It is currently Thu Mar 28, 2024 10:54 pm

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 4 posts ] 
Author Message
 Post subject: in pragul disperarii
PostPosted: Tue Dec 08, 2009 11:59 am 

Joined: Thu Apr 12, 2007 9:33 pm
Posts: 13
Asa am ajuns la sfarsit de an ...in pragul disperarii ..un an plin de ghinioane in viata sentimentala , plin de ghinioane in viata particulara si mai nou in viata profesionala caci sunt in pragul somajului .Va rog din suflet ajutati-ma cu o astrograma , indicii despre ce ma asteapta in viitor , un dram de speranta ca lucrurile vor merge mai bine .Anii ce au trecut au fost zbuciumati dar imi dau seama ca au fost doar o furtuna in paharul cu apa in comparatie cu perioada prin care trec si cea care va urma .Va multumesc din suflet si anticipat .Claudia


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: in pragul disperarii
PostPosted: Thu Dec 10, 2009 12:22 pm 

Joined: Sun Nov 27, 2005 5:19 pm
Posts: 521
Vei avea si noroc, lucrurile nu vor fi chiar atat de negre pe cat le vezi acum. Sunt sanse de bucurii pe plan sentimental, dar in acelasi timp multe opozitii. Trebuie sa dai dovada de maturitate si rabdare. Sotul sau partenerul- actual daca ai, daca nu, viitor- va fi o persoana realizata pe plan social.
Eu as zice sa ai atentie la asa zisii prieteni, care iti pot face mult rau. Poate ar fi buna mai multa discretie.. In perioada asta ocupa-te mai mult de sanatate, mai ales de gestionarea stresului, stresul poate sa imbolnaveasca. Serviciul e si el o prioritate din astrograma, poate ai putea sa te reorintezi profesional? Oricum ar fi bine sa accepti unele compromisuri legate de locul de munca, nu e o perioada prea grozava.



_________________
http://marta-indigo.blogspot.com/
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: in pragul disperarii
PostPosted: Fri Dec 25, 2009 9:14 am 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
Claudia,
o tema orara ridicata pe intrebarea ta te duce in 2010 in fata unor experienta noi. Sentimentele iti vor fi ascunse, ele se vor izola de un mediu agresiv in care va trebui sa traiesti. Nota impulsiva a lui 2010 isi poate leza gandirea verticala, puterea de rezistenta sau, in plan fizic, structura de rezistenta a corpului (sistemul osos) sau cel de aparare (sistemul imunitar). Te va lua valul si pe langa evenimente nefericite din viata ta te vei si sugestiona negativ.
Exista suficiente ape tulburi in viata ta, iar negativismul iti va slabi inima, la propriu, sau echilibrul nervos.
Impune-ti perioade in zi in care sa nu te gandesti la ceea ce este negativ si vine spre tine. Impune-ti periodic un post de ganduri pentru a-ti oferi prilejul de a te reface, de a te regenera. Chiar daca destinul ne rezerva perioade intregi in care evenimentele triste ne inunda, ele nu ne caracterizeaza viata decat daca alegem sa le vedem asa.
Viata este ceea ce traiesti!



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: dupa 3 luni
PostPosted: Mon Mar 08, 2010 12:54 am 

Joined: Thu Apr 12, 2007 9:33 pm
Posts: 13
D-le Coser va scriu dupa aporape 3 luni in care situatia din viata mea a ramas neschimbata .Ce-i drept a-ti avut dreptate sa am mai multa grija de sanatate caci am avut senzatia ca toate cele rele s-au legat de mine .Situatia este aceeasi ca s acum 3 luni , plina de incertitudini , nefericire , sentimente contradictorii , lipsa unui scop , a motivatiei .Dupa cum stiti datele mele sunt 21.09.1979, Bucuresti, 23.30 h.Sper ca primavara care se apropie cu pasi repezi sa-mi aduca putina lumina in viata si destin .Va multumesc .


Offline
 Profile Send private message  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 4 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group