It is currently Thu Mar 28, 2024 9:36 pm

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 7 posts ] 
Author Message
 Post subject: harta relocata
PostPosted: Wed Oct 07, 2009 12:54 am 
User avatar

Joined: Wed Dec 12, 2007 11:02 am
Posts: 235
Location: Bucuresti
buna tuturor, pe fondul unei crize personale si transfomatoare , datorate asc anual conj cu pluto mc natale,plus opozitia saturn din 9 cu uranus din 3,in tranzite, in ultima perioada ma gandesc foarte serios sa emigrez, ca loc de destinatie - sydney australia. va supun atentiei harta mea relocata, sa imi spuneti ce credeti...

Image



_________________
Lux Aeterna
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: harta relocata
PostPosted: Wed Oct 07, 2009 1:34 am 
User avatar

Joined: Wed Jul 20, 2005 10:49 pm
Posts: 821
nemessis1981 wrote:
.. va supun atentiei harta mea relocata, sa imi spuneti ce credeti...

Eu cred ca nu are sens o asemenea tema.....Ca te vei stabili in Australia,sau in oricare alt colt din lume,tot tema ridicata cu coordonatele orasului Galati vei purta dupa tine...La Galati ai luat prima gura de aer, primul contact cu lumea asta. Aceea este tema natala, singura care nu se schimba toata viata.
Odata stabilita la noua resedinta, tranzitele (bineinteles si tranzitul cel mai important, revolutia solara) le urmaresti pentru coordonatele acelui locul, dar le raportezi tot la tema "made in Romania"...



_________________
Mihaela A.G.(mag)
(http://argmihaela.blogspot.com)
"Există în noi ceva mai adânc decât noi înşine". (Sf. Augustin)
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: harta relocata
PostPosted: Wed Oct 07, 2009 10:07 am 
User avatar

Joined: Wed Dec 12, 2007 11:02 am
Posts: 235
Location: Bucuresti
astrocartografia este o ramura relativ noua a astrologiei, si am vazut ca este practicata de foarte multa lume...eu insami pot sa spun ca i-am simtit efectele de fiecare data cand am plecat prin alte tari, prin eliberarea de anumite tensiuni...



_________________
Lux Aeterna
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: harta relocata
PostPosted: Wed Oct 07, 2009 10:41 am 
User avatar

Joined: Wed Jul 20, 2005 10:49 pm
Posts: 821
Astrocartografia, din cate stiu eu, nu inseamna relocarea temei natale.
Nu stapanesc subiectul, dar stiu ca e vorba de puterea pe care o capata planetele atunci cand sunt in conj cu axele principale si deci se cauta zone din lume unde acestea, planetele, ajung sa fie in conj cu acele axe..dar axele principale tot tema natala ni le da...
Raman la convingerea ca tema natala trebuie pastrata asa cum este si cel mai la indemana argument este semnificatia ei. Este un scenariu pe care mi l-am stabilit cu mult inainte de a veni pe lume....cand am ales sa ma nasc aici, nu am facut-o la nimereala, iar drumul calatoriei mele dinspre trecut spre viitor este cel indicat in acea tema...



_________________
Mihaela A.G.(mag)
(http://argmihaela.blogspot.com)
"Există în noi ceva mai adânc decât noi înşine". (Sf. Augustin)
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: harta relocata
PostPosted: Wed Oct 07, 2009 11:03 am 
User avatar

Joined: Wed Dec 12, 2007 11:02 am
Posts: 235
Location: Bucuresti
Astrocartography (called "Astrogeography" in Europe in earlier years) is one of several methods of Locational Astrology, which purports to identify varying life conditions through differences in location. Developed and popularized by American astrologer Jim Lewis (1941-1995), astrocartography/astrogeography is a locational astrology system that focuses on elements of the relocated natal chart, with these factors indicated on a world map such as the "Astro*Carto*graphy map."

asta este definitia de pe wikipedia...nu am spus ca astrocartografia este aceeasi cu relocata, dar sunt interdependente...nu vad scopul uneia fara cealalta...nici nu contest valoarea hartii natale...



_________________
Lux Aeterna
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: harta relocata
PostPosted: Wed Oct 07, 2009 11:58 am 
User avatar

Joined: Wed Jul 20, 2005 10:49 pm
Posts: 821
nemessis,
se pare ca s-au cam amestecast ideile ... iti ziceam ca Astrocartografia nu este acelasi lucru cu Relocarea temei natale in contextul in care cerusesi o parere despre relocarea temei natale odata cu schimbarea domiciliului, iar trecerea imediata de la relocare la astrocartografie a schimbat putin directia discutiei despre Relocare...de'aia am zis ca nu este acelasi lucru :P



_________________
Mihaela A.G.(mag)
(http://argmihaela.blogspot.com)
"Există în noi ceva mai adânc decât noi înşine". (Sf. Augustin)
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: harta relocata
PostPosted: Wed Oct 07, 2009 12:19 pm 
User avatar

Joined: Wed Dec 12, 2007 11:02 am
Posts: 235
Location: Bucuresti
da, asa o fi.. :D ...in principiu, trebuie facute harta relocata, harta redata de astrocartografie, harta cu progresiile in locul respectiv, etc...eu am dat numai aceasta harta pentru a avea un punct de plecare...



_________________
Lux Aeterna
Offline
 Profile Send private message  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 7 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group