It is currently Fri Mar 29, 2024 3:32 pm

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 4 posts ] 
Author Message
 Post subject: Blocaj...deblocaj
PostPosted: Fri Oct 30, 2009 11:23 am 

Joined: Thu Oct 29, 2009 12:19 pm
Posts: 2
Buna dragilor!

Am si eu nevoie de ajutorul vostru pt ca ale mele cunostinte in astrologie sunt insuficiente si plus ca o parere in plus nu strica.
Datele mele sunt: 16.02.1979, ora 07:25, Corabia - Olt.Acum locuiesc in Bucuresti.
De anul trecut de cand NN mi-a trecut peste Soare-ASC-Marte si este in casa a XII-a, toate s-au blocat si nu vad nici Luminita.Nu doar acest tranzit este responsabil cu starile mele si blocajul pe care il simt.
Uitandu-ma si pe harta solara, nu ma pricep prae bine, dar nici imbucuratoare nu sunt vestile.
Din martie sunt si fara job.O relatie sentimentala nu exista in viata mea de prea mult timp.Si nu stiu ce sa fac, cum sa ma deblochez, ce anume sa fac.PT ca, e normal, vreau sa-mi fie bine, sa traiesc frumos.
Daca puteti sa ma ajutati, va rog frumos.
Multumesc,
Krris


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: Blocaj...deblocaj
PostPosted: Wed Nov 04, 2009 10:32 pm 
User avatar

Joined: Wed Jul 20, 2005 10:49 pm
Posts: 821
Image

Am ridicat tema ta natala si am incercat sa inteleg problemele de care spui...
Tema indica o aglomerare karmica pe axa Fecioara-Pesti, interceptata pe casele de relatie I-VII. Aici as zice ca sunt problemele "trecutului" ramase nerezolvate si pe care esti tentata a le repeti (in sensul asta, Varsatorul este un adevarat maestru), atitudini comportamentale din trecut "ramase in asteptare", adevarate obstacole cu care acum trebuie sa te confrunti .
Din august 2007 Saturn iti tranziteaza casa VII si-ti solicita puternic axa relationala. Aici s-au consumat opozitiile Saturn/Uranus ( si nu numai); la randu-i, Uranus, guvernatorul semnului natal, a tranzitat pe casa I Nodul Sud natal (nostalgiile trecutului!)...
Quote:
Din martie sunt si fara job.

Este posibil ca domeniul in care ai hotarat sa lucrezi sa nu fi fost bine ales ( Neptun din casa X iti poate da senzatia ca poti alege bine, fara sfaturi, dar poate fi doar o iluzie...si Lilith din casa a VI a da si ea "o mana de ajutor" in sensul asta) iar in martie, tranzitand casa VI, NS a venit si a impus schimbarea locului de munca de nevoie, fortata. O reorientare profesionala ( chiar si a preocuparilor generale de viata) a fost si inca este impusa si de tranzitul lui Pluton pe casa X.
Quote:
O relatie sentimentala nu exista in viata mea de prea mult timp.

Saturn natal retrograd in casa relatiilor de cuplu este o pozitie destul de delicata, aduce multe si complicate lectii de viata pe relatii personale, accentueaza conflictul cu persoanele cu care relationezi. Nu-i exclus sa stabilesti in timp o relatie cu o persoana mai in varsta, mai experimentata. (As zice ca tema arata o inclinatie spre cautarea de relatii sentimentale in randul colegilor de serviciu..) Desi complicat de stabilit o relatie de cuplu cu Saturn retro pe VII, este o pozitie care apoi confera trainicie relatiei.
Deasemeni Varsatorul, semnul tau natal, este de ceva vreme puternic solicitat de tranzitul unor planete lente, care au realizat pe o perioada lunga de timp cuadraturi cu Uranus natal (guv Soarelui tau). Lilith, intrata si ea in casa XII, pe semnul natal, fara sa aduca noutati, vine sa scoata la suprafata, sa rascoleasca, lucruri bine ascunse.
Cand pe tema natala axa Fecioara/Pesti este interceptata, deziluziile vietii par a fi permanente si inexplicabile. Oricat de apasatoare ti s-ar parea problemele celorlalti, daca cineva din anturaj are nevoie de ajutorul tau este bine sa i-l oferi neconditionat si fara urma de egoism.
Tranzitele astrelor sunt in continuare complicate.Daca urmaresti analizele zilnice postate aici: http://coser.ro/ , vei intelege, cu siguranta, cam ce vor ele de la noi, in ce fel vin sa ne ajute, caci chiar asa complicate cum sunt, intelegandu-le mesajul, primim o mana de ajutor (fie si prin experiente mai dure prin care trebuie sa trecem).



_________________
Mihaela A.G.(mag)
(http://argmihaela.blogspot.com)
"Există în noi ceva mai adânc decât noi înşine". (Sf. Augustin)
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Blocaj...deblocaj
PostPosted: Thu Nov 05, 2009 2:47 pm 

Joined: Thu Oct 29, 2009 12:19 pm
Posts: 2
Multumesc frumos pt raspuns.
Este exact ce spui tu, cu exceptia cautarii unei relatii in randul colegilor de serviciu:).Nu am avut nici-o relatie sentimentala asa formata.Dar...nu se stie niciodata.
Acele tranzite m-au chinuit si ma chinuie, oricat as incerca sa "scap".Pot spune doar ca intelegandu-le, le suport si accept.
Profesia...da...mi-am/mi-o schimb.Oricum pana in martie cand am lucrat, nu am lucrat ceea ce coinsider ca ma reprezinta, dar le consider niste etape pe care era nevoie sa le traversez.


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: Blocaj...deblocaj
PostPosted: Thu Nov 05, 2009 9:06 pm 
User avatar

Joined: Wed Jul 20, 2005 10:49 pm
Posts: 821
Se stie ca atunci cand tema are o axa interceptata, obligatoriu sunt si niste case legate.
Cand am zis de predispozitia de a stabili o relatie sentimentala in randul colegilor de munca am avut in vedere axa interceptata pe casele I-VII si casele legate V-VI.
Nu-i timpul trecut.... :)



_________________
Mihaela A.G.(mag)
(http://argmihaela.blogspot.com)
"Există în noi ceva mai adânc decât noi înşine". (Sf. Augustin)
Offline
 Profile Send private message  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 4 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group