It is currently Thu Mar 28, 2024 8:07 pm

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 5 posts ] 
Author Message
 Post subject: Cariera
PostPosted: Sun Jan 22, 2012 12:18 pm 

Joined: Sun Jan 22, 2012 12:12 pm
Posts: 3
Buna ziua, d-le Coser! Ce imi puteti spune despre vocatia mea, avand in vedere ca am MC in scorpion, iar Pluto guvernatorul MC e in casa 9, si face parte dintr-un stellium, alaturi de jupiter, saturn(guvernator ascendent). Multumesc!


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: Cariera
PostPosted: Mon Jan 23, 2012 10:18 pm 

Joined: Sun Nov 27, 2005 5:19 pm
Posts: 521
Din cate stiu, Pluton nu se refera foarte mult la individual, ci mai ales la social, generatii. Marte e principala planeta la care trebuie sa te uiti zic eu, unde este, ce aspecte face, si bineinteles ce planete mai sunt prin casa X-a.
Dar toate astea iti spun tot foarte putin pentru ca trebuie privita harta in ansamblu, de exemplu stiu pe cineva cu Soare in Berbec casa X-a in trigon la Marte in Sagetator.. si cu toate astea Luna guvernator de ascendent in casa XII-a il face mai degraba introvert decat ii da ambitie sociala si combativitate, sau as putea spune ca ii da un fel de combativitate interioara, pe care n-o exteriorizeaza in plan social.



_________________
http://marta-indigo.blogspot.com/
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Cariera
PostPosted: Mon Jan 23, 2012 11:48 pm 

Joined: Sun Jan 22, 2012 12:12 pm
Posts: 3
Merci, Marta! Marte se sfla si el in acel stellium. Numai ca el e la granita dintre casa 8 si 9. Toate sunt in balanta, mai putin jupiter, care e in scorpion si face conjunctie cu MC, desi e in casa 9. In casa a X a il am pe Uranus in sagetator.


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: Cariera
PostPosted: Fri Feb 17, 2012 2:14 pm 

Joined: Sun Jan 22, 2012 12:12 pm
Posts: 3
Am decoperit inca un lucru nasol, cred. Am MC la 19 gr scorpion. Am vazut-o intr-o emisiune pe Cristina Demetrescu spunand ca acesta este un grad blestemat. :( Deci, de aceea nu-mi gasesc vocatia?


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: Cariera
PostPosted: Fri Feb 17, 2012 11:53 pm 
User avatar

Joined: Wed Jul 20, 2005 10:49 pm
Posts: 821
rosalia wrote:
Am decoperit inca un lucru nasol, cred. Am MC la 19 gr scorpion..... Deci, de aceea nu-mi gasesc vocatia?

Pe harta natala nu exista pozitii bune si pozitii rele. Exista pozitii si atat...
Niciun element al hartii nu este independent, de sine statator...Este vorba de energii care interactioneaza intre ele, se inteleg in fel si chip, dupa multe criterii, si ceea ce ajunge la noi este rezultatul acestor interactiuni.
MC tau se afla sub diverse unghiuri cu planete de pe tema natala, fie in mod direct,fie indirect, prin guvernatorul lui....plus tranzitele planetelor de-a lungul vietii tale, tranzite care nu inceteaza nicio clipa...deci MC nu este un punct care se manifesta intr-un fel anume, ca asa vrea el, singurel....

Apoi, tu cauti, din cate spui, vocatia ( adica o aptitudine pentru ceva anume). Asta, as spune, exista in tine, trebuie numai cultivata...tranzitele planetelor te pot ajuta in debloarea a ceea ce exista latent in tine,si este inca neexplorat/necultivat...
Atentie insa, ca nu-i deloc simplu de mentinut ceea ce obtii cand Uranus este, dupa cum spui, in casa X...



_________________
Mihaela A.G.(mag)
(http://argmihaela.blogspot.com)
"Există în noi ceva mai adânc decât noi înşine". (Sf. Augustin)
Offline
 Profile Send private message  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 5 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group