It is currently Fri Mar 29, 2024 12:58 am

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 1 post ] 
Author Message
 Post subject: Cunoasterea de sine
PostPosted: Tue Jul 31, 2007 11:44 pm 

Joined: Sat Jan 21, 2006 10:21 pm
Posts: 296
Am citit de curand "Profetiile de la Celestine" de James Redfield.
Mi-a atras atentia A Sasea Viziune [sau profetie] care vorbeste despre cunosterea de sine.
Spune ca noi oamenii ne completam necesarul de energie din relatiile interumane-ceea ce sta la baza tuturor conflictelor-si ne arata cum se petrece acest lucru,si cum il putem elimina,indreptandu-ne spre incarcarea cu energie divina a universului.

Pentru aceasta sunt explicate cele patru tipuri ,numite"teatrul de control": tipul intimidator,interogator,distant si bietul-de -mine.,tipuri prin care fiecare om isi ia energia de la celalalt,fie copil,coleg,cunostinta etc.fara a fi constient de acest lucru.

Pentru a descoperi carui tip apartinem,profetia ne spune sa ne intoarcem in copilarie,sa identificam carui tip de control [rol jucat ] a apartinut fiecare din parintii nostri si apoi sa identificam ce rol ,"teatru de control" ,am abordat noi ,pentru a capta energie de la ceilalti,pe tot parcursul vietii.

Aici, A Sasea Viziune spune ca analizand viata parintilor,intelegand cine au fost ei,ce au dorit sa faca [indiferent daca au reusit sau nu ],ne vom da seama cine suntem noi si ce menire avem.

Astrologia raspunde la aceasta intrebare, dar as dori sa stiu cum s-ar putea identifica intr-o astrograma carui tip ,din cele patru,ii apartine un om.


Offline
 Profile Send private message  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 1 post ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group