat crestinismul,as putea dormi linistit daca nu v-as spune despre aceasta cale?Nu sunt impacat cu situatia ca atatea nenumarate universuri materiale se creaza la infinit din cauza ignorantei noastre.Prea multa suferinta.
Dar fiecare cu ce poate cunoaste si simti,pana la urama.Sa sti ca nu a fost monolog,intotdeauna am in minte ca in spatele,in cazul nostru,fiintei intrupate numite Irina, este un Sine care ar trebui sa se elibereze,iar aceasta este un lucru important care depaseste problematica discutiei daca vorbesc singur sau dialoghez.Eu vorbesc cu aceste Sine ale voastre eterne si fericite.
Saturn in casa a XII-a poate sa fie indiciul unei posibilitati de intoarcere cu totul catre calea devotionala reprezentata in astrologie de casa a XII-a si de zidia Pesti.Saturn poate spune ca a venit timpul ca aceasta valoare supreama,devotiunea,sa apara in viata individului,cu sau fara suferintele de rigoare.Pierderea la care se refera aceasta casa este aceea a materialitatii noastre pentru ca dincolo de invelisul universului nu evada nimic material,ci doar Sinele poate sa treaca.
Si acum te intreb,daca doresc binele tuturor fiintelor cazute in lumea materiala,aceasta este o atitudine profund crestina sau nu?Este ceva mai profund crestin decat a vrea ca toate fiintele intrupate sa optina eliberarea spirituala?Crezi sincer ca nu inteleg crestinismul?Ia uite-te pe harta mea,pot vorbi sau nu in constiinta de cauza despre religie si Dumnezeu?Pentru ca astrologia este un instrument perfect de cunoastere.In astfel de discutii nu pun orgoliu personal ci doar ceea ce simt ca ar vrea Dumnezeu ca sa pun.Sa nu cadeti in aceasta capcana a intelegerii facile.Un Sine incearca sa vorbeasca cu un alt Sine.



_________________
Hare Krsna, Hare Krsna, Krsna Krsna, Hare Hare, Hare Rama, Hare Rama, Rama Rama, Hare Hare
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Revolutie solara
PostPosted: Tue May 19, 2009 1:29 pm 

Joined: Fri Aug 12, 2005 8:27 am
Posts: 37
Location: tg-mures
Buna sa va fie ziua,tuturor! :D
Demult nu am mai postat vreo parere,nici vreo rugaminte.Citesc cu interes tot ceea ce pot despre astrologie,ma descurc si eu "oleaca",insa de data aceasta recunosc,situatia ma depaseste...Nu ma pricep sa fac harta relocata,sa interpretez revolutia solara,ori nu stiu ce,in legatura cu fiica-mea. V-as ruga frumos sa ma ajutati sa inteleg de ce ii trebuie sa plece acum in Ohio,peste vara la munca.Ea este masterand la Bucuresti,dar s-a nascut la Targu-Mures.Interesant mi se pare faptul ca altor persoane,relativ straine de mine,le pot spune chiar multe...incerc sa le ajut si in loc sa le spun ce vad cu adevarat,atunci cand este cazul chiar le ridic moralul...le dau incredere si - atunci,uneori lucruri destul de urate,pot sa fie impiedicate...sau atenuate.Cand insa este vb. despre copiii mei,parca-mi intuneca Dumnezeu mintea,sunt "opaca",asa cum imi place sa spun.
Asadar,fiica-mea vrea sa plece undeva in zona Ohio,din USA...si nu stiu cum sa o sfatuiesc.Va rog frumos,ca o mama "panicata" si fraiera ce sunt,sa ma faceti sa inteleg daca are sanse de a pleca,iar daca pleaca sa munceasca acolo,nu ma intereseaza sa castige mai mult decat experienta...la bani multi nu ma astept...eu am nevioe sa vad ca se intoarce in tara sanatoasa si intreaga.
Va rog din toata inima,daca Gheorghita Coser nu are timp,va rog pe oricare dintre cei care va pricepeti,sa ma ajutati.Datele ei sunt : 22.11.1986,ora 5 si 20 de min.,dimineata,la Targu-Mures.
Va multumesc anticipat si va rog din nou,cu ingrijorarea unei mame,sa ma sfatuiti,sincer si la obiect...


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Revolutie solara
PostPosted: Tue May 26, 2009 7:50 am 

Joined: Fri Aug 12, 2005 8:27 am
Posts: 37
Location: tg-mures
:D Buna dimiii...nu stiu carui fapt "datorez" refuzul vostru de a ma "lumina" putin in ceea ce-o priveste pe fiica-mea.Daca nu postez aici in fiecare zi,daca nu sar sa-mi spun parerea despre tot si toate,asta nu inseamna ca nu ma intereseaza astrologia,ci inseamna ca din modestie,incerc mai intai sa invat si apoi sa emit pareri. Poate ca cei care stiu mai mult,ar trebui sa-i ajute pe cei care stiu mai putin,asa cum omul bolnav are nevoie de medic si nu cel sanatos.Oricum,in viziunea mea nu trebuie sa ne suparam unii pe altii, ci trebuie sa acceptam ca poate asa era "scris" sa se intample. :)
Poate ca nu v-am provocat cu un subiect suficient de interesant,poate ca este mult prea simplu ceea ce v-am rugat...nu stiu.
Astrologie placuta.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Revolutie solara
PostPosted: Wed Jun 03, 2009 1:15 pm 

Joined: Tue May 26, 2009 11:55 am
Posts: 5
se spune ca astrele predispu dar omul este cel care dispune.asa o fi?revolutia solara,nepersonalizata, pe 2008-2009 pt zodia mea a aratat exact evolutia anului respectiv in plan personal.am descoperit mai tarziu articolul si am fost surprinsa. de aceea voiam o interpretare a revolutiei solare pt 2009-2010.se pare ca totusi destinul ne este scris in stele si ce e dat sa se intample tot se va intampla.


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: Revolutie solara
PostPosted: Wed Jun 03, 2009 1:15 pm 

Joined: Tue May 26, 2009 11:55 am
Posts: 5
se spune ca astrele predispun dar omul este cel care dispune.asa o fi?revolutia solara,nepersonalizata, pe 2008-2009 pt zodia mea a aratat exact evolutia anului respectiv in plan personal.am descoperit mai tarziu articolul si am fost surprinsa. de aceea voiam o interpretare a revolutiei solare pt 2009-2010.se pare ca totusi destinul ne este scris in stele si ce e dat sa se intample tot se va intampla.


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: Revolutie solara
PostPosted: Wed Jun 03, 2009 11:39 pm 
User avatar

Joined: Wed Jul 20, 2005 10:49 pm
Posts: 821
Angela, este posibil ca o prima reactie a ta sa fie aceea de a respinge ceea ce-ti voi spune... nu ma deranjeaza, ba mai mult, chiar te inteleg! Sunt convinsa ca iti iubesti foarte mult copiii si tocmai pentru ca ii iubesti,te rog, lasa-i sa isi aleaga singuri drumul in viata...este o forma de a-ti manifesta iubirea, neconditionat..
Asa cum chiar tu spuneai, este posibil ca fiica ta sa nu castige bani multi acolo, este posibil sa intampine si greutati, dar va trai o experienta de viata de care, probabil, are nevoie acum, in viata asta. "Eu am nevioe sa vad ca se intoarce in tara sanatoasa si intreaga". Ca mama te inteleg perfect si e firesc sa iti doresti lucrul asta, dar te intreb, fara a te supara: nu crezi ca pentru ea este mai important ceea ce simte ea ca are nevoie?
Celor care te solicita le redai increderea in ei..Minunat! Tu trebuie sa ai incredere in fiica ta si sa incerci sa scapi de frica ce te domina, sa nu te mai hranesti cu ea ca este tare distructiva si pentru tine si pentru fata.
Nu am aprofundat tema ei ( timpul imi este foarte limitat!), dar pot spune ca are o personalitate foarte puternica, un Scorpion cu Ascendentul in Scorpion, cu Pluton in Scopion, in casa I, conjunct cu Ascendentul. Soarele ei anaretic are acumulate din vietile anterioare foarte multe experiente. Pe tema natala sunt vizibile tensiuni interioare puternice intre Soare si Marte, guvernatorul casei a VI, casa muncii. Dar Soarele guv casa a X a, casa muncii pe care o facem pentru ca ne place, pentru ca de acolo ne vin onorurile. Un Soare progresat pentru varsata ei actuala se regaseste in Sagetator, si daca il raportezi la planetele natale, il vei vedea conjunct cu Uranus natal si scapat de cuadratura cu Marte. As zice ca este pe un drum de cercetare a enigmelor vietii si drumul trebuie lasat liber...
Spui "Nu ma pricep sa fac harta relocata" Se face foarte simplu, pastrezi datele de nastere si schimbi coordonatele locului, dar la ce iti trebuie? Ea are tema ei, cu care s-a nascut la Targu Mures, si pe aceea trebuie sa o urmaresti, acolo este informatia...
Da, daca va pleca, o revolutie solara ridicata cu coordonatele locului unde va locui o vreme iti va fi utila, e vorba de tranzite, dar nu si tema relocata...
Sper ca nu te-am dezamagit prea tare cu punctul meu de vedere vis a vis de iubirea neconditionata pentru propriul copil. Te inteleg...Sunt mama, o mama Varsator, pentru un fiu Varsator....libertatea si independenta sunt vitale.
Inca ceva: am invatat din manualele de astrologie ca pe tema natala Varsatorul indica domeniul in care ne cautam libertatea.....pe tema fiicei tale pe Varsator isi are cuspida casa a IV a.... :)



_________________
Mihaela A.G.(mag)
(http://argmihaela.blogspot.com)
"Există în noi ceva mai adânc decât noi înşine". (Sf. Augustin)
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Revolutie solara
PostPosted: Fri Jun 05, 2009 10:26 am 

Joined: Fri Aug 12, 2005 8:27 am
Posts: 37
Location: tg-mures
:D Mihaelaaaaaaaaa! Ii multumesc Cerului ca "m-ai citit" ! Ii multumesc si pt. faptul ca am gasit o alta mamica ce ma intelege... :D Ce draguta mi-ai foooost! Lungesc unele vocale,fiindca asa simt...cam asa si scriu : ardeleneste, ceea ce nu inseamna deloc nici ca simt prost,nici incet,doar ca ne alintam oleaca vorba.
Dar sa revin la subiect si sa-ti spun ca te ador fara sa te cunosc,fie si pt. faptul ca mi-ai raspuns...Da,stiu - chiar punctul norocului...Pars Fortuna il are in casa IV...numai Maicuta Domnului stie cat o ajutam si cat de mult o iubim...ea face un master mai "special". Daca vei fi mai atenta vei intui cam ce vrea sa faca...pot si eu sa-ti spun mai multe,daca-mi permiti sa-ti scriu pe e-mail...ok? Daca vrei sa mai vb. pe mess.,


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Revolutie solara
PostPosted: Fri Jun 05, 2009 1:04 pm 
User avatar

Joined: Wed Jul 20, 2005 10:49 pm
Posts: 821
wizzy wrote:
...pot si eu sa-ti spun mai multe,daca-mi permiti sa-ti scriu pe e-mail...ok? Daca vrei sa mai vb. pe mess.,

Da, Angela, cu drag...sunt convinsa ca avem ce vorbii ( deh,am NN in Balanta, casa IX si cred ca in mare parte l-am inteles )
Marea problema este lipsa timpului, si de aceea prefer e-mailul messengerului.....de regula, la ore inaintate citesc email-urile si raspund......



_________________
Mihaela A.G.(mag)
(http://argmihaela.blogspot.com)
"Există în noi ceva mai adânc decât noi înşine". (Sf. Augustin)
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Fri Jun 05, 2009 1:39 pm 

Joined: Fri Aug 12, 2005 8:27 am
Posts: 37
Location: tg-mures
:D .........Trebuia sa ies si nu am avut timp nici sa-mi termin fraza...Te rog sa ma scuzi :D

Sensul vietii...maaare lucru si cu asta.Ma intriga si recunosc faptul ca acolo unde este asezat la mine,chiar nu ma incanta...in casa V,in Gemeni,imi indica faptul ca trebuie...dar este obligatoriu aproape,sa daruiesc iubire,sa fiu altruista,sa ma ocup de copii (acest lucru mi-a placut dealtfel !),mai greu cu faptul ca parca eu nu am voie sa primesc,decat poate recunostinta copiiilor,dar dragoste din partea unei persoane de sex opus, NEH ! Apoi,la fiica-mea este asezat in casa VIII,iar la fiul meu,in casa X...Fiecare dintre ei are ceva "pus deoparte" cum s-ar zice...dar destine speciale...suntem fiecare unici in felul noastru,nu?

Cu multa consideratie.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Revolutie solara
PostPosted: Fri Jun 05, 2009 1:50 pm 

Joined: Fri Aug 12, 2005 8:27 am
Posts: 37
Location: tg-mures
:D Te rooog frumos,mai scrie-mi! Uite adresa mea...angela_mol@yahoo.com


Offline
 Profile Send private message  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 17 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group