It is currently Thu Mar 28, 2024 8:12 pm

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 3 posts ] 
Author Message
 Post subject: revolutia solara
PostPosted: Tue Nov 01, 2005 1:09 am 

Joined: Mon Aug 08, 2005 7:18 pm
Posts: 162
Location: liege
as avea o intrebare legata de revolutia solara. cum se calculeaza atunci cand e vorba si de o relocare? spre exemplu eu m-am nascut la constanta, si acum locuiesc la liege, in belgia. diferenta este de o ora. daca m-am nascut la ora 11:40 la constanta, cand imi calculez acum revolutia solara trebuie sa iau in calcul ora 10:40 liege ca ora de nastere? de fapt sunt cam in ceata cu toata povestea asta cu relocarea. cine ma poate lamuri?

multumesc,

veronica


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: revolutia solara
PostPosted: Tue Nov 01, 2005 8:34 am 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
Image

veronica,
In revolutia solara se pot lua coordonatele locului unde vei sta in tot acest an... daca doar esti de ziua ta intr-un loc nu cred ca relocarea poate avea vreun efect...
Multi prefera sa-si rectifice coordonatele temei natale, fapt cu care eu nu prea sunt de acord. In cazul revolutiei solare este altceva... acolo se poate analiza noile coodonate, dar tema natala ramane tema natala , acolo sa nu schimbi coodonatele atunci cand o analizezi. Trecutul nu-l poti schimba, tu te-ai nascut la Constanta si asta va ramane, dar acum locuiesti la liege si asta se poate ajusta pe tema revolutiei solare, care este intr-un fel alta tema...
deci la revolutia solara lasi ora natala neschimbata si aplici in calcul doar coordonatele noii locati si diferenta fata de Greenwich.
Dar ti-am postat-o eu...greu an si important... se cam aleg apele... sa fii calma este ceea ce iti va fi cel mai greu... fii tare... un an cu Lilith in I cu saturn cu marte retrograd in X si pluton pe axa interceptata in V este un an zbuciumat cu incercari majore pe decizie, alegeri, stabilitate, prietenie, fidelitate de aceasta data din partea ta... trebuie sa fii lucida...
Mult succes!



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed Nov 02, 2005 1:24 am 

Joined: Mon Aug 08, 2005 7:18 pm
Posts: 162
Location: liege
mda, eu ma temeam cel mai tare de conjunctia venus-pluton in casa a 5-a. caci ma stiu inima slaba, ochi alunecosi. nu mereu, dar cand e, e dezastru. in fine, cum momentan sunt in refacere, e ultimul lucru de care am nevoie.

multumesc pentru analiza, gheorghita

veronica


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 3 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group