It is currently Thu Mar 28, 2024 5:47 pm

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 12 posts ] 
Author Message
 Post subject: Pluto in casa IV
PostPosted: Wed Sep 28, 2005 7:47 pm 

Joined: Sun Jul 31, 2005 1:01 pm
Posts: 193
Location: München
Hello.,

Sint oamenii cu pluto in casa IV (in horoscopul natal) ghinionisti?

Cu bine

Laura


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: Pluto in casa IV
PostPosted: Thu Sep 29, 2005 2:06 pm 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
Nu neaparat...

Pluton pe o casa de finalitate cum este IV aduce pasiune fata de tot ce este misterios, poate chiar fata de moarte. Daca Pluton este marcant in tema el poate indica o profesie legata de moarte, de terzaur de valori ascunde...
Daca Pluton pe casa III da inclinatie spontana fata de psihologie (Jung) in casa IV el il poate ajuta pe nativ in empatie, in intelegerea valorilor ascunse profunde ale unei relatii... relatia cu familia este puternica...

deci nu cred ca aduce ghinion... mai curand pe casa VI ar putea aduce...



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu Sep 29, 2005 2:42 pm 

Joined: Sun Jul 31, 2005 1:01 pm
Posts: 193
Location: München
:) Merci Gheorghita,

Pluto in casa VI (horoskopul natal )poate aduce ghinion...si intr-o sinastrie?

Laura


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu Sep 29, 2005 3:16 pm 

Joined: Thu Jul 28, 2005 10:25 am
Posts: 133
Location: Bucuresti
dar pluto in conjunctie cu cuspida casei 10 ce poate arata?
e posibil pluto in casa 9 sa dea dorinta de a pleca definitiv in alta tara, si dorinta de a nu se intoarce niciodata (nici in vizita ) inapoi pt un nativ cu ac aspect?


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu Sep 29, 2005 3:20 pm 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
Ei, aici e mai complicat...
E posibil ca aspectele de cuadratura la Pluton sa aduca ghinion daca planeta ce face careu cu acesta nu este suficient de puternica ... ceea ce va genera nemultumiri neimpartasite... Tocmai pt ca nu sunt impartasite si cunoscute ele pot fi trecute de la capitolul greseli la capitol ghinion ...
In rest doar elementul particular al temei poate stabili ce aduce ghinion relatiei si ce nu...



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Fri Sep 30, 2005 2:53 pm 

Joined: Sun Jul 31, 2005 1:01 pm
Posts: 193
Location: München
Buna va fie inima :)

Merci Gheorghita ..,

Nu exista nici o cuadratura cu pluto, in sinastria respectiva ..
Doar un trigon cu saturn si un sextil cu neptun.


Have a good weekend!

big hug

Laura


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Sun Nov 06, 2005 12:20 pm 
User avatar

Joined: Sat Nov 05, 2005 7:02 pm
Posts: 13
Location: Bucuresti
Am pluto in casa IV si nu pot spune ca am avut o viata de familie usoara.Pe la 8 ani am inceput sa imi pun intrebari despre ce se intampla cu sufletul si trupul dupa ce trece in nefiinta si am inceput sa studiez religia si tot atunci mi-am decis si drumul in viata... intr-o noapte cineva s-a gandit sa ma lase fara unghiul meu care avea 19 ani.A fost o tragedie care a afectat intreaga familie...si nu singura...Pluto dupa ce te distruge iti da puterea sa te regenerezi ceea ce sa si intamplat.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sun Nov 06, 2005 6:41 pm 
User avatar

Joined: Sat Nov 05, 2005 7:02 pm
Posts: 13
Location: Bucuresti
Pluto in tranzit,casa VI ar putea aduce ghinion?Depinde si de aspectele pe care le formeaza?


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu Nov 10, 2005 8:50 am 

Joined: Thu Jul 21, 2005 9:39 pm
Posts: 25
Location: Braila
lily wrote:
Pluto in tranzit,casa VI ar putea aduce ghinion?Depinde si de aspectele pe care le formeaza?


Chiar daca este considerata o planeta malefica, Pluto nu poate aduce mai mult ghinion decat un Saturn sau un alt element karmic de pe astrograma...

Pluto in tranzit pe casa VI aduce experiente traumatizante la locul de munca, datorita complicatiilor provocate de catre unii colegi, care ar putea duce la o repunere in discutie a schimbarii locului de munca si implicit, a colectivului... Acest tranzit s-ar putea finaliza cu abandonare actualului post, in favoarea altuia, alaturi de alti oameni. Subiectul in cauza poate fi victima unor glume si a unor aluzii ironice de prost gust din partea colegilor de munca sau a rautatilor gratuite sau a unor intrigi nu tocmai placute din partea acestora sau de ce nu, chiar a unor actiuni agresive si periculoase...

Binenteles ca aspectele lui Pluto pot nuanta si detalia foarte mult interpretarea acestuia... :wink:


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu Nov 10, 2005 9:01 am 

Joined: Thu Jul 21, 2005 9:39 pm
Posts: 25
Location: Braila
Casa VI mai reprezinta si casa micilor boli... adica a acelora care nu sunt cronice si cu efect permanent...

Daca persoana are unele complicatii cu sanatatea, va trebui sa se astepte si aici la experiente traumatizante. Nativul poate fi pus in situatii jenante si umilitoare de catre reprezentantii medicali, fie ca sunt medici, farmacisti, asistenti, etc... Ca si in cazul colegilor de munca, aceste experientele consumate vor repune in discutie si vor transforma radical imaginea actuala despre sistemul sanitar si medical. Internari traumatizante si socante in conditii extrem de insalubre, medici care nu-si fac datoria si sunt certati cu moralitatea, capabili sa te lase sa mori pe coridoarele spitalului fara sa te bage in seama sau care trateaza vindecarea ta intr-un mod superficial si neprofesionist... am incercat sa elaborez cateva scenarii posibile, de care te-ai putea lovi pe perioada acestui tranzit si care ar putea sa-ti lase un gust amar si sa te faca sa-ti pierzi increderea pe care o aveai inainte in acestia... :?

Pe de alta parte, daca subiectul a beneficiat inainte de o boala in forma incipienta, acum va fi oarecum fortat sa o rezolve definitiv, amanarea acestui fapt, putand duce la agravarea acesteia...


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu Nov 10, 2005 6:14 pm 
User avatar

Joined: Sat Nov 05, 2005 7:02 pm
Posts: 13
Location: Bucuresti
Intr-o forma mai "blanda" m-am lovit de tot ce ai descris.Si am invatat sa imi aleg cu grija medici care ma trateaza.Am invatat sa numai am incredere in toti medici.Cat despre colegi am avut parte de rautati gratuite si sunt sigura ca vor mai fi.Offf daca ar durea invidia ce ar mai tipa de durere. :lol: Sper ca tranzitul lui pluto in casa VI la mine sa nu fie foarte dur. 8) eu oricum incerc sa ma pregatesc,nu vreau sa ma ia pe nepregatite.
Multumesc mult pt raspuns.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed Feb 01, 2006 10:19 pm 

Joined: Tue Jan 17, 2006 9:46 pm
Posts: 31
1.Ce efecte are pluto compus in casa 4 asupra relatiei mai ales ca face cuadratura cu luna (emotia) si saturn (planeta cu rol karmic) Are si un aspect de sextil cu neptun (6). Pluto guverneaza casa 6 iar casa 4 e guvernata de mercur (aflat in varsator,casa 9 ).

2.pluto in casa 6 ca guvernator al casei 7, cuadrat cu juna aduce ghinion in ceea ce priveste casatoria? (face trigon cu soarele si mercur si opozitie cu ceres si AC) Sau este doar un ghinion la servici?


Offline
 Profile Send private message  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 12 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group