It is currently Fri Mar 29, 2024 1:46 am

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 6 posts ] 
Author Message
 Post subject: retrograd
PostPosted: Sun Oct 09, 2005 12:44 am 

Joined: Sun Oct 09, 2005 12:35 am
Posts: 40
salut tuturor membrilor! :)
mie imi place f mult casa X in care la mine apar:
Jupiter in Fecioara 03 07 24 retrograd
Marte in Leu 29 42 19 retrograd
si Nodul Nord
Voi reusi sa ma realizez pe plan profesional?


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: retrograd
PostPosted: Sun Oct 09, 2005 6:59 pm 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
Bine ai venit!

yle, nu ai spus ca ai si mercur retrograd si ca Soarele care este guvernatorul casei X este pe casa V in opozitie cu Saturn retrograd si Lilith din XI. Iti cam place sa-ti faci dusmani, iti place sa inciti si, cu Luna pe capricorn in casa III, sa nu se observa ca tu esti in spatele actiunilor... interesant mod de actiune dar nu demn de lauda...
ca Pesti ma indoiesc ca poate sa te prinda cineva ...
cariera ta este acum incercata din mai multe puncte de vedere:
- Lilith si saturn pe X ceea ce iti poate aduce munca suplimentara epuizata daca lucrezi deja, promsiuni false sau incitante ce te pot usor duce la limita legalitatii;
- marte retrograd pe casa VII ce iti poate da mai multe conflicte si relatii delicate cu eventualii asociati sau cu cei cu care ai dori o asociere;
- Uranus care se apropie din ce in ce mai mult de Mercur din tema natala creandu-ti o falsa libertate si o dorinta de actiune ce sfarseste, prin implicarea celorlalte tranzite, rau...
Cu NN pe casa VI in berbec pari sa astepti ca acum cateva luni sa vina ceva, sa se indeplineasca o promisiune mai veche...
Obsevand tranzitul lui venus halucinant pe casa II si intelegand ca o parte din celelate tranzite nu prea te avantajeaza acum, m-am simtit obligat sa te atentionez la cheltuieli, la promisiuni, la dorinte si la experimente...
Un venus pe sagetator pe o tema cu 6 planete retrograde situate in pozitii cheie ale temei te face sa te simti foarte bine, ca si cum ar fi venit in sfarsit timpul tau... hm, dar cam esti la fundul sacului, si tu stii asta.... asa ca este foarte bine sa ai grija de tine intr-un mod sincer...
Sansele pe care ti le doresti pentru cariera sunt conditionate de ceea ce faci in perioada asta (planuri, contacte etc) si devin vizibile incepand cu intrarea lui Jupiter in Scorpion (sfarsitul lui octombrie) cand Jupiter va fi pe casa I la tine intarind relatia lui cu Pluton ce iti trece acum prin casa II. Nu este cea mai buna varianta dar poate fi considerata o sansa...
Vezi pentru a avea o privire de ansamblu asupra subiectului propus de tine este nevoie sa-ti dai si datele pentru a avea tema unde sa cautam raspunsurile.... de data asta s-a substituit pt ca am ptut sa-ti identific extrem de simplu datele de nastere... altfel ai fi putut sa primesti doar un raspuns evaziv, teoretic.....



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: retrograd
PostPosted: Sun Oct 09, 2005 7:02 pm 

Joined: Thu Oct 06, 2005 12:58 pm
Posts: 15
Location: bistrita
DEPINDE DE ASPECTE , NU ? MARTE IN CASA X IN LEU NU CRED CA TE AJUTA ,LASA CA SI JUPITER... CRED CA O SA AI PARTE DE MULTE MOMENTE DE CRIZA , DE SUISURI SI COBORASURI....aM CITIT UNDEVA CA NN ARATA CASA CEA MAI INCERCATA


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sun Oct 09, 2005 9:50 pm 

Joined: Sun Oct 09, 2005 12:35 am
Posts: 40
mm


Last edited by yle on Mon Oct 10, 2005 10:12 pm, edited 3 times in total.

Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: retrograd
PostPosted: Sun Oct 09, 2005 9:55 pm 

Joined: Sun Oct 09, 2005 12:35 am
Posts: 40
multumesc pt raspuns! date mele sunt :12.03.1980, ora:21:30, Iasi
Intr-adevar am trecut printr-o perioada mai grea care sper ca va lua sfarsit incepand cu sf lui octombrie.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: vesti nu tocmai bune
PostPosted: Sun Oct 09, 2005 10:11 pm 

Joined: Sun Oct 09, 2005 12:35 am
Posts: 40
vesti nu tocmai bune :( , da se pare ca am parte de multa munca iar astrele nu tin cu mine. Eu o sa insist. am 6 planete retrograde (Mercur, Marte, Jupiter, Saturn Uranus si Pluto) asta este un semn rau ? Iar descendentul in Taur ma ajuta?


Offline
 Profile Send private message  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 6 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group