It is currently Thu Mar 28, 2024 11:01 am

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 5 posts ] 
Author Message
 Post subject: astrograma copil
PostPosted: Mon Jun 22, 2009 3:22 pm 

Joined: Thu Oct 25, 2007 8:30 pm
Posts: 5
buna ziua,tuturor.vin si eu cu o rugaminte daca poate sa interpetreze cineva astrograma unei fetite de 5 ani si sase luni,are niste probleme de sanatate si ma interesa evolutia ei.este nascuta la data de 4-12-2003,ora 1,30 dimineata.va rog din suflet daca poate sa-mi raspunda cineva,este vorba despre copilul meu.va multumesc.


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: astrograma copil
PostPosted: Mon Jun 22, 2009 3:24 pm 

Joined: Thu Oct 25, 2007 8:30 pm
Posts: 5
am uitat sa zic unde s-a nascut.bucuresti,4-12-2003,ora 1,30 dimineata.


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: astrograma copil
PostPosted: Thu Jul 23, 2009 2:50 am 
User avatar

Joined: Wed Jul 20, 2005 10:49 pm
Posts: 821
Atasez tema fetitei tale.
Image

Acum fac numai o constatare: am citit in ultima vreme, in previziunile astrologice zilnice postate de Gheorghita pe blogul lui (de fapt este singura sursa cu asemenea informatie) despre relatia karmica dintre semnele zodiacale. Ei bine, pe aceasta tema natala mi-a atras atentia relatia karmica Sagetator-Fecioara , Sagetatorul venind, dupa cum spunea el in analizele zilnice, dintr-o Fecioara evoluata; Soarele a ales ca semn pentru aceasta viata Sagetatorul, in timp ce Jupiter, guvernatorul semnului natal, vad ca a ales sa se exprime prin natura Fecioarei, de pe o casa a suferintei, a sacrificiului, a evolutiei spirituale...in acelasi timp, domiciliu de casa, C12 fiind in analogie cu semnul Pesti...
Revin asupra temei (asupra problemei de sanatate ridicata de tine).....



_________________
Mihaela A.G.(mag)
(http://argmihaela.blogspot.com)
"Există în noi ceva mai adânc decât noi înşine". (Sf. Augustin)
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: astrograma copil
PostPosted: Fri Jul 24, 2009 6:45 pm 

Joined: Thu Oct 25, 2007 8:30 pm
Posts: 5
Iti multumesc mult Mihaela,si astept sa revii cu un comentariu pentru aceasta tema.Iti doresc numai bine.


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: astrograma copil
PostPosted: Tue Jul 28, 2009 8:47 pm 
User avatar

Joined: Wed Jul 20, 2005 10:49 pm
Posts: 821
Te rog sa ma scuzi! Revin putin cam tarziu fata de cum am promis...

Este un Sagetator cu o viata interioara intensa, cu inclinatie spre confruntari ( Luna in Berbec, in casa parteneriatelor). Zambetului inselator, pe care il afiseaza orice Sagetator, i se alatura niste trasaturi fizice frumoase; este sociabila, (ascendentul in Balanta), dar cu Venus, guv Ascendentului in Capricorn, probabil va fi tentata sa puna interesele materiale mai presus decat sentimentele.
Interceptarea semnelor zodiacale Gemeni-Sagetator, pe casele III-IX, as spune ca este semnul unei conditionari majore in viata actuala: intampina o mare dificultate in comunicare, in exprimarea emotiilor, efectul vizibil fiind imbolnavirea corpului. Desi m-am uitat indelung pe tema, interceptarea lui Pluton, Junon si Lilith ma determina sa nu avansez analiza acestei axe interceptate- din teama de a nu gresi. Nu este la indemana oricui sa interpreteze corect asemenea elemente interceptate.
Pentru a-mi da niste raspunsuri vis a vis de sanatate ma uit la casele I, VI (boli acute), XII (boli cronice) si VIII (boli mostenite) si nu in ultimul rand la Soare si la cauze (casa IV).
Soarele, forta vitala, mutabil, interceptat si in careu cu guv semnului natal ( Jupiter) indica o asimilare defectuoasa, favorizand aparitia bolilor de nutritie, a bolilor plumonare (casa III, analog Gemeni, la care as adauga Marte, guv VIII in Pesti, semn mutabil).
Casa I vorbeste doar prin Venus ( gevernator tema) si ma trimite direct la "cauze", la casa IV (familie, radacini, trecut). De aici Venus i se opune lui Saturn retrograd, guvernatorul IV, aspect ce-mi sugereaza conficte vechi, nerezolvate, ce tin de familie si a caror rezolvare pare a fi destul de lenta, vindecatorul chiron fiind si el in opozitie cu Saturn. Tot in C 4 este si Mercur, guv XII....
Casa a VIa in Pesti as spune ca indica o dificultate in diagnosticare; un fel de mister starea ei de sanatate fizica.
Marte, planeta curajului, aflata intr-un semn de conditionare, de sanctiune, si in casa echivalenta semnului Fecioara,a VIa, as zice ca are un rol foarte important in tema: este guv. caselor legate VII/VIII; in afara opozitiei la Jupiter pe casele VI/XII, Marte mediaza axa nodurilor lunare ( NN-NS pe II-VIII, axa de case legate), punctul reflex ( un punct foarte important in tema, activat de tranzite) fiind chiar in casa in care cautam solutia problemelor: casa a Xa, gradul 22 Rac. Aceasta casa a Xa este guvernata de Luna...cautand Luna pe tema, vedem ca din semnul si casa lui Marte trimite niste trigoane la elementele interceptate din Sagetator...
Revin putin asupra lui Jupiter , guv semnului natal: gasesc ca are o pozitie speciala. De pe mijlocul casei a XIIa, fost domiciliu de casa, face un trigon cu chiron...Astrologia spune ca, aflat intr-o asemenea pozitie, Jupiter degaja o lumina speciala peste intunericul, necunoscutul casei a XIIa...

Nu am cautat solutii de rezolvare a problemei de sanatate de care spui, ci am cautat niste posibile cauze....



_________________
Mihaela A.G.(mag)
(http://argmihaela.blogspot.com)
"Există în noi ceva mai adânc decât noi înşine". (Sf. Augustin)
Offline
 Profile Send private message  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 5 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group