It is currently Mon Dec 17, 2018 11:21 pm

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 1 post ] 
Author Message
 Post subject: Program EzotericFest 16-19 oct 2008
PostPosted: Wed Oct 08, 2008 1:52 am 

Joined: Sun Mar 25, 2007 4:36 pm
Posts: 15
Program EzotericFest 16-19 octombrie 2008 Casa Tineretului Timisoara

Zilnic intre orele 11.00 -13.00 si 16.00 -17.00 - Concerte de Muzica Ambientala Terapeutica sustinute de Gheorghe Iovu pe scarile din fata Casei Tineretului la intrare

Joi 16 octombrie – ROTONDA din centrul Salii de Expozitie, ora 13.00 Deschiderea Oficiala
-- Cuvant de deschidere din partea Organizatorilor (Expo Timisoara International si Asociatia Geea Life)
-- Parada Modei - COLECTIA ZODIA, din materiale naturale, conceputa pentru sezonul toamna-iarna 2008-2009. Creator: Dana Fara de la Feminix Timisoara.
-- Demonstratie de Qigong si Taijiquan (Tai Chi) - Clubul Sportiv Qigong Taijiquan Timisoara
-- Cocktail-ul pentru expozanti, conferentiari si mass-media – sala etaj

Duminica 19 octombrie 2008, ora 16.00 – ROTONDA din centrul Salii de Expozitie, parter Tombola EzotericFest 2008 – extragerea castigatorilor si inmanarea premiilor

In programul Conferintelor si Aplicatiilor, fiecare prelegere dureaza 40 de minute urmata de 5 minute pauza, zilnic intre orele 10.00 – 20.00. Programul se desfasoara in cele 2 sali: Sala de Conferinte la Parter si cea de la Etaj. Mai multe informatii despre participanti, descrierea prelegeri, workshop, conferinte, aplicatii pe pag. oficiala www.ezotericfest.ro si www.geealife.ro Momentele ambientale – muzicale vor avea loc zilnic intre orele 10.00 -11.00 si 18.30 -20.00 in Sala de Conferinte de la Parter.

Sala Conferinte PARTER - Joi 16 oct 2008
14.45 -15.25 - Ramona Venturini - Legile Kybalionului –7 Legi Universale
15.30 -16.10 - Elena Daniela Fechete – Tehnica de comunicatii Prananadi® -O metoda terapeutica de exceptie
16.15 -16.55 - Simona Bostan - Iridologia - stiinta diagnosticarii
17.00 -17.40 - Cristina Ion si Adrian Cranta – Transformarea stresului in vitalitate
17.45 -18.25 - Ioan şi Cornelia Georgeta Muntean - Armonizarea cu Intregul
18.30 -20.00 - Grupul Indra – Concert de Muzica Ambientala Orientala

Sala Conferinte ETAJ - Joi 16 oct 2008
15.30 -16.10 - Marcel Doros – Astrologia - o Stiinta Ezoterica
16.15 -16.55 - Ioan şi Cornelia Georgeta Muntean - Armonizarea cu Intregul - workshop
17.00 -17.40 - Razvan Aciu -Repere astrologice in evaluarea relatiilor de cuplu
17.45 -19.10 - Carmen Ilie - Meditatia si relaxarea – o necesitate a omului modern

Sala Conferinte PARTER - Vineri 17 oct 2008
11.45 -12.25 - Cristina Ion si Adrian Cranta – Biofeedback-ul, Metoda moderna de terapie
12.30 -13.10 - Elena Daniela Fechete si Diana Munteanu – Practicarea tehnicii Tibetane Prananadi
13.15 -13.55 - Eli Catana – Invata sa traiesti sanatos
14.00 -14.40 - Clubul Sportiv Qigong Taijiquan – Demonstratie de Qigong si Taijiquan (Tai Chi)
14.45 -15.25 - Florin Soldatu - Gatitul sanatos in traditia Indiana
15.30 -16.10 - Ciprian Genes – Terapia cu Ozon
16.15 -16.55 - Horatiu Mihail – Evolutia spirituala pe o cale veritabila (Notiuni de baza in Calea Luminii)
17.00 -17.40 - Johann Müller-Dragoman – Vindecarea in antropologia crestina si in practicile terapeutice holistice
17.45 -18.25 - Carmen Olariu – Stadiul actual al evolutiei spirituale umane
18.30 -20.00 - Grupul Mahamantra - Concert Bhajan - Muzica de meditatie traditionala vedica

Sala Conferinte ETAJ - Vineri 17 oct 2008
11.00 -11.40 - Lucia Oprisa - Macrobiotica, mod de viata cu o filozofie si un stil de alimentatie in armonie cu natura
11.45 -12.25 - Simona Bostan - Terapia Dr. Schüssler
12.30 -13.10 - Henriette Hava – Cum sa spui nu persoanelor abuzive
13.15 -13.55 - Constantin Dorneanu - De la Darul Ursitoarelor la Noua Energie
14.00 -14.40 - Johann Müller-Dragoman – Vindecari spirituale si demonstratii de practici holistice
14.45 -15.25 - Eli Catana – India mereu spirituala, Meditatia Sahaj Marg – calea naturala
15.30 -16.10 - Liliana Vois si Alexandru Iacob – Meditatie in vibratia lui Christ - Purificarea si Eliberarea
16.15 -16.55 - Jozsef Boda – Meditatie de elevare spirituala pe muzica spirituala
17.00 -17.40 - Aurelia Haiu – Medicina traditionala chineza in eliminarea afectiunilor vietii moderne
17.45 -18.25 - Liana Marginean – Ganoderma o solutie miraculoasa pentru hrana si sanatatea mileniului III
18.30 -19.55 - Szilagyi Geza – Metode rapide de invatare – aplicatii, limbi straine, citire rapida, etc

Sala Conferinte PARTER - Sambata 18 oct 2008
10.00 -10.55 - Gruia Stoia – Concert de Muzica Terapeutica pe Sintetizator
11.00 -11.40 - Alexandrina Ion - Medicina holistica prin prisma Sahajei Yoga
11.45 -12.25 - Leontin Nedelcu – Rolul masajului ca terapie complementar integrativa in viata cotidiana
12.30 -13.10 - Ramona Venturini – Pelerinajul pe Camino spre Santiago de Compostela, Spania – 3 000 de km pe jos
13.15 -13.55 - Johann Müller-Dragoman – Viata vesnica si etapele trecerii la viata vesnica
14.00 -14.20 - Claudiu Balint, Makotokan Dojo - Demonstratie: Aikijujutsu, Iaido, Jodo, Kenjutsu, Aikijo, Hojojutsu, Tantojutsu
14.25 -14.40 - Clubul Sportiv Qigong Taijiquan – Demonstratie de Qigong si Taijiquan (Tai Chi)
14.45 -15.25 - Remus Tanase - Stiintele Vietii impreuna pentru Binele, Sanatatea si Desavarsirea Omului
15.30 -16.10 - Michael Szellner - Terapia prin sunet – ritmica si toning
16.15 -17.40 - Cezar Culda - Misterele practicilor traditionale in China
17.45 -18.25 - Manuel Christian Maurer – Alegere versus negare si neacceptare in materializarea visului propriu
18.30 -20.00 - Grupul Nirmal Bhakti – Concert de muzica indiana devotionala

Sala Conferinte ETAJ - Sambata 18 oct 2008
10.00 -10.55 - Ovidiu Iuhas - Misteriile Iniţierii Creştine
11.00 -12.25 - Nicoleta Dragoi Neamu - Reiki, dimineata din Noua viata - Exercitii si Demonstratii de reiki
12.30 -13.10 - Emese Hajnalka Magdas - Gimnastica Intima Kriston - Protectia organelor abdominale prin exercitii
13.15 -13.55 - Stefan Graur – Astrologia din prisma Alchimiei
14.00 -14.40 - Johann Müller-Dragoman – Vindecari spirituale si demonstratii de practici holistice
14.45 -15.25 - Alexandru Iacob – Meditatie in vibratia lui Christ - Cararea inimii
15.30 -16.10 - Remus Tanase - Stiinta. Fiinta. Constiinta
16.15 -16.55 - Aurelia Haiu – Tehnici pentru purificarea si regenerarea maduvei, oaselor, muschilor si organelor interne
17.00 -17.40 - Michael Szellner - Modelul holistic al societatii umane – metaterapia societatii prin terapia individuala
17.45 -18.25 - Alina Rus – Florile sufletului - terapia florala Bach si biorezonanta
18.30 -19.10 - Ramona Venturini – Astrologia Karmica – Sensul vietii
19.15 -19.55 - Nelu Stanciu - Puterea Cuvantului – Simbolistica Limbajului

Sala Conferinte PARTER - Duminica 19 oct 2008
10.00 -10.55 - Grupul Nirmal Bhakti – Concert de muzica indiana devotionala
11.00 -11.40 - Anda Albutiu – Spectacol de Dans Clasic Indian - Simbioza miscare-spirit
11.45 -12.25 - Clubul Sportiv Qigong Taijiquan – Demonstratie de Qigong si Taijiquan (Tai Chi)
12.30 -13.55 - Cezar Culda - Qigong - valente terapeutice si spirituale
14.00 -14.40 - Johann Müller-Dragoman – Vindecarea si intinerirea omului prin schimbarea stilului de viata
14.45 -15.25 - Alexandru Iacob – Simbolul geometric sacru al omului, lucrare spirituala interactiva
15.30 -16.10 - Claudia Doina Popa – Meditatia si Reiki
16.15 -16.55 - Ana Orsa – 10 Chei ale Succesului
17.00 -17.40 - Diana Harja - Arta in vibratia spiritualitatii
17.45 -18.25 - Claudiu Balint MAKOTO – Arta Martiala privita ca si un mod de viata
18.30 -20.00 - Gheorghe Iovu - Concert de Muzica Ambientala Terapeutica

Sala Conferinte ETAJ - Duminica 19 oct 2008
11.00 -11.40 - Manuel Christian Maurer – Prezentarea Scolii Vywamus din Romania - Creatia constienta
11.45 -12.25 - Cristina Ion si Adrian Cranta – Wild Divine, o serie unica pentru antrenarea corpului, mintii si spiritului
12.30 -13.10 - Dorina Didusca – Prananadi, metoda de vindecare spirituala. Demonstratii practice
13.15 -13.55 - Aurelia Haiu – Chi Nei Tsang - vindecare profunda prin auto-masaj abdominal
14.00 -14.40 - Teodora Anghel - Rolul inteligentei emotionale in sanatate
14.45 -15.25 - Mihaela Ispasoiu - Realitatea de dincolo de astre
15.30 -16.10 - Mariana Alexandru – Destin si libertate de decizie
16.15 -16.55 - Claudia Doina Popa – Candle Meditation -Meditatia cu ajutorul lumanarii
17.00 -17.40 - Elena Muscoi – Ce este Prananadi
17.45 -18.25 - Alina Rus, Doina Olariu si Ionel Ciucure – Ce este fericirea? - cautand raspunsuri in Mesajul Graalului
18.30 -19.10 - Carmen Ilie - NLP = Excelenta Umana
19.15 -19.55 - Teodora Anghel - Psihosomatica si spiritualitate


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 1 post ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group