It is currently Thu Mar 28, 2024 2:13 pm

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 2 posts ] 
Author Message
 Post subject: MERCUR RETROGRAD IN BALANTA -24 SEPTEMBRIE 2008
PostPosted: Wed Sep 03, 2008 6:20 pm 
User avatar

Joined: Mon May 15, 2006 9:50 am
Posts: 296
Location: Cernavoda
MERCUR RETROGRAD IN BALANTA -24 SEPTEMBRIE 2008 ORA 10 :17 –ORA ROMANIEI ----- O SIMFONIE IN “RE- “MAJOR

Daca vreti sa cititi despre Mercur retrograd :
http://adriana-astro.com/?p=141#more-141



_________________
Blog
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: MERCUR RETROGRAD IN BALANTA -24 SEPTEMBRIE 2008
PostPosted: Fri Oct 03, 2008 5:54 pm 
User avatar

Joined: Mon May 15, 2006 9:50 am
Posts: 296
Location: Cernavoda
Scriam in articolul despre Mercur in mers aparent retrograd:
" Cel mai bun mod de acompaniere a lui Mercur retrograde este abordarea unei atitudini pozitive si o incetinire a ritmului asociat cu o atentie marita ; acolo unde lucrurile nu sunt clare intrebati , nu va grabiti sa luati decizii, repetati raspunsul dat unei persoane daca simtiti ca nu ati fost inteles, astfel se pot evita necazurile . Cu Mercur retrograd “ORICE VIS TINUT UNDEVA INTR-UN SERTAR POATE DEVENI REALITATE”, este un timp al cercetarii, sa adunam informatii, sa citim carti, sa incercam sa facem o nota a trecutului cu bune cu rele din care sa invatam cate ceva; orice lectura, meditatie poate aduce mult mai usor acea intelegere asupra provocarilor din viata noastra iar acest lucru apare din imensa intuitie de care putem da dovada in aceasta perioada. Folositi-va intuitia in a recorecta si reaseza viata voastra. Deasemenea , visele pot oferi suficiente informatii, important este sa fim atenti si sa le folosim mesajele."

Vreau sa va spun ca pentru mine Mercur retrograd a dat viata acestui vis tinut in sertar , dar nu in orice sertar , ci in sertarul Directorului, un sertar in care statea de la inceputul lui mai propunerea pentru avansarea mea pentru inginer principal si care prinde viata acuma .
Totul a inceput luni, de Luna Noua , am dat si interviul pe care l-am luat cu brio si fiind nascuta de Luna Noua , gradul karmic al acestei Luni Noi a lucrat ca o recompensa a eforturilor din trecut:

"Acest ciclu de Luna noua ne da sansa de a vedea nu doar ceea ce vrem, ci si ceea ca am facut in trecut , un trecut ce vine acuma peste noi , fia am facut bine fie am facut rau. Aceasta este o lege a naturii , de echilibrare, este un grad ce accentueaza atat de bine legea karmei iar prin legatura ei cu legile fizicii , a mecanicii newtoniene care afirma ca ” fiecarei actiuni i se opune o reactiune egala ca intensitate si contrara ca sens”, popular, daca in trecut am plantat destui spini cu siguranta nu vom culege trandafiri, este un timp in care trebuie sa acceptam fie succesul fie esecul , depinde foarte mult ce anergii am folosit in trecut si in ce scop, este un punct de cotitura , de schimbare .Fiecare dintre noi trebuie sa ne asumam responsabilitatile nu doar pentru beneficiile rezultate dintr-o actiune trecuta dar si pentru esecurile generate, un beneficiu ce aduce imblanzire, un esec ce vrea depasire prin schimbare .Orice schimbare inseamna ceva nou, important este sa stii motivul acestei schimbari si sa fii pregatit , sa actionezi ca un binefacator pentru tine insuti, cheia fiind corectitudinea. Este un timp in care este bine sa permitem celorlalti sa faca proprtiile alegeri fara sa influentam aceasta alegere , aceasta noua cale de invatare, de evolutie. Fiecare dintre noi trebuie sa actioneze in conformitate cu crezurile, nevoia de corectitudine, dar si in rapot cu trecutul "

As vrea sa impartasiti si voi cate ceva din ceea ce traiti sau ati trait acompaniati in ritm de" pasi inapoi " de catre Mercur retrograd....



_________________
Blog
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 2 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group