It is currently Thu Mar 28, 2024 9:31 pm

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 28 posts ] 
Author Message
 Post subject: Tema compusa
PostPosted: Wed Aug 06, 2008 11:29 am 

Joined: Sun Nov 27, 2005 5:19 pm
Posts: 521
Din intamplare, am constatat ca in tema compusa, daca Luna se afla in aspect crescator relatia dureaza, se dezvolta si invers, pasiunea pare sa scada in timp daca Luna este aparent descrescatoare. Nu stiu daca e coincidenta sau nu, dar am vazut pana acum 2 teme compuse cu Luna in opozitie cu Soarele si in relatiile respective au cam sarit scantei, cei doi pareau mai mereu in opozitie. Mi se pare cam ciudat, avand in vedere ca tema compusa ii reflecta pe cei doi ca pe o singura entitate, o sa mai verific sa nu fie doar simple coincidente...verificati si voi.

Un aspect pe care pana acum il neglijam in compusa era predominanta planetelor intr-un element- pamant, aer etc. Aici este chiar evident- in relatiile in care domina cerebralitatea, comunicarea, dominanta este aerul, acolo unde sunt romantismul si senzualitatea- apa, pamantul in relatiile care confera stabilitate, pragmatism si echilibru si focul unde sunt pasiuni si conflicte (bineinteles ca nici restul aspectelor nu sunt de neglijat, ascendentul, situarea patronului ascendentului in casa si semn etc).



_________________
http://marta-indigo.blogspot.com/
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Tema compusa
PostPosted: Wed Aug 06, 2008 2:26 pm 

Joined: Mon Jul 28, 2008 2:10 pm
Posts: 7
Buna Marta,
Eu iti pot da ex o tema compusa cu soarele, mercur, luna si venus in conjunctie in semn de apa (pesti) si tot au iesit scantei pana cand relatia s-a destramat.
Cineva zicea ca ar fi o relatie cu multa karma negativa si totodata compulsiva, adica plecari si reveniri a celor doi parcursul vietii in aceeasi relatie. Si avea dreptate, relatia a avut pana acum doua reveniri. De asta ce zici? Sa fie oare coincidenta?


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: Tema compusa
PostPosted: Wed Aug 06, 2008 2:33 pm 
User avatar

Joined: Wed Jul 20, 2005 10:49 pm
Posts: 821
Marta wrote:
Din intamplare, am constatat ca in tema compusa, daca Luna se afla in aspect crescator relatia dureaza, se dezvolta .... Nu stiu daca e coincidenta sau nu..........


Marta, nici eu nu stiu daca este coincidenta sau nu, dar iti confirm cu o relatie foarte stabila (dureaza de o vesnicie... :D)

si cum mereu apare si un "dar" iti pot spune ca stiu de o alta relatie care dureaza de exact 30 ani, ambii sunt pesti, relatia este si mereu a fost ok, (cel putin vazut din afara!) iar luna este in descrestere pe tema compusa.. :( asa ca, nu stiu ce sa zic...cred ca este insuficient acest indiciu pt a concluziona cat de durabila sau cat de fragila este o relatie..
(sau mai poate fi intr-o relatie si acea stabilitate din inertie..)



_________________
Mihaela A.G.(mag)
(http://argmihaela.blogspot.com)
"Există în noi ceva mai adânc decât noi înşine". (Sf. Augustin)
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Tema compusa
PostPosted: Wed Aug 06, 2008 3:46 pm 

Joined: Sun Nov 27, 2005 5:19 pm
Posts: 521
Michela wrote:
Buna Marta,
Eu iti pot da ex o tema compusa cu soarele, mercur, luna si venus in conjunctie in semn de apa (pesti) si tot au iesit scantei pana cand relatia s-a destramat.

Se poate.. Si sinastria este foarte importanta, ca si lectia de viata pe care o are fiecare. Tema compusa intregeste doar aspectul general.

Cineva zicea ca ar fi o relatie cu multa karma negativa si totodata compulsiva, adica plecari si reveniri a celor doi parcursul vietii in aceeasi relatie. Si avea dreptate, relatia a avut pana acum doua reveniri. De asta ce zici? Sa fie oare coincidenta?


Nu cred ca este coincidenta, se poate ca cei doi sa aiba inca multe de rezolvat impreuna, sau cu ei insisi, prin aceasta relatie..



_________________
http://marta-indigo.blogspot.com/
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Tema compusa
PostPosted: Wed Aug 06, 2008 3:53 pm 

Joined: Sun Nov 27, 2005 5:19 pm
Posts: 521
Mihaela wrote:
Marta wrote:
Din intamplare, am constatat ca in tema compusa, daca Luna se afla in aspect crescator relatia dureaza, se dezvolta .... Nu stiu daca e coincidenta sau nu..........


Marta, nici eu nu stiu daca este coincidenta sau nu, dar iti confirm cu o relatie foarte stabila (dureaza de o vesnicie... :D)

si cum mereu apare si un "dar" iti pot spune ca stiu de o alta relatie care dureaza de exact 30 ani, ambii sunt pesti, relatia este si mereu a fost ok, (cel putin vazut din afara!) iar luna este in descrestere pe tema compusa.. :( asa ca, nu stiu ce sa zic...cred ca este insuficient acest indiciu pt a concluziona cat de durabila sau cat de fragila este o relatie..
(sau mai poate fi intr-o relatie si acea stabilitate din inertie..)



:lol: Cred totusi ca a fost doar o speculatie a mea cam fortata, sunt atatea alte aspecte de care mai trebuie tinut seama, mai ales fiecare cuplu este ca o entitate unica.. Uitasem si de aspectele pe care le face Saturn, nu mai stiu pe unde am citit, daca sunt pozitive arata stabilitate.



_________________
http://marta-indigo.blogspot.com/
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Tema compusa
PostPosted: Wed Aug 06, 2008 4:03 pm 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
Marta wrote:
verificati si voi.


Marta, daca tot ai deschis acest subiect, la sectiunea de experimente, ce ai zice daca ai verifica, experimental, urmatorul lucru: la tema compusa rezultata aplica domitudinea sau ridica tema compusa dupa domitudinile celor doua teme si compunele (dar asta din urma trebuie sa o faci manual, spre dosebire de prima, care merge in astrolog 5.41 cu un simplu "f" dupa ce ia facut tema compusa).
Incearca sa urmaresti asta si spune-ne si noua la ce concluzie ai ajuns.



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: Tema compusa
PostPosted: Wed Aug 06, 2008 4:14 pm 

Joined: Sun Nov 27, 2005 5:19 pm
Posts: 521
Am spus mai sus ca e fortata speculatia mea, in ceea ce priveste tema compusa stiu cum se realizeaza manual, concluzia care se poate trage este ca iti ia destul de mult acest lucru, adunand gradul la care se afla o planeta dintr-o tema cu gradul celeilalte (gradul 0 este in Berbec), pentru a afla punctul median.
Am o intrebare: care este diferenta intre o persoana nascuta pe Luna in descrestere si o alta pe Luna in crestere? Iar tema compusa nu este privita ca fiind o entitate? Multumesc si scuze.



_________________
http://marta-indigo.blogspot.com/
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Tema compusa
PostPosted: Wed Aug 06, 2008 4:31 pm 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
Pai asta propunem analizei, sa vedem daca observatia ta este o intuitie corecta si utila sau o simpla remarca ce se sustine doar pe cele cateva teme la care faci trimitere.
Eu cred ca esti interesata sa vezi daca intuitia ta a lucrat bine de data asta sau nu...

Exisa o mare diferenta intre o persona cu Luna in crestere si Luna in descrestere si ea se refera in mod clar si de necontestata la maturitatea mesajului sau. Nu intotdeauna Luna in Varsator sau Capricorn poate indica maturitate si sentimente solide, controlata si nu intotdeauna relatia cu semenii, prin prisma acestei maturitati indicata de pozitia Lunii in zodiac, este sustinuta de statornicie, incredere, viziune de ansamblu. Insa atunci cand observam Luna in raport cu Soarele putem intelege ce relatie exista intre personalitate, statut, devenire, toate privite ca un tot, si suflet. Din acest raport se poate lesne intelege care este stadiu acestei relatii de prietenie dintre Soare si Luna.
Sigur, acum sa nu vanam persoanale care au conjunctie Soare-Luna, cu Luna la grad inferior soarelui, pentru a crede ca am gasit un spirit cu adevarat matur si elevat. Raportul Soare-Luna trebuie sa fie in analogie cu mesajul karmei si destinului sau.
Va vand un pont aici...
Ca un maestrul sa-si sustina informatia trebuie sa aiba un raport echilibrat intre Luna-Soare si guv NN sau NS si nodul corespunzator. Ori amandoua sunt in ciclul descrescator, ori in ciclul crescator.
In alta ordine de idei se poate studia aceasta problema pentru identificarea ciclurilor situate pe frecventa raportului Luna-Soare, in care acest raport este privit ca personificarea Omului ("Omul este masurta tuturor lucrurilor" Protagoras).



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: Tema compusa
PostPosted: Wed Aug 06, 2008 5:40 pm 

Joined: Sun Nov 27, 2005 5:19 pm
Posts: 521
coser wrote:
Pai asta propunem analizei, sa vedem daca observatia ta este o intuitie corecta si utila sau o simpla remarca ce se sustine doar pe cele cateva teme la care faci trimitere.
Eu cred ca esti interesata sa vezi daca intuitia ta a lucrat bine de data asta sau nu...

Exisa o mare diferenta intre o persona cu Luna in crestere si Luna in descrestere si ea se refera in mod clar si de necontestata la maturitatea mesajului sau.


Nu mergeam pe intuitie aici si nici cele cateva teme nu m-au facut sa trag o concluzie. Am spus de la inceput ca s-ar putea sa fie doar coincidente. Mergeam pe analogie. Daca o persoana nascuta pe luna in crestere este diferita de una nascuta pe luna in descrestere, iar tema compusa este privita ca fiind o entitate, de ce nu se aplica si aici acest lucru?

Am spus deja faptul ca am convingerea ca am exagerat intr-un anume fel, in sensul ca nu stiu daca stabilitatea relatiei ar putea fi influentata, dar faptul ca pe tema compusa Luna apare ca fiind crescatoare sau nu, eu sunt convinsa ca nu este intamplator. Asa cum nu este intamplator faptul ca planeta Venus este undeva anume in tema compusa, desi realitatea este ca noi am determinat pozitia ei calculand-manual sau nu- punctul median al planetei Venus din tema ei si din tema lui..(e deziluzionant de tehnic, dar asta e metoda) Daca toate planetele din compusa sunt viabile, de ce pozitia Lunii nu ar avea o insemnatate? Luna in crestere ar putea sa nu duca neaparat sa duca la o stabilitate a relatiei (desi eu niciodata n-am afirmat ca singur acest aspect ar putea duce la stabilitatea unei relatii), dar la o anume tendinta de crestere, de inflorire, sau ar putea sugera un cuplu plin de viata, deschis, spre deosebire de Luna in descrestere cand cuplul ar putea avea tendinta sa priveasca spre trecut, sau sa fie mult mai inchis..
Imi cer scuze inca o data pentru orice aberatie pare ca am spus, probabil trebuia sa-mi tin parerile pentru mine.



_________________
http://marta-indigo.blogspot.com/
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Tema compusa
PostPosted: Wed Aug 06, 2008 6:06 pm 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
Marta wrote:
probabil trebuia sa-mi tin parerile pentru mine.


...partea asta nu prea este clara. Ai putea sa fii te rog mai explicita?
In ceea ce priveste partea cealata ai lasat chiar o impresie buna... cel putin mie da. Nu inteleg de unde atata incordare pe o conexiune, deductie, spune-i cum vrei....
Cum se spune la fotbal: tu ai centrat tu ai dat cu capul, tu ai spus, tu te-ai retras, tu ai afirmat, doar tu ai fost nemultumita. Care este de fapt problema?
Faptul ca iti exprimi parerile personale nu a fost, de cativa ani de cand discutam aici, niciodata o problema (aici ma refer strict la tine). De cand a devenit si nu stie nimeni?



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: Tema compusa
PostPosted: Wed Aug 06, 2008 6:21 pm 

Joined: Sun Nov 27, 2005 5:19 pm
Posts: 521
Nu a existat nici o nemultumire din partea mea, dar preferam doar sa-mi spui direct daca credeai ca bat campii, nu era nici o suparare.
Se pare ca Marte in tranzit peste Pluton si Uranus din harta natala nu ma iarta...



_________________
http://marta-indigo.blogspot.com/
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Tema compusa
PostPosted: Wed Aug 06, 2008 6:32 pm 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
Acesta este unul din atributiile mele... atunci cand consider ca se deviaza intervin.
Te rog sa nu crezi ca vreodata am sa ezit in a face asta.
Nu ai facut nicio greseala, dar daca faceai ce se intampla?
Iti spun sincer, nu se intampla nimic. Nu te faceai de ras si nu te jignea nimeni...
...dar asta nu s-a intamplat...

Cat despre tranzite... hm, e grav... un astfel de tranzit aduce supraexcitare nervoasa, teama de neprevazut si inconstanta. Dar cum Marte si Pluton iti permit accesul la Eul superior prin curaj, impulsul nu trebuie sa te duca spre teama si nicidecum nu trebuie inhibat. Ai nevoie de actiune, de miscare, fizica sau spirituala, de dinamism, de adversari care sa nu te judece.
Este un moment de vulnerabilitate...



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: Tema compusa
PostPosted: Fri Sep 05, 2008 4:33 pm 

Joined: Wed Sep 03, 2008 11:08 am
Posts: 7
Marta ai pus o intrebare:Care este diferenta intre o persoana nascuta pe Luna in descrestere si o alta pe Luna in crestere??? Binenteles ca exista diferenta.ASTRONICA a gasit raspunsul in volumul 1 din Astrologia Vedica-Evghenia Cozma.Distanta unghiulara de 12 grade a Lunii fata de Soare constituie o zi lunara sau o faza lunara,care in sanskrita se numeste Tithi.Tithi este masura progresiva a elongatiei Lunii fata de Soare dintre doua conjunctii.Daca doresti sa aflii mai multe informatii despre acest subiect le gasesti intre paginile 213-218 din vol 1.Cu stima ASTRONICA.


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: Tema compusa
PostPosted: Wed Sep 17, 2008 7:39 pm 
User avatar

Joined: Wed Dec 12, 2007 11:02 am
Posts: 235
Location: Bucuresti
in tema compusa, care este orbul maxim acceptat?



_________________
Lux Aeterna
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Tema compusa
PostPosted: Thu Sep 18, 2008 11:12 am 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
8 grade, ca la o tema obisnuita.



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: Tema compusa
PostPosted: Thu Sep 18, 2008 1:34 pm 
User avatar

Joined: Wed Dec 12, 2007 11:02 am
Posts: 235
Location: Bucuresti
si in cazul luminariilor?10?



_________________
Lux Aeterna
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Tema compusa
PostPosted: Fri Sep 19, 2008 10:47 am 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
Daca vrei ca regula nu, tot 8, dar foarte rar, un astrolog, poate merge pana la 10. Eu, de exemplu, in sinastrii, in anumite cazuri, iau in considerare si un orb mare, pana la 10, dar aici tu intrebai de tema compusa...



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: Tema compusa
PostPosted: Fri Sep 19, 2008 11:08 am 
User avatar

Joined: Wed Dec 12, 2007 11:02 am
Posts: 235
Location: Bucuresti
da,am inteles,multumesc frumos...oricum,pt sinastrii ciuperca zicea ca in cazul luminariilor se poate merge si pana la 15..dar mi se pare ca e prea mult.. :) intreb pt ca intr-o compusa a mea soarele face opozitie cu luna,iar orbul ar fi de cam 9 grade...daca e de opt,atunci dispare opozitia si soarele e neaspectat...de asta nu stiu cum sa il iau...



_________________
Lux Aeterna
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Tema compusa
PostPosted: Wed Oct 22, 2008 9:26 pm 
User avatar

Joined: Wed Dec 12, 2007 11:02 am
Posts: 235
Location: Bucuresti
pamantul in relatiile care confera stabilitate, pragmatism si echilibru

sunt fericita posesoare a unei compuse in care predomina pamantul, si numai stabilitate si echilibru nu avem...nu vad cum ar putea sa se adevereasca chestia asta din moment ce eu nu am nici o planeta in pamant in natala...nu e un pic cam fortata compusa?...sau poate ar trebui sa arate spre ce tindem...

Image
Image



_________________
Lux Aeterna
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Tema compusa
PostPosted: Wed Oct 22, 2008 11:13 pm 
User avatar

Joined: Wed Jul 20, 2005 10:49 pm
Posts: 821
nemessis1981 wrote:

sunt fericita posesoare a unei compuse in care predomina pamantul..nu vad cum ar putea sa se adevereasca chestia asta din moment ce eu nu am nici o planeta in pamant in natala.

Eu as zice ca nu esti tu posesoarea acestei teme. Este tema cuplului vostru, in care apar energiile combinate ale temelor voastre, cu alte focare de exprimare. Daca te gandesti la cum se calculeaza pozitia fiecarei planete din compusa, iti dai seama ca este foarte posibil ca semnele dominante din aceasta tema a cuplului sa nu corespunda cu semnele dominante din tema ta.

Din cate am vazut, pentru o mai buna edificare asupra relatiei de cuplu, astrologii recomanda analiza sinastriei impreuna cu compusa...Ce vad eu ciudat la o tema compusa, in general, este faptul ca se vrea a fi privita ca si cum ar fi tema unui nativ ( cuplul), fara a se defini insa prin datele obligatorii unei teme natale:ora, coordonatele locului...



_________________
Mihaela A.G.(mag)
(http://argmihaela.blogspot.com)
"Există în noi ceva mai adânc decât noi înşine". (Sf. Augustin)
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Tema compusa
PostPosted: Thu Oct 23, 2008 11:12 am 
User avatar

Joined: Wed Dec 12, 2007 11:02 am
Posts: 235
Location: Bucuresti
sunt pe jumatate posesoare, nu am scris mai pe larg ca ma gandeam ca se subintelege...in fine, ideea e ca in cazul meu cu toti scorpionii voi avea soarele compus in capricorn...mi se pare fortata chestia asta..



_________________
Lux Aeterna
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Tema compusa
PostPosted: Thu Oct 23, 2008 11:24 am 
User avatar

Joined: Wed Jul 20, 2005 10:49 pm
Posts: 821
nemessis1981 wrote:
sunt pe jumatate posesoare..

jumatate ca medie artimetica :D ...si se pare ca planetele Scorpionului le dirijeaza pe ale Varsatorului acolo unde vrea el, Scorpionu' :)

nemessis1981 wrote:
ideea e ca in cazul meu cu toti scorpionii voi avea soarele compus in capricorn..

te-ai hotarat sa ramai pe zodia asta, a Scorpionului? interesanta atractia Varsatorului ce esti... :D ( mi-am permis asa, ca de la Varsator la Varsator, un mic offtopic!!!)



_________________
Mihaela A.G.(mag)
(http://argmihaela.blogspot.com)
"Există în noi ceva mai adânc decât noi înşine". (Sf. Augustin)
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Tema compusa
PostPosted: Thu Oct 23, 2008 11:40 am 
User avatar

Joined: Wed Dec 12, 2007 11:02 am
Posts: 235
Location: Bucuresti
hahahaha... :D ......nu,nu m-am hotarat sa raman pe zodia asta,desi se pare ca fac ce fac si tot in preajma lor nimeresc...dadeam un exemplu...poftim,iau berbecul, cu asta o sa am mereu soarele compus in pesti...apropos,cum adica planetele scorpionului le dirijeaza pe ale varsatorului?



_________________
Lux Aeterna
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Tema compusa
PostPosted: Thu Oct 23, 2008 12:27 pm 
User avatar

Joined: Wed Jul 20, 2005 10:49 pm
Posts: 821
nemessis1981 wrote:
cazul meu cu toti scorpionii voi avea soarele compus in capricorn...mi se pare fortata chestia asta..

nemessis1981 wrote:
...iau berbecul, cu asta o sa am mereu soarele compus in pesti...

Asta e! Compusa e o tema in care pozitia planetelor inseamna un calcul matematic, conditionat de niste pozitii fixe ale planetelor, cele din momentul nasterii ...
Daca totusi intalnesti un Scorpion la fel de irezistibil si care sa mai aiba si soarele la gr 1 Scorpion,parca se schimba lucrurile, nu? Parca ar fi o Compusa cu soarele in Sagetator, daca nu gresesc...
Ce ziceam si eu mai sus: Compusa,tema fara coordonate, fara ora..

nemessis1981 wrote:
apropos,cum adica planetele scorpionului le dirijeaza pe ale varsatorului?

era un fel de a exprima ideea ca tu,Varsatorul te-ai vazut “directionat” pe acea tema compusa din care zici ca ai si tu jumatate, in niste semne zodiacale mai putin ( sau deloc) locuite in tema ta! :)



_________________
Mihaela A.G.(mag)
(http://argmihaela.blogspot.com)
"Există în noi ceva mai adânc decât noi înşine". (Sf. Augustin)
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Tema compusa
PostPosted: Thu Oct 23, 2008 1:37 pm 
User avatar

Joined: Wed Dec 12, 2007 11:02 am
Posts: 235
Location: Bucuresti
ca si curiozitate, tu folosesti compusa sau nu? :D ...



_________________
Lux Aeterna
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Tema compusa
PostPosted: Thu Oct 23, 2008 1:40 pm 
User avatar

Joined: Wed Jul 20, 2005 10:49 pm
Posts: 821
nemessis1981 wrote:
ca si curiozitate, tu folosesti compusa sau nu? :D ...

Ma provoaca Sinastria.. :D



_________________
Mihaela A.G.(mag)
(http://argmihaela.blogspot.com)
"Există în noi ceva mai adânc decât noi înşine". (Sf. Augustin)
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Tema compusa
PostPosted: Thu Oct 23, 2008 1:45 pm 
User avatar

Joined: Wed Dec 12, 2007 11:02 am
Posts: 235
Location: Bucuresti
e o invitatie? :D



_________________
Lux Aeterna
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Tema compusa
PostPosted: Thu Oct 23, 2008 1:49 pm 
User avatar

Joined: Wed Jul 20, 2005 10:49 pm
Posts: 821
nemessis1981 wrote:
e o invitatie? :D

:D era un raspuns ....



_________________
Mihaela A.G.(mag)
(http://argmihaela.blogspot.com)
"Există în noi ceva mai adânc decât noi înşine". (Sf. Augustin)
Offline
 Profile Send private message  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 28 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group