It is currently Thu Mar 28, 2024 3:35 pm

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 2 posts ] 
Author Message
 Post subject:
PostPosted: Sat Apr 14, 2007 11:22 am 

Joined: Sat Apr 14, 2007 12:46 am
Posts: 3
buna ziua, bine v-am gasit si eu!
cred ca de aproape 2 ani ratacesc pe tot felul de astro-site-uri ,unele straine chiar,mi-am facut si astrograma (exceptand mici variatiuni a iesit cam la fel) ,dar nu am decat graficul sau `wheel chart`ul si numirea planetelor in case.
ma pasioneaza astrologia ,mi-am tot cumparat carti de profil,inclusiv cea de astrologie karmica. am inceput sa studiez metodic fiecare planeta ce si cum si am reusit doar sa ma sperii mai mult. si asa sunt o pesimista prin excelenta... oricum ,sunt multe aspecte neclare. nu stiu sa calculez tranzitele ,cel mult inteleg cat de cat `datele de plecare,bagajul karmic` cand am in fata un grafic . nu imi e clar de ce casele natale nu au dimensiuni egale,de ce uneori intr un singur semn zodiacal intra 2 sau chiar 3 case,alteori 1 zodie acapareaza chiar 2 case (!!),..sau cum spun ca e o casa? in semnul dominant sau in cupsida,care prinde ft putin din ea?
recunosc ca ma cam sperie ideea cu predispozitiile astrale. pana la urma nu mi-e clar de unde incepe liberul arbitru. am inteles ca puterea acestuia ar varia ,de la harta la harta. e adevarat?
de asemenea,e adevarat ca `leii` sunt chemati la fapte mari pana in septembrie,cat mai e saturn in leu?
eu sunt leu,insa am saturn in fecioara. cand e mai probabil sa mai indrept ceva in viata mea? acum sau din toamna ?
citisem la altcineva pe forum ca incearca sa inteleaga de ce a avut atatea nenorociri in 2002. si eu am senzatia ca exista ani chiar malefici . si eu mi-as dori ft mult sa inteleg (poate cu ajutorul dumneavoastra ) de ce toata viata mea a inceput sa se prabuseaasca din 2004 ,din vara,mai ales ca era anul maimutei ,anul meu .
am pierdut familie,prieteni importanti,serviciul,sanatatea,banii.....parca era o poveste de Kafka.
scuze pt mesajul mult prea lung,dar sunt emotionata si entuziasmata,ca fiecare nou venit .
:oops:


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sun Apr 15, 2007 6:11 pm 

Joined: Tue Apr 03, 2007 5:37 pm
Posts: 6
buna ziua, am dat peste acest forum acum cateva zile si mi-am adus aminte ca am cateva intrebari pe care nu am avut cui sa le adresez, vad k acum am ocazia intrebarea mea ar fi urmatoarea: ce se intampla in cazul in care intre mercur ars de soare si soare mai intervine o planeta (marte)?
pozitile planetelor sunt urmatoarele:
soare 0*52'' balanta
marte 2*47'' balanta
mercur 2*52'' balanta - retrograd

am gasit desigur niste interpretari, dar separate, pentru fiecare planeta in zodie/casa/conjunctie cu alta planeta. problema e k sunt incepatoare si nu prea stiu cum sa le leg intre ele. marte e in exil in balanta, mercur e retrograd si ars de soare, totul se afla in casa a 3-a (care ar corespunde gemenilor, deci ar trebui sa fie o pozitie favorabila pentru mercur). faptul k mercur e retrograd blocheaza in vreun fel soarele si martele? sau marte e blocat intre soare si mercur ars? sau bat campii?

fiecare din aceste planete formeaza cate un sextil cu ascendentul, dar si destule cuadraturi cu alta zona a hartii. si sunt in opozitie cu mijlocul cerului (cu un orb de 8 *>> ma scuzati, nu gasesc semnul pt grad )

mie una imi suna destul de rau situatia, cu mercur km nenorocit si cu toate cuadraturile.. ma insel? as fi recunoscatoare daca mi-ar interpreta cineva situatia

si inca o mica intrebare... ce efecte are luna neagra in tranzit peste zona aceasta? gata.. prea multe intrebari din prima
multumesc


Offline
 Profile Send private message  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 2 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group