It is currently Sat Apr 20, 2024 1:26 am

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 4 posts ] 
Author Message
 Post subject: Nodurile lunare - mers direct
PostPosted: Sun Nov 20, 2005 10:09 pm 

Joined: Mon Aug 01, 2005 4:11 pm
Posts: 35
Se stie ca Nodurile Lunare au, pentru scurte perioade de timp, mers direct.
Care este semnificatia lor?
Persoanele nascute in aceste perioade constientizeaza mai usor lectiile karmice si menirea lor in aceasta viata?
Care este impactul tranzitelor Nodurilor Lunare in mers direct asupra planetelor individuale?


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Nodurile lunare - mers direct
PostPosted: Tue Nov 22, 2005 1:59 pm 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
Da sunt oameni care parcurg in aceasta viata cu o alta atentie conditionarile vietii. Legatura cu trecutul este una speciala, este ca si cum ar continua ceea ce nu au reusit sa finalize altadata ca un proces firesc nu in mod obligatoriu ca o penitenta. In general noi se opunem destinului nostru pentru ca nu il intelegem, dar sunt si oameni care constientizeaza de timpuriu ceea ce au de facut si fac ceea ce trebuie.
Este important de studiat intr-o astfel de tema regentul karmic de sud care indica activitatea trecuta, informatia karmica pe care nativul acum o continua, dar si raportul cu regentul karmic de nord ce indica obiectivul si energia cu care lucreaza acum.
Pe de alta parte mersul direct al NN poate inca si un nou inceput, o noua directie, o libertate speciala pe care nativul o are acum si la care a ajuns fie prin efort propriu, fie prin negarea trecutului.
Aceasta pozitie este foarte interensata si indiferent cum este orientata nativul, mersul direct al Axei Dragonului este un semn de putere personala.
Dar daca intalniti un om rau cu NN direct feriti-va de el pentru ca el actioneaza in afara conditionarilor pe care le avem noi si ar putea, prin asta, sa aiba o mai mare putere asupra celorlalti. In general acestia sunt oameni buni si cautati, dar cu siguranta sunt si exceptii...



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue Nov 22, 2005 4:08 pm 

Joined: Mon Aug 01, 2005 4:11 pm
Posts: 35
Multumesc mult!


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu Dec 01, 2005 1:26 am 
User avatar

Joined: Thu Dec 01, 2005 1:24 am
Posts: 111
Location: Nexus Polaris
hi hi hi!!! :D eu am NN-pesti- direct!!!!!



_________________
Image
"Never argue with an idiot. They will only bring you down to their level and beat you with experience...Kick the sh** out of him instead!!!"
Offline
 Profile Send private message  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 4 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group