It is currently Fri Mar 29, 2024 6:04 pm

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 9 posts ] 
Author Message
 Post subject: conjunctia Marte-Pluto
PostPosted: Thu Dec 28, 2006 10:06 pm 

Joined: Thu May 11, 2006 4:03 pm
Posts: 65
Location: Bucuresti
spuneti-mi va rog ce semnificatie au in revolutia solara 2007 urmatoarele aspecte:
- conjunctia dintre Marte in capricorn (deci in exaltare) si Pluto in sagetator in casa 12;
- saturn retrograd pe cuspida casei 8;
- Asc natal in casa 6 anuala
- luna in pesti face careu la marte si pluto
Observ ca sunt 3 pozitii nefaste, de asemenea Saturn face opozitie la mercur, venus si neptun
Nu astept vesti bune!
multumesc oricum



_________________
numai daca sti sa ierti si sa iubesti poti trece mai departe!
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Fri Dec 29, 2006 12:05 am 
Adry, revolutia solara indica un an cu mari fluctuatii financiare. Ascendentul anual este in casa 6 natala, insa nu cred ca e vorba despre boala, cat despre framantari si griji in legatura cu situatia profesionala si financiara, care pot sa-ti provoace un stres teribil si o scadere a vitalitatii. Cu siguranta nu este un an cu mari castiguri sau avansari, insa revolutia per ansamblu nu este chiar atat de rea. Exista Soarele si Mercur in casa 1 anuala care te vor ajuta sa faci fata. De asemenea si Jupiter din 11 s-ar putea sa-ti mai scoata in cale cate un prieten tocmai cand vei avea nevoie cel mai mult. Cert este ca te vei necaji ca nu vei realiza ceea ce-ti propui pt ca Neptun in casa 1 te indeamna sa-ti doresti lucruri nerealizabile. Iar ceea ce vei castiga (Venus in casa 2) se va duce asa cum a venit (Saturn Rx in 8 opus lui Venus).


Last edited by mihaela01 on Fri Dec 29, 2006 12:14 am, edited 1 time in total.

  
 
 Post subject:
PostPosted: Fri Dec 29, 2006 12:10 am 
Uite si rev. solara pt 2007---cu locatia in Bucuresti!!!---

Image


  
 
 Post subject:
PostPosted: Fri Dec 29, 2006 1:15 am 

Joined: Thu May 11, 2006 4:03 pm
Posts: 65
Location: Bucuresti
multumesc mult Mihaela dar despre conjunctia lui Marte cu Pluto intr-o casa ''grea'' (12)? mi se pare ca este o conjunctie terifianta, incendiara intr-o casa de asemenea terifianta.

''despre framantari si griji in legatura cu situatia profesionala si financiara, care pot sa-ti provoace un stres teribil si o scadere a vitalitatii.''
ce-i drept sunt putin speriata mai ales ca anul cel nou va incepe cu un nou job, deci....Doamne ajuta!
]



_________________
numai daca sti sa ierti si sa iubesti poti trece mai departe!
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Fri Dec 29, 2006 9:35 am 
adry_23 wrote:
dar despre conjunctia lui Marte cu Pluto intr-o casa ''grea'' (12)? mi se pare ca este o conjunctie terifianta, incendiara intr-o casa de asemenea


Adry, eu as spune ca aceasta conjunctie reprezinta stresul tau interior legat de acest nou job. Tu te vei stradui(si chiar vei reusi) sa afisezi in exterior un discurs foarte bun, iar in sufletul tau va clocoti un vulcan. Numai tu vei sti ce eforturi psihice vei face iar asta uneori va fi epuizant. Dar trebuie sa reusesti pt ca e posibil :wink:
Si in plus, guvernatorul casei 6, a muncii este in casa 1--Mercur--Altfel spus, depinde de tine.


  
 
 Post subject:
PostPosted: Sun Dec 31, 2006 12:54 am 

Joined: Thu May 11, 2006 4:03 pm
Posts: 65
Location: Bucuresti
multumesc mult si iti doresc un An Nou bun, multa sanatate si indeplinirea tuturor dorintelor!



_________________
numai daca sti sa ierti si sa iubesti poti trece mai departe!
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sun Dec 31, 2006 12:09 pm 
Cu multa placere Adry, la fel si tie si tuturor :) multumesc Pupici!!!

Image


  
 
 Post subject:
PostPosted: Fri Jan 05, 2007 10:33 pm 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
adry_23,
in primul rand avem de-a face cu un Saturn retrograd, guvernatorul temeie anuale, pe casa VII, cu un Uranus pe casa II, conjunct cu NN, cu Venus, guvernator analog al celor doua case amintite, in opozitie cu un malefic retrograd si apoi cu o conjunctie Marte-Pluton pe casa XII.
La fel de grava este pozitia lui Neptun pe casa I, in conjunctie cu Mercur si Venus, dar intre aceste doua planete care nu pot forma o conjunctie, aducandu-ti grave erori de judecata, alegeri eronate pe care le faci sub influenta unor recomandari tendentioase. Nici varianta in care sa nu asculti de sfaturile nimanui nu sunt bune, asa ca anul acesta va trebui sa faci un efort de vointa si sa-ti duci atentia spre ratiune. Oamenii din jurul tau te emotioneaza foarte tare, in bine sau in rau, si tendinta fireasca este sa te lasi dusa de aceste emotii. Aceasta este greseala pe care o poti corecta, doar asta - Luna in Pesti pe casa II... sa-ti fie mai simplu sa decida altii pentru binele tau. daca vrei ca binele sa fie cu adevarat bine, horaraste tu, chiar daca simti ca te impotrivesti destinului si ca pierzi oportunitati importante, impuneti cu vointa propriile tale judecati, pentru ca, revolutia solara spune, sunt incomparabil mai bune decat ceea ce ar putea sa-ti ofere cei din jur, indiferent cum se prezinta evenimentele la inceput.
Exista un sentiment de nesiguranta care iti apare, anul acesta, mai puternic decat de obicei si, sub impulsul lui, ai putea alege, asa cum iti spuneam, gresit.
Sectorul medical poate fi slabit pe segmentul neurovegetativ, impulsurile mainile, picioarele parca nu te mai asculta, de asemenea spasme musculare, miscari necontrolate ale muschilor, mai ales in somn. Cauza nu pare sa fie deloc organica si deci nici o interventie organica nu ajuta. Cultiva linistea si intelegre, independenta si increderea in sine. Daca mintea iti este clara ai putea vedea ca aceste percepte de viata, acum, sunt pentru tine, mai reale ca oricand.



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Sun Jan 07, 2007 3:46 pm 

Joined: Thu May 11, 2006 4:03 pm
Posts: 65
Location: Bucuresti
multumesc mult Gheorgita si iti doresc un an cat mai bun!



_________________
numai daca sti sa ierti si sa iubesti poti trece mai departe!
Offline
 Profile Send private message  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 9 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group