It is currently Fri Mar 29, 2024 12:08 am

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 4 posts ] 
Author Message
 Post subject: ajutor!!
PostPosted: Fri Jul 23, 2010 6:36 am 

Joined: Thu Jul 22, 2010 7:24 am
Posts: 4
Va rog sa-mi dati o raza de speranta; la inceputul anului am ramas somera, anterior avand o functie importanta intr-o institutie de stat care a fost desfiintata pentru a face "economii" la buget. In 7 luni nu am reusit sa-mi gasesc alt job; sunt colaborator la o firma unde am castigat 400ron in 6 luni.Va rog din suflet sa imi spuneti daca am vreo sansa anul acesta sa-mi gasesc un job pe masura pregatirii mele sau daca voi avea mai mult spor la firma cu care colaborez. Sunt nascuta pe 11 martie 1971 dimineata(nu stiu ora exacta). Multumesc anticipat si bunul Dumnezeu sa va binecuvanteze!


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: ajutor!!
PostPosted: Sat Jul 24, 2010 10:29 am 

Joined: Sun Nov 27, 2005 5:19 pm
Posts: 521
Fara ora de nastere din pacate nu va putea sa-ti raspunda nimeni. Doar atunci cand ai ora poti sa-ti arunci o privire asupra casei serviciului si a reusitelor pe plan social.
Am ridicat insa harta orara- azi, Bucuresti, la ora 9,22 am- pentru intrebarea ta si rezulta ca sunt ceva sanse de a te descurca in gasirea unui serviciu, desi un pic mai greu. Se pare ca teama de a-ti pierde serviciul sau a nu gasi altul trebuia sa existe, pentru ca ai ceva de invatat din toate aceste opozitii. In primul rand trebuie sa te implici permanent in cautarea unui loc de munca, indiferent de gandurile negative pe care le ai. Apoi trebuie sa inveti sa ai rabdare. Pare un cliseu, dar cam asta se desprinde din tema ridicata de mine. Si in rest, poate vei intelege tu pe parcurs ce mai trebuie invatat din aceasta lectie de viata. Cred ca asta e cel mai important, pentru ca toti avem de invatat, in fiecare moment, o lectie. Totul depinde de cum o intelegem si cum o tratam.



_________________
http://marta-indigo.blogspot.com/
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: ajutor!!
PostPosted: Sat Jul 24, 2010 10:55 am 

Joined: Sun Nov 27, 2005 5:19 pm
Posts: 521
Ca impresie generala finala, parerea mea este sa cauti inclusiv alte colaborari. Pentru tine nu pare un an bun pentru totul sau nimic pe plan profesional. Numai bine!



_________________
http://marta-indigo.blogspot.com/
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: ajutor!!
PostPosted: Sun Jul 25, 2010 8:32 am 
User avatar

Joined: Wed Jul 20, 2005 10:49 pm
Posts: 821
Image
Mirela, asa cum ti-a spus deja Marta, datele tale sunt incomplete.
Neputand urmari directia spre care mergi anul asta,incepand cu ziua revolutiei solare ( revenirea Soarelui la pozitia pe care a avut-o la nastere), am vrut sa vad care a fost pozitia planetelor la nasterea ta, si am ridicat o tema cu semnul natal pe casa I. Deci acest desen poate fi particularizat doar avand ora exacta si coordonatele nasterii ( asa obtinem pozitia ascendentului si de la el,delimitarea caselor si repartizarea planetelor in case, acele domenii de viata).

Dupa cum vezi, in ziua nasterii tale, chiar daca nu s-a implinit la grad perfect faza de Luna plina, aspectul era in aplicatie(in formare, aproape de maxim), cu Soarele lezat de opozitia cu Lilith ( o amenintare la reputatia nativului). De pe Fecioara (semn in analogie cu casa a VI a, casa muncii, pe langa alte semnificatii) Pluton primea o cuadratura foarte stransa de la Marte din Sagetator. Aceasta relatie foarte tensionata a celor doi malefici ( fara sa stim insa ce domenii de viata implica pe tema ta) este cea care-ti va motiva ambitia de a actiona ( cuadratura la cel mai mic orb).

mirela1971 wrote:
Va rog sa-mi dati o raza de speranta...

Ei bine, perioada pe care o traim nu-i deloc simpla pentru nimeni, dar o usurare , raportat la ceea ce ar fi putut fi si mai greu, vei avea...Si asta pentru ca ai scapat de un tranzit dur, foarte complicat:Saturn peste Pluton natal din Fecioara....Pentru prima data l-ai trait in octombrie 2009, apoi la sfarsitul lui aprilie si inceputul lui iulie 2010 ( datorita retrogradarii lui Saturn in Fecioara)...Probabil se regaseste aici perioada problemelor de care amintesti. Acum, cu experienta acumulata, ai sansa sa faci ordine in relatii, in colaborari, si sa pastrezi ceea ce trebuie pastrat sau sa te reorientezi.
Tu esti o persoana analitica, practica, constincioasa, ambitioasa ( Luna in Fecioara) , dintr-o generatie asezata, chibzuita in afaceri ( Saturn in Taur).
Atata timp cat la nasterea ta Jupiter,marele benefic (si in acelasi timp unul din guvernatorii semnului natal), aflat in domiciliu ( Sagetator), in conjunctie cu celalalt guvernator al semnului tau natal, Neptun (in exaltare in Sagetator), stabilea o frumoasa relatie cu micul benefic, Venus, din Varsator, ai motive sa nu-ti pierzi speranta...
:)



_________________
Mihaela A.G.(mag)
(http://argmihaela.blogspot.com)
"Există în noi ceva mai adânc decât noi înşine". (Sf. Augustin)
Offline
 Profile Send private message  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 4 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 19 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group