It is currently Thu Mar 28, 2024 8:21 pm

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 5 posts ] 
Author Message
 Post subject: Axe suprapuse
PostPosted: Sat Dec 09, 2006 10:08 am 
Cum s-ar putea interpreta intr-o tema, axa dragonului suprapusa peste axa MC-FC, cu NN in Pesti, conjunct cu FC? NN in cazul asta este in casa 3 sau in casa 4?


Last edited by mihaela01 on Sat Dec 09, 2006 11:20 pm, edited 1 time in total.

  
 
 Post subject:
PostPosted: Sat Dec 09, 2006 2:33 pm 
User avatar

Joined: Sun Jul 24, 2005 4:23 pm
Posts: 153
Pai, Mihaela, ori nu am inteles eu intrebarea ta ori...nu stiu ce sa zic, dar avand in vedere ca cusp. casei a IV-a este FC, iar MC este cusp. casei a X-a , faptul ca NN e conj cu FC deci cu cusp IV, eu cred ca NN e in casa IV-a.



_________________
Liana


homepage: http://spiritualityworld.com
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sat Dec 09, 2006 11:20 pm 
Da Liana, asa e cum spui, era vorba de casele 3 sau 4, am corectat. De fapt NN e conjunct cu FC, in casa 3 la nici jumatate de grad de cuspida casei 4 (22 de minute). S-ar putea spune ca trebuie sa urmareasca atat obiectivele casei 3 cat si pe cele ale casei 4 ceea ce mi se pare foarte dificil. Probabil ca nu a reusit nici una avand in vedere ca traieste mai mult izolat.


  
 
 Post subject:
PostPosted: Sat Dec 09, 2006 11:31 pm 
Uite, afisez si astrograma. Il cheama Sebastian.

Image


  
 
 Post subject:
PostPosted: Fri Jan 05, 2007 11:09 pm 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
Axa dragonului asa cum apare ea acolo aduce dificultatea de a-i intelege pe oameni si usurinta de a-i folosi. Este genul de persoana care are tot timpul ceva de comentata, deva de adaugat la modul verbal, dar si social la tot ceea ce apare in jurul lui. Este un tip orgolios si harnic, dar dificil de scos din tabieturile lui. Ii plac onorurile si daca vrei, ca om, sa-ti spuna ca te place trebuie sa nu-i opui nici un fel de opozitie. Are o adevarata intelepciune in a-si alege oamenii in jurul lui, de fapt pe asta se duce toata energia lui psihica. Oamenii relatiile, propria importanta de sine sunt valorile cu care acest NN in III il pacaleste. Pentru ca Neptun este regent karmic de Nord, are pozitie complementara cu Mercur anaretic, regentul karmic de sud, ii da o putere psihica negativa de zile mari, cu care el obtine tot ceea ce vrea. Pacaleala lui Neptun este sa-i directioneze energia spre egoism si rautate, spre dorinte sperficiale in loc sa il ajute sa-si cultve valorile profunde ale sufletului (Venus pe VIII, conjuct cu Uranus - magnetism sexual) pentru a selecta oamenii dupa valoarea lor, nu, interesat, dupa rolul pe care va trebui sa-l joace in viata lui, asa cum face. Cu alte cuvinte sa-si protejeze orgoliul si sa nu-si modifice deloc personalitatea... un fel de protectie negativa pentru care-si foloseste intreaga energie



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 5 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group