It is currently Fri Mar 29, 2024 12:19 am

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 3 posts ] 
Author Message
 Post subject: Punctele arabice
PostPosted: Fri Feb 16, 2007 5:57 pm 

Joined: Sun Nov 27, 2005 5:19 pm
Posts: 521
Mi-am pus de multe ori problema cat adevar contin punctele arabice. Banuiesc ca ar putea fi activate de tranzite sau progresii? In cazul in care au logica, probabil sunt neexploatate suficient, pe net nu gasesti mare lucru in acest sens, nici macar aspecte legate de asteroizi, decat lucruri foarte foarte vagi.
A observat cineva vreo legatura intre punctele arabice si tranzitele sau progresiile din harta natala, sau s-a verificat in vreun fel un anumit eveniment in acest mod?


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Punctele arabice
PostPosted: Fri Feb 16, 2007 11:08 pm 

Joined: Sat Jan 21, 2006 10:21 pm
Posts: 296
MARTA wrote:
Mi-am pus de multe ori problema cat adevar contin punctele arabice. Banuiesc ca ar putea fi activate de tranzite sau progresii? In cazul in care au logica, probabil sunt neexploatate suficient, pe net nu gasesti mare lucru in acest sens, nici macar aspecte legate de asteroizi, decat lucruri foarte foarte vagi.
A observat cineva vreo legatura intre punctele arabice si tranzitele sau progresiile din harta natala, sau s-a verificat in vreun fel un anumit eveniment in acest mod?


In Tratat de Astrologie-Armand Constantinescu,am gasit cateva nalize ale punctelor:mamei,fratilor,iubirii,analiza care aducea un plus de explicatie in relatiile nativului,intarind predictiile hartii natale.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sat Feb 17, 2007 10:15 am 

Joined: Sun Nov 27, 2005 5:19 pm
Posts: 521
Da, dar este vorba doar de tema natala..interesant daca aceste puncte arabice ar putea fi activate de tranzite.

Si Gheorghita a scris despre punctele arabice, dar ma gandeam ca poate cineva a studiat fenomenul in sensul daca pot fi luate in calcul in analiza previziunilor.


Offline
 Profile Send private message  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 3 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group