It is currently Fri Mar 29, 2024 3:42 pm

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 15 posts ] 
Author Message
 Post subject: Astrograma bate numerograma unui om sau invers?
PostPosted: Thu May 28, 2009 11:24 am 

Joined: Thu Aug 14, 2008 11:57 am
Posts: 80
D-le Coser!
Se stie ca de la nastere astrele pot influenta viata unui om, cel putin eu sunt convinsa de aceasta.In momentul in care cunosc oameni cu numere maiastre in nume sau data nasterii 11,22,33,44....99. stiu ca acestia sunt oameni dominanti,foarte greu de invins.
1.In intrebarea mea legata de postul de conducere pe care-l urmaresc, concurenta este o persoana care are la numarul de realizare(consoane) 11.Atata timp cat eu nu am numere dominante in nume sau data nasterii ce sanse am sa obtin postul?ASTROGRAMA MEA POATE SA PREDISPUNA LA ACEASTA INDIFERENT DE NUMARUL EI DOMINANT DE REALIZARE?
2.In alta ordine de idei o intrebare la care nu am primit raspuns din nici o carte pe care am citit-o si are legatura cu numerologia.
Numele de familie al bunicului meu din partea tatalui a fost corect inregistrat la el si la fratii lui.La tatal meu in momentul intocmirii certificatului de nastere s-a adaugat un a ultima vocala a numelui .Evident ca si eu am fost inregistrata cu a in plus.
ACUM, dupa numele de familie initial al bunicului,fratilor si nepotilor lui numele meu de familie ar fi fost fara vocala terminala a.
In urma greselii de la intocmirea certificatului de nastere al tatalui meu numele lui si al meu de nastere(la mine s-a preluat gresit ca si la tata) este cu a terminal (suntem singurii din familia bunicului)dar atat tatal meu cat si eu suntem singuri la parinti.
DE CE MA INTERESEAZA?In situatia in care s-ar fi pastrat numele initial al bunicului as fi avut numarul vocalelor 33 deci numar dominant.In situatia a 2-a nu am nici un numar dominant.Care nume de familie trebuie considerat real la calculul corect al numerogramei cel adevarat sau cel inregistrat in certificatul de nastere.Eu inclin spre cel din certificat,cu toate ca ma dezavantajeaza.
Aceasta a fost un mare mister pentru mine intotdeauna, numerologia o citesc din anii 1997 si nu am reusit sa-mi calculez numarul cosmic niciodata,doar variante.Dupa casatorie am preluat oricum numele sotului,dar eu cred ca acesta nu ma influenteaza prea tare,DECISIV este numele de familie.


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: Astrograma bate numerograma unui om sau invers?
PostPosted: Thu May 28, 2009 4:48 pm 
User avatar

Joined: Fri Nov 02, 2007 6:21 am
Posts: 87
Aurora,imi permint sa intru in vorba,desi nu mie imi este adresata intrebarea.Insa imi spun o parere.Numar maestru nu inseamna NIMIC ,daca omul nu este in stare sa il foloseasca.
Numerele maestre au si calitati si defecte.Oamenii pentru care se pot pune in evidenta aceste numere in nume sau in Calea de nastere(Drumul vietii) STIU ca in viata lor exista o cantitate extraordinara de energie nervoasa.Unii o pot canaliza spre proiecte constructive,benefice pentru ceilalti oameni,altii folosesc latura negativa a energiei si nu-si dau seama niciodata de intregul lor potential,iar altii....folosesc latura distructiva si provoaca mult rau(Saddam Hussein-11,Adolf Hitler-22).

Persoanele cu aceste numere nu actioneaza mereu pe cea mai inalta vibratie energetica,fiindca in scurt timp s-ar simti epuizate.In schimb,isi duc viata dupa radacina cifrelor Numarului Maestru,avand insa intotdeauna potentialul pentru realizari deosebite.

Asadar au potential,este adevarat,dar daca nu au si vointa e ca si cum isi bat joc de harurile primite.
Ceea ce conteaza cu adevarat este puterea fiecaruia de a-si depasi conditia initiala.Ori avantajul celor ce nu au in "dotare" astfel de numere maestre,este ca nu-si permit sa se lase pe tanjeala.
Si asta ti-o spune cineva care are parte de 3 numere maestre.Adica cineva care stie ca ar fi putut realiza extraordinar de multe,dar n-a facut-o.Nu a facut cat a trebuit.Avea deja...
Ei,intre timp altii,ce nu aveau ,se luptau sa aiba.Desigur ca au primit mana de ajutor si multi au reusit.
A fost o lectie pe care nimeni nu ar trebui sa o uite.
Exista o vorba romaneasca:
"Dumnezeu iti da,dar nu-ti baga si-n traista".
E perfect adevarata.Si de acum cativa ani,cand i-am priceput rostul,am vazut cum este suficient sa vreau,sa incerc,sa dau dovada de vointa si ambitie si totul devine posibil.Dar numai daca depun la fel de mult efort ca oricine.Si daca alegerile mele sunt corecte si corespunzatoare planului meu de viata

Asadar,nu trai cu impresia ca oamenii posesori de numere maestre sunt destinati a fi lideri.Cum nu toate femeile frumoase sunt staruri,asa e si in acest caz.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Astrograma bate numerograma unui om sau invers?
PostPosted: Fri May 29, 2009 8:11 am 

Joined: Thu Aug 14, 2008 11:57 am
Posts: 80
Multumesc mult pentru interpretarea ta, Lara.
Sa stii ca am luptat de mica, mult mai mult decat majoritatea celor din anturajul meu si am avut esecuri care m-au marcat in urma cu aproximativ 10 ani.Dar, chiar daca nu am obtinut rezultatele vizate,chiar daca cativa ani am refuzat sa lupt(credeam ca totul s-a oprit pentru mine,ca nimic nu mai inainteaza,ca nimic nu se va mai realiza)dupa nasterea fiului meu m-am hotarat sa incep din nou lupta de la 0 si sa incerc sa reusesc in directia dorita.
In ceea ce priveste realizarile si nerealizarile din viata mea au fost cam multe si am obtinut rezultate spectaculoase de moment urmate de caderi care mi-au zdruncinat increderea in mine.
Nu zic ca acum am recladit-o complet,dar faptul ca am nascut un copil mi-a restabilit-o cel putin la jumatate.
In ceea ce priveste persoanele cu numere dominante, recunosc ca mi-e frica putin de ele, in context, nu in general.Cunosc oameni care le au si care m-au depasit fara nici un efort sau, poate nu ma exprim bine, s-au aflat intr-o lupta din care au iesit invingatori si toate lucrurile s-au intors in favoarea lor.
Le recunosc MERITELE la toti.
Cam acesta a fost sensul intrebarilor pe care mi-am permis sa i le adresez d-lui Coser.


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: Astrograma bate numerograma unui om sau invers?
PostPosted: Fri May 29, 2009 4:15 pm 
User avatar

Joined: Fri Nov 02, 2007 6:21 am
Posts: 87
Quote:
2.In alta ordine de idei o intrebare la care nu am primit raspuns din nici o carte pe care am citit-o si are legatura cu numerologia.
Numele de familie al bunicului meu din partea tatalui a fost corect inregistrat la el si la fratii lui.La tatal meu in momentul intocmirii certificatului de nastere s-a adaugat un a ultima vocala a numelui .Evident ca si eu am fost inregistrata cu a in plus.
ACUM, dupa numele de familie initial al bunicului,fratilor si nepotilor lui numele meu de familie ar fi fost fara vocala terminala a.
In urma greselii de la intocmirea certificatului de nastere al tatalui meu numele lui si al meu de nastere(la mine s-a preluat gresit ca si la tata) este cu a terminal (suntem singurii din familia bunicului)dar atat tatal meu cat si eu suntem singuri la parinti.

Acea litera te marcheaza,chiar daca este greu de crezut.Poate aici este punctul critic care ar trebui sa-ti dea de gandit!Noi,ca oameni,de cele mai multe ori ne razvratim tocmai fata de ce ne este destinat.Acest scop,aceasta menire este ambalata in cele mai sumbre culori.Parca de ce doresti un lucru, de aceea nu-l capeti.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Astrograma bate numerograma unui om sau invers?
PostPosted: Sat May 30, 2009 9:41 am 

Joined: Thu Aug 14, 2008 11:57 am
Posts: 80
Nu poti sa fii mai explicita Lara cu privire la litera a ?(sa stii ca nu ma supara adevarul).N-am prea inteles raspunsul tau.Eu am intrebat daca sa consider litera a sau sa nu o consider parte integranta din numele meu de familie initial.Daca as fi stiut ,n-as fi lansat intrebarea pe site.Totul este OK,indiferent daca am sau nu am dominante,datoria omului este sa lupte pe aceasta lume.As fi vrut sa aflu daca am un avantaj sau nu, considerandu-mi acea vibratie interioara un avantaj(din punctul meu de vedere).
Astept raspunsul tau,daca ai timp si pe al d-lui Coser, daca considera intrebarea mea destul de inteligenta sa merite un raspuns.
Poate voi toti de pe site aveti o alta experienta si mult mai multe cunostinte fata de mine.
Nu stiu multe despre astrologie si numerologie,dar cred cu toata fiinta mea ca este mult adevar in aceastea.
Cu stima si respect,Aurora!


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: Astrograma bate numerograma unui om sau invers?
PostPosted: Sat May 30, 2009 1:27 pm 
User avatar

Joined: Fri Nov 02, 2007 6:21 am
Posts: 87
Deci eu cred ca acea litera trebuie luata in considerare.Din cate am studiat eu stiu ca suntem influentati pana si de numele orasului in care ne-am nascut.Daca o femeie care isi schimba numele dupa casatorie cu cel al sotului,va primi vibratia acestui nume si va fi influentata de el, asadar cu atat mai multa valoare da o litera scrisa in certificatul de nastere,gresit sau nu.Nimic nu este intamplator pe lumea asta,deci nici litera aceasta nu a fost scrisa chiar intamplator.Cu acest nume ai fost inscrisa la scoala,cu acelasi nume te-ai prezentat la bacalaureat,etc.Vibratia lui A era mereu acolo.
Cat despre "avantajul" numerelor maestre,am pomenit mai sus.Si nici nu e nevoie de exemple prea multe.Sunt convinsa ca nu toti cei din functii de conducere sunt posesori ai unui numar maestru.
Depinde la ce crezi ca poate folosi. un astfel de numar.Esti inclinata spre un studiu ezoteric?Nu ca ar fi o conditie,dar acolo chiar ajuta, in sensul ca ofera un grad mai mare de capacitate intuitiva,insa si asa,fara studiu indelungat,fara o continua perfectionare,ramai cu simturile la nivel primitiv sau,fara dorinta de elevare,poti face mult rau si tie insati si altora.
Eu de exemplu,in matrita am patru de 2.Mi se atrage atentia ca doar printr-o vorba rea spusa la furie pot atrage nenorociri .Crezi ca e usor de vietuit cu o asemenea responsabilitate?Ai face schimb cu mine? :) Glumesc....pe jumatate.
Sa nu mi-o iei in nume de rau,te rog!Sa nu ma intelegi gresit!
Vreau doar sa-ti spun ca tu ai importanta la fel de mare pe lumea asta,ca oricare altul,cu numar maestru sau nu.Ca tu ai un destin de implinit asa cum avem cu totii.
Ia-l pe acel A ca pe un dar.Te asigur ca iti va aduce si lucruri bune in viata.Adica ai avantajale tale.Doar ale tale.Pe care eu nu le am si nici altii cu alte numere maestre.
Mai mult nu stiu ce sa mai spun.Eventual ca litera A este o litera pozitiva ,care in anii in care poate sa-si expuna vibratia mai puternic iti va aduce numeroase sanse pentru noi inceputuri.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Astrograma bate numerograma unui om sau invers?
PostPosted: Sat May 30, 2009 4:05 pm 

Joined: Thu Aug 14, 2008 11:57 am
Posts: 80
Iti multumesc frumos pentru raspuns.
In ceea ce priveste schimbul cu tine, sa stii ca toti am vrea sa schimbam soarta noastra cu a altora, in unele momente, dar mergem mai departe.
Am sa iau litera a ca pe un dar.
Aurora!


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: Astrograma bate numerograma unui om sau invers?
PostPosted: Sat May 30, 2009 4:05 pm 

Joined: Thu Aug 14, 2008 11:57 am
Posts: 80
Iti multumesc frumos pentru raspuns.
In ceea ce priveste schimbul cu tine, sa stii ca toti am vrea sa schimbam soarta noastra cu a altora, in unele momente, dar mergem mai departe.
Am sa iau litera a ca pe un dar.
Aurora!


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: Astrograma bate numerograma unui om sau invers?
PostPosted: Sat May 30, 2009 4:13 pm 

Joined: Thu Aug 14, 2008 11:57 am
Posts: 80
Am uitat sa-ti spun ceva.Cunosc o persoana cu 3 numere maiastre.Pana la varsta de 40 de ani a fost un om cu un serviciu normal,castiga cat sa asigure familiei sale existenta.In 5 ani a pus pe picioare o firma de la 40 la 45 de ani care este una dintre cele mai prospere din tara.
Eu cred ca s-a impus si datorita potentialului avut de la numerele respective.


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: Astrograma bate numerograma unui om sau invers?
PostPosted: Sat May 30, 2009 4:13 pm 

Joined: Thu Aug 14, 2008 11:57 am
Posts: 80
Am uitat sa-ti spun ceva.Cunosc o persoana cu 3 numere maiastre.Pana la varsta de 40 de ani a fost un om cu un serviciu normal,castiga cat sa asigure familiei sale existenta.In 5 ani a pus pe picioare o firma de la 40 la 45 de ani care este una dintre cele mai prospere din tara.
Eu cred ca s-a impus si datorita potentialului avut de la numerele respective.


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: Astrograma bate numerograma unui om sau invers?
PostPosted: Sat May 30, 2009 7:28 pm 
User avatar

Joined: Fri Nov 02, 2007 6:21 am
Posts: 87
Depinde cum pui problema,Aurora.Daca asta i-a fost in planul de viata,nu doar ca s-a folosit de potential,ci trebuia sa-l foloseasca.Dar cati nu au pus firme pe picioare,fara sa aiba numere maestre?


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Astrograma bate numerograma unui om sau invers?
PostPosted: Sat May 30, 2009 7:34 pm 
User avatar

Joined: Fri Nov 02, 2007 6:21 am
Posts: 87
aurora wrote:
Iti multumesc frumos pentru raspuns.
In ceea ce priveste schimbul cu tine, sa stii ca toti am vrea sa schimbam soarta noastra cu a altora, in unele momente, dar mergem mai departe.
Am sa iau litera a ca pe un dar.
Aurora!

Eu nu vreau sa o schimb pe a mea.Ce sa aleg?Sa am bani,dar sa nu am copii?Sa fiu faimoasa,dar sa nu am iubire?Sau sa fiu iubita si sa ma imbolnavesc?Am de toate,exact atat cat e nevoie ca sa pot pasi mai departe.depinde de mine daca imi fac drumul greu sau usor.

Exista chiar o povestioara,nu stiu daca mi-o amintesc exact:
Un om se plangea mereu lui Dumnezeu ca i-a dat o cruce prea grea de dus .Si atata s-a tanguit,ca Dumnezeu s-a saturat intr-o zi de vaietele lui si i-a trimis un inger sa-l ajute.Ingerul l-a luat pe om si l-a dus intr-o incapere plina cu cruci.Una mai mare decat alta si mai grea si mai inspaimantatoare.I-a sugerat omului sa-si aleaga din acea multime de cruci pe cea care o considera el de cuviinta.
Cauta omul cu atentie prin toata gramada aceea si bineinteles se opri la cea mai mica si subtirica dintre cruci.
-Pe aceasta o doresc!
-Dar,spuse Ingerul,chiar aceasta era crucea ta.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Astrograma bate numerograma unui om sau invers?
PostPosted: Tue Aug 11, 2009 9:24 pm 

Joined: Wed Jul 22, 2009 10:16 pm
Posts: 12
Imi cer scuze ca ma bag ca o nestiutoare in acest topic, dar cum poti calcula puterea acestor numere?
Liliana


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: Astrograma bate numerograma unui om sau invers?
PostPosted: Wed Aug 12, 2009 1:58 pm 

Joined: Thu Aug 14, 2008 11:57 am
Posts: 80
Calculezi suma nr.consoanelor si a numerelor vocalelor si a numarului de expresie (vocale +consoane).Daca suma este un numar care se reduce la 11,22,33...99 atunci acestea sunt dominante dar tot in aceasta masura pot fi 2,4,6..9 si atunci nu mai au aceiasi valoare, dimpotriva oamenii care le detin sunt lasa-ma sa te las(aceasta este interpretarea mea personala) oameni care nu realizeaza aproape nimic in viata doar asteapta sa le le pice.
Fiecare consoana si vocala are un numar.Aurora


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: Astrograma bate numerograma unui om sau invers?
PostPosted: Wed Aug 12, 2009 5:43 pm 

Joined: Wed Jul 22, 2009 10:16 pm
Posts: 12
eu sant nascuta in ianuarie 11, 1973, cifra 11 semnifica ceva, este la fel de puternica pe cat se spune?


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 15 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group