It is currently Thu Mar 28, 2024 12:37 pm

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 2 posts ] 
Author Message
 Post subject: care este scopul meu in viata?
PostPosted: Mon Mar 29, 2010 7:37 pm 

Joined: Sun Oct 09, 2005 12:35 am
Posts: 40
buna, sunt nascuta pe 12.03.1980, iasi, 21:30, si am o mare neliniste de mai multa vreme: sunt ultimul an la a 2-a facultate dar nu prea ma incanta sa profesez (contabilitate) . asadar stau si ma intreb ce am eu de facut in viata asta pe plan profesional, ca doar nu o sa stau acasa sa a ocup de copil - sa fiu casnica. oare nu m-am gandit bine de la inceput ce trebuie sa fac?
nu mi se mai pare nimic atragator, va rog sa-mi dati un sfat in legatura cu domeniul catre care ar trebui sa ma indrept, ca sa nu ajung la 50 de ani si tot sa nu-mi fi gasit locul


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: care este scopul meu in viata?
PostPosted: Tue Mar 30, 2010 1:14 am 
User avatar

Joined: Wed Jul 20, 2005 10:49 pm
Posts: 821
yle wrote:
care este scopul meu in viata.....ce am eu de facut in viata asta pe plan profesional, ca doar nu o sa stau acasa sa a ocup de copil - sa fiu casnica...


Cu MC in Leu si guvernatorul ( Soare) in casa V, implinirea pe care o doresti, cea profesionala, poate veni printr-o munca de creatie ( cat de creativa poate fi contabilitatea, nu as putea spune...). In viata asta esti prinsa undeva intre familie si cariera profesionala; sa le impaci pe amandoua, pare a fi o adevarata arta, mai ales cand Uranus ( RKS), imprevizibil si nonconformist, realizeaza de pe casa I cuadraturi la axa evolutiei ( NN/NS).



_________________
Mihaela A.G.(mag)
(http://argmihaela.blogspot.com)
"Există în noi ceva mai adânc decât noi înşine". (Sf. Augustin)
Offline
 Profile Send private message  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 2 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group