It is currently Thu Mar 28, 2024 12:26 pm

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 4 posts ] 
Author Message
 Post subject: Madalina Manole
PostPosted: Fri Jul 16, 2010 6:05 pm 

Joined: Sun Nov 27, 2005 5:19 pm
Posts: 521
Toata mass media vuieste, a ales sa-si curme viata chiar de ziua ei, pe 14 iulie. Daca stie cineva ora nasterii ar fi interesant sa aruncam o privire si sa incercam sa ne dam seama de unde framantarile si mai ales decizia... Am cautat dar n-am gasit ora. 14 iulie 1967.



_________________
http://marta-indigo.blogspot.com/
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Madalina Manole
PostPosted: Fri Jul 16, 2010 9:16 pm 
User avatar

Joined: Wed Jul 20, 2005 10:49 pm
Posts: 821
Marta wrote:
Toata mass media vuieste...

Asa-i , Marta! Ceea ce s-a intamplat astazi in media este, dupa parerea mea, o adevarata isterie. Este departe de ceea ce ar fi trebuit sa fie un ultim omagiu adus unui om.....De ce vor ei sa stie, exact astazi, ceea ce ea nu a vrut sa le spuna???(ma refer la motivul gestului ei).
Am vazut ca sunt si forumuri de astrologie in care unii au ales sa invete astrologie dand cu presupusul vis a vis de ora ei de nastere.....
Racii sunt fiinte absolut speciale, dar in profunzimea sufletului lor este imposibil de patruns. Cunoscand bine un Rac, atat cat iti permite el sa il cunosti, te uimeste staruinta cu care isi traieste sentimentul esecului pe care, probabil, l-a avut intr-o viata anterioara. Viata interioara a Racului este traita in deplina izolare afectiva.
O eclipsa de Soare ca cea de zilele trecute, pe Rac, in apropierea NS, nu a fost putin lucru pentru nimeni, si in mod special pentru Raci; iar eclipsa nu a fost singurul element activ al semnelor cardinale...
Forta vitala s-a atenuat, de parca s-ar fi stins in Apa Racului, in timp ce Luna isi tranzita domiciliul; trairile care tin de viata interioara au fost foarte, foarte puternice....Sunt concluzii la care am ajuns nu numai in urma celor citite in timp.
Racii sunt speciali si sensibili in egala masura....Iar Madalina Manole alesese sa cante, relativ recent, un "Suflet gol"....
Dumnezeu s-o odihnesca!



_________________
Mihaela A.G.(mag)
(http://argmihaela.blogspot.com)
"Există în noi ceva mai adânc decât noi înşine". (Sf. Augustin)
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Madalina Manole
PostPosted: Thu Jul 22, 2010 3:35 pm 

Joined: Sun Nov 27, 2005 5:19 pm
Posts: 521
Am auzit nu mai stiu pe unde, cred ca la o emisiune tv, ca cei care nu au careuri in tema natala sunt predispusi la a se sinucide. A mai auzit cineva asa ceva? Ma intreb cum ar putea sa stea in picioare asta, nu ca o neg vehement.
Daca ne gandim din punct de vedere psihologic si psihiatric, e adevarat ca cei care par tot timpul armoniosi, cu zambetul pe buze, excesiv de calmi, de netulburat etc- daca nu sunt asceti sau sfinti, sau macar n-au atins un nivel cat de cat inalt de spiritualitate- obligatoriu poarta in inconstientul lor mari si periculoase conflicte, care cu cat au fost mai innabusite din cauza moralei devin mai puternice. Asta au spus-o Freud, parintele psihanalizei, si Jung si multi altii (mai putin cognitivistii).
Dar harta astrala nu reflecta doar constientul, ci si inconstientul, astfel ca o persoana fara careuri ar trebui sa fie, cu adevarat, o fiinta plina de armonie.
Sau asa ar trebui sa fie, si pentru ca nu are obstacole majore in viata, se poate culca pe o ureche..poate gresi..
Cred ca am dat un posibil raspuns.. 8)



_________________
http://marta-indigo.blogspot.com/
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Madalina Manole
PostPosted: Thu Jul 22, 2010 6:22 pm 
User avatar

Joined: Wed Jul 20, 2005 10:49 pm
Posts: 821
Marta wrote:
Am auzit nu mai stiu pe unde, cred ca la o emisiune tv, ca cei care nu au careuri in tema natala sunt predispusi la a se sinucide...

Lipsa provocarilor ( absenta aspectelor tensionate) in aceasta viata cred ca poate avea un deznodamant tragic doar in masura in care ansamblul temei este unul mai putin fericit, este unul care ii spune nativului ca el nu-si poate permite sa se simta in vacanta, caci nu are dotarile care sa ii sustina linistea. Dispunerea planetelor in semne si case care le inhiba, le produc disconfort, conduce la o combinatie a vibratiilor care nu ajuta deloc aspectele benefice, efectul lor fiind comparabil cu cel al aspectelor stresante, deci pasul spre depresie este usor de facut....
Dar este si cazul celalalt, in care nu sunt nici aspecte grele, iar dispunerea planetelor in semne si case s-a facut la nastere ca pe planseta, astfel incat nativul sa-si poata permite vacanta.... In cazul asta, banuiesc ca la nivelul de jos, cel al materiei, totul este bine merci, prosper, dar la nivel spiritual este stagnare...



_________________
Mihaela A.G.(mag)
(http://argmihaela.blogspot.com)
"Există în noi ceva mai adânc decât noi înşine". (Sf. Augustin)
Offline
 Profile Send private message  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 4 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group